تحصیل

فرانسوی ها هم شاهنامه خوان می شوند

متن کامل شاهنامه حکیم فردوسی با ترجمه پیر لوکوک و با مقدمه نهال تجدد از سوی انتشارات بل لتر در فرانسه منتشر شد.

12 فروردین 1399

حمایت دانشگاه تبریز از استارتاپ ها و شتاب دهنده ها ، صنایع فقط زمان تحریم به یاد دانشگاه می افتند!

معاون پژوهشی دانشگاه تبریز با اشاره به حمایت این دانشگاه از استارتاپ ها و شتاب دهند ه ها گفت: مرکز رشد دانشگاه یکی از مراکز رشد قدیمی کشور است که دو ساختمان مجهز و حمایت های اقتصادی را در اختیار شرکت ها قرار می دهد.

10 فروردین 1399

شناسایی یک پروتئین مهم که در گسترش سرطان رحم نقش دارد

پژوهشگران آمریکایی در آنالیز های خود، پروتئین مهمی را کشف نموده اند که فعال شدن آن، به گسترش سرطان رحم منجر می گردد.

8 فروردین 1399

وزارتخانه هایی که بیشترین استقبال را از دانش بنیانها کردند

خبرنگاران-گروه دانش و فناوری، میترا سعیدی کیا: طی یک سال اخیر رویدادهایی با هدف توسعه بازار و فروش شرکتهای دانش بنیان در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید که در آنها شرکتها علاوه بر ارائه دستاوردها به معرفی خود نیز پرداختند. از سوی دیگر خریداران فناوری...

6 فروردین 1399

تاثیر مصرف روغن سیاه دانه بر کبد چرب غیرالکلی

یک محقق تغذیه درباره پژوهش خود پیرامون تاثیر روغن سیاه دانه بر کبد چرب غیرالکلی گفت: نتایج این مطالعه نشان داد که مصرف روغن سیاه دانه باعث بهبود التهاب و اختلالات لیپیدی و قند خون در بیماران مبتلا به کبد چرب غیر الکلی می گردد.

1 فروردین 1399

اوضاع بد تر از آنچه شما فکر می کنید، در خانه بمانید و بهداشت را رعایت کنید

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: شهروندان با دور دور در سطح شهر و رفتن میهمانی کرونا رو افزایش ندهند.

27 اسفند 1398

ثبت نام اردوی راهیان نور دانشگاه پیغام نور مشهد شروع شد

مسئول اردوی راهیان نور دانشگاه پیغام نور مشهد گفت: ثبت نام اردو های راهیان نور دانشگاه برای بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور شروع شده است.

27 اسفند 1398

تهدید ترامپ به نابودی کشور غنی از فرهنگ دنیا را عزادار کرد

مدیرکل یونسکو ایران گفت: تهدید یک کشور غنی از فرهنگ از سوی ترامپ دنیا را مانند روزی که ارگ فرو ریخت عزا دار کرد.

25 اسفند 1398

زلزله ترس ندارد؛ آمادگی می خواهد

خبرنگاران/ایلام عضو هیئت علمی گروه عمران دانشگاه آزاد ایلام تاکید کرد: نباید در جامعه نسبت به زلزله ترس و وحشت ایجاد کرد بلکه باید علاوه بر تشریح علمی دلایل آن برای مردم، با رعایت اصول فنی و مهندسی در احداث سازه ها و فراگیری نکات ایمنی و مقابله ای با آن،...

24 اسفند 1398

چطور اقامت دائم کانادا را بدست بیاوریم؟

هر ساله بیش از 200 هزار نفر اجازه پیدا می کنند تا به عنوان مقیم دائم وارد کشور کانادا شوند. این افراد پس از ورود به کشور کانادا می توانند کارت اقامت دائم خود را دریافت نموده و زندگی جدیدی را در این کشور شروع کنند. افرادی که اقامت دائم کانادا را به دست آورده...

22 اسفند 1398

چاق ها در برابر سرطان مقاوم ترند!

تحقیقات جدیدی نشان می دهد که افراد چاق نسبت به فرایند درمانی انواع سرطان نتیجه مثبت تری می گیرند و به عبارت دیگر بدن آنها نسبت به سرطان مقاوم تر است.

21 اسفند 1398

بهترین دانشگاه های استرالیا برای تحصیل کدامند ؟

بهترین دانشگاه های استرالیادر این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران درباره بهترین دانشگاه های استرالیا برای ادامه تحصیل سخن خواهیم گفت.پس اگر تصمیم دارید تاخارج از کشور ادامه تحصیل دهید بد نیست تا آخر این مقاله با ما همراه باشید

20 اسفند 1398

فراخوان جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم از 22 بهمن شروع می گردد

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم گفت: فراخوان جذب هیئت علمی از 22 بهمن ماه جاری اعلام خواهد شد و متقاضیان تا سوم اسفند برای ثبت نام فرصت دارند.

18 اسفند 1398

نخستین گزارش مجیدی از جشنواره مونترال: برق شادی از چشمانشان معین است

مجید مجیدی کارگردان فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) از مونترال و در گفت وگوی تلفنی گفت: گروه قطری که می خواهند با یاری هالیوود چندین فیلم در خصوص پیامبر اسلام بسازند، با دیدن فیلم مشتاق شدند که از امکانات سینمای ایران بازدید نمایند.

18 اسفند 1398

علمشاهی: کمبود کتابخانه، شمارگان چاپ را محدود نموده است

خبرنگاران: مدیر چاپ و نشر وزارت ارشاد با تاکید بر حمایت دولت از بخش خصوصی در بومی سازی کتب آموزشی زبان گفت: ظرفیت شمارگان و چاپ کتب در کشور بیش از میزان فعلی بوده و علت آن کمبود کتابخانه و فضا است.

17 اسفند 1398

کارفرمایان موظف به پرداخت حق بیمه دوره کارآموزی کارگران شدند

هیات عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و آنالیز اظهار داشت کارفرمایان موظف به پرداخت حق بیمه در دوره کارآموزی کارگران هستند.

15 اسفند 1398

سیل، بزرگ ترین مخاطره شناخته شده در دنیا

مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایای وزارت بهداشت، به آنالیز صندلی ایران در بروز بلایا پرداخت و مهم ترین اقدامات وزارت بهداشت در این زمینه را برشمرد.

14 اسفند 1398

نسبت مقاله به اعضای هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی 2.44 است

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: نسبت مقاله به اعضای هیئت علمی در 2018 برای این دانشگاه حدود 2.44 است.

7 اسفند 1398

چه اتفاقی می افتد اگر ژاپن دیدگاه ژاپنی بودن را متوقف کند؟ ، ورود قطره چکانی پناهجویان خارجی با هدف حفظ فرهنگ ملی

قرنها است که کشور ژاپن با محدود کردن تأثیرات بیرونی ، حس قوی هویت ملی مردم را حفظ نموده است. اما افزایش مهاجرت باعث شده است که عده ای این سوال را مطرح نمایند که منظور از ژاپنی بودن چیست؟

28 بهمن 1398

حضور 15 نویسنده ایتالیایی در نمایشگاه کتاب

کارلو چروتی، رایزن فرهنگی ایتالیا در ایران در نشست ترجمه شفاهی که در محل سالن اجتماعات مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران برگزار گردید خبر از حضور 15 نویسنده از کشور ایتالیا در ایام برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران داد.

27 بهمن 1398
تعداد: (244)