تحصیل

قهرمان دوچرخه سواری آمریکا خودکشی کرد

تهران- خبرنگاران- جسد کلی کاتلین قهرمان 23 ساله سه دوره رقابت های جهانی دوچرخه سواری و دارنده مدال نقره المپیک، در منزل شخصیش در ایالت کالیفرنیا پیدا شد.

4 تیر 1398

نماهای زیبا در قاب شمعدونی

زینب زینال زاده-خبرنگار:جشنواره شمعدونی برای نخستین بار است که با شکل و شمایل متفاوت و با هدف جلب مشارکت شهروندان در زیباسازی محله ها، به همت سازمان زیباسازی شهر تهران اجرا می شود.

3 تیر 1398

صنایع دستی، علاقه بی قد و شرط من است

ویدا ساجدی هنرمند فعال در حوزه طلا و جواهرسازی از فعالان بخش صنایع دستی زنان است. او چندی ست به همراه تعدادی از همدوره های خود در کارگاهی کوچک با آب کردن فلزات سخت و با ظرافت های هنری خود از آن فلز سخت به زیورآلاتی رسیده است که هر بیننده ای را به وجد می...

2 تیر 1398

تلاش برای بومی سازی جوهرهای ضد جعل نانویی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، با پیشرفت فناوری در حوزه چاپ اسکناس، فناوری در حوزه جعل اسناد نیز به همین سرعت در حال گسترش است. از این رو مؤسسات مالی و بانک های مختلف در دنیا به دنبال روش هایی برای ارتقای امنیت اسناد مالی خود هستند.

2 تیر 1398

مرکز جامع سرطان گنبدکاووس تا سرانجام امسال بهره برداری می گردد

به گزارش خبرنگاران، عبدالقدیر کریمی عصر دوشنبه در نشست خبری خیر نمونه کشوری، محمد شهرکی که به منظور آماده سازی تجهیزات پزشکی امانات شهرهای مختلف برگزار گردید، اظهار کرد: در حال حاضر در شرایطی به سر می بریم که با محدودیت منابع از سوی دولت روبه رو هستیم...

29 خرداد 1398

وزیر آموزش و پرورش: بخشی از معوقات فرهنگیان تا خاتمه سال پرداخت می گردد

وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته بخشی از معوقات فرهنگیان کشور تا خاتمه امسال پرداخت می گردد.

29 خرداد 1398

نصیری در مراسم اهدای مدال ها برای موزه ملی ورزش: آنقدر دیر شد که همه مدالهایم را دزیدند

متاسفم که چیزی برای اهدا ندارم. این موزه دیر راه اندازی شد و در این سالها تمام مدال ها و یادگاری های من دزدیده شده است.

27 خرداد 1398

تاثیر مشاغل خانگی بر وضعیت زنان روستایی

نقش زنان روستایی در سر و سامان دادن امور روستاها و همچنین توسعه کسب وکارها، همیشه به عنوان نقشی مشخص کننده در نظر گرفته می گردد. اما چگونه می توان با راه اندازی کسب وکارهای خانگی توسط این اعضای مهم جامعه روستایی، به فعالیت آن ها رونق بخشید؟

26 خرداد 1398

صنعتی شدن آشپزخانه های دانشگاه ها تا انتها 98

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با بیان اینکه دانشجویان سرمایه های آینده این کشور هستند که باید سلامت روح و جسم آنان در اولویت باشد، گفت: سعی بر این است تا خاتمه سال آینده تمامی آشپزخانه های دانشگاه ها صنعتی شوند.

26 خرداد 1398

زیر زمین نیز پر از کوه است!

یک زمین لرزه بزرگ فاش کرد که درون زمین نیز احتمالاً همانند سطح آن پر از پستی و بلندی است و کوه هایی در عمق 660 کیلومتری زمین قرار دارند.

25 خرداد 1398

چرا باکتری ها به آنتی بیوتیک مقاوم می شوند؟

باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها دغدغه اصلی در حوزه تحقیقات پزشکی در سراسر دنیا به حساب می آیند اما چرا آنتی بیوتیک ها ظرفیت مقابله با باکتری ها را از دست می دهند؟

25 خرداد 1398

پیوستن آزمایشگاه های پژوهشگاه اقیانوس شناسی به شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی

مجموعه آزمایشگاه های پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی موافقت عضویت قطعی شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را اخذ کردند.

25 خرداد 1398

نشست ازدواج سفید در ایران برگزار می گردد

نشست نهم از سلسله نشست های آنالیز آسیب های اجتماعی در ایران با موضوع ازدواج سفید چهارشنبه 23 بهمن ماه، در خانه مهر امام رضا (ع) برگزار می گردد.

22 خرداد 1398

خواب کمتر از 7 ساعت دی ان ای را تخریب نموده و موجب سرطان می گردد

محققان می گویند کمبود خواب موجب تخریب دائم دی ان ای شده و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

21 خرداد 1398

کارگران حمل بار در استان قزوین ساماندهی می شوند

به گزارش خبرنگاران، رضا محمدی در مراسم افتتاح دفتر کانون کارگری و تعاونی حمل بار و اثاثیه استان قزوین که روز پنجشنبه برگزار گردید اظهارداشت: کانون انجمن های صنفی کارگری استان قزوین از سال 91 فعالیت رسمی خود را آغازکرده و سومین دوره فعالیت خود را سپری...

20 خرداد 1398

پنل های چاپی دستیابی به انرژی خورشیدی را متحول می نمایند

یک فیزیکدان لهستانی، روشی مبتنی بر چاپ جوهرافشان ابداع نموده که می تواند دستیابی به نیروی خورشیدی را متحول کند.

18 خرداد 1398

نقش هایی شاعرانه!

این روزها، گالری نگر، نقاشی هایی شعرگونه را با عنوان نخجیرگاه بر دیواره های خودش آویخته است؛ آثاری که سعید چاواری آن ها را خلق نموده و در قاب دید علاقه مندان قرار داده است.

18 خرداد 1398

افزایش فضاهای آموزشی در استان زنجان به 2440 مدرسه

به گزارش خبرنگاران، نعمت الله محمدی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قبل از انقلاب 724 آکادمی با 81 هزار و 273 دانش آموز در مقاطع تحصیلی ابتدایی، هدایت و متوسطه در استان زنجان فعال بود، اضافه کرد: به برکت انقلاب اسلامی این تعداد به 2 هزار و 440 مدرسه...

17 خرداد 1398

نشست پژوهش مردم شناختی و فیلم مستند

صدوپنجاه ونهمین نشست یکشنبه های انسان شناسی و فرهنگ با موضوع پژوهش مردم شناختی و فیلم مستند: نگاهی به روستای طالب آباد، پنجاه سال بعد در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می گردد.

17 خرداد 1398

فراوری بافت چشم با سلول های بنیادی و پیوند به بیمار

ایرنا نوشت: محققان دانشگاه ادینبورگ انگلیس توانستند بافت چشم را که با استفاده از سلول های بنیادی چشم بیماران مبتلا به LSCD فراوری کردند، با موفقیت به چشم خود بیماران پیوند بزنند.

15 خرداد 1398
تعداد: (170)