سلامتی و پزشکی

احراز رتبه پنجم پژوهش های کلیدی در دنیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت علوم، در این آیین که عصر امروز (سه شنبه) با حضور دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، معاونان وزارت خانه های بهداشت و صمت و همچنین خانواده شهید فخری نژاد در سالن...

4 بهمن 1399

قهوه به عنوان ملین چقدر موثر است؟

مجله پزشکی دکتر سلام/بیشتر افراد در موارد یبوست شدید از قهوه به عنوان ملین استفاده نمی کنند ، اما وقتی مسائل گوارشی جزئی باشد ، قهوه می تواند بسیار موثر باشد. اثر بخشی آن ، به سلامت جسمی فعلی وی و هرگونه شرایط زمینه ای بستگی دارد. برای برخی از افراد ، قهوه...

3 بهمن 1399

کرونای برزیلی به انگلیس رسید

یک ویروس شناس برجسته انگلیسی به رغم ادعای دولت این کشور اظهار داشت که گونه بشدت خطرناک و مهلک ویروس کرونا با منشاء برزیل در این کشور شناسایی شده است.

27 دی 1399

پیغام شاه مغرب به رئیس جمهور الجزایر برای کاهش سطح تنش

شاه مغرب طی پیامی به رئیس جمهور الجزایر کوشش کرد که از شدت تنش در مناسبات دو کشور در مورد صحرای غربی بکاهد.

27 دی 1399

مراجعات کروناییها به مراکز درمانی کم شد

مدیرعامل شرکت شهر سالم از کاهش مراجعات به مراکز درمانی به دلیل کرونا اطلاع داد و گفت: باید سیاست های کاهش حضور مردم در مراکز عمومی ادامه پیدا کند تا به شرایط مطلوب برسیم.

27 دی 1399

عضو ارکستر ملی ایران: قدرت ترانهسرا را میتوان با دادن موسیقی برای سرایش شعر محک زد

تهران (پانا) - آهنگساز و عضو ارکستر ملی ایران ضمن ابراز تأسف از درگذشت استاد احمدعلی راغب، موسیقیدان، آهنگساز و نوازندۀ برجستۀ کشورمان، گفت واگذاری موسیقی به ترانه سرا برای تولید اثر ادبی، قدرت او را در سرایش شعر معین می کند.

27 دی 1399

درمانی برای خشکی پوست دور چشمتان

خشکی پوست اطراف چشم می تواند به دلیل شرایط آب و هوایی و کم خوابی باشد. روش هایی وجود دارد که می توانید از پوست دور چشم محافظت و از خشکی آن جلوگیری کنید.

19 دی 1399

توانبخشی بچه ها روشندل در مرکز مهارت آموزی باغچه حواس

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 15 از استمرار کار داوطلبانه خیرین به منظور ارتقای توانبخشی بچه ها روشندل در مرکز مهارت آموزی باغچه حواس منطقه 15 اطلاع داد.

18 دی 1399

در مصرف گاز صرفه جویی کنید

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با تأکید بر ضرورت صرفه جویی در مصرف گاز با توجه به کاهش دمای هوا، گفت که مصرف روزانه گاز بخش خانگی در این هفته به 600 میلیون مترمکعب می رسد.

15 دی 1399

ورزش کردن در طول روز چگونه کرونا را شکست میدهد؟

اما نتایج یک مطالعه جدید پزشکی در زمینه پیشگیری از بیماری ها که در دانشگاه ویرجینیا در آمریکا اجرا شده، نشان داده است که انجام منظم تمرینات ورزشی برای پیشگیری از آلودگی به کووید-19 و کاهش عوارض ناشی از این آلودگی بسیار مهم است. این حقیقت که ورزش فواید...

15 دی 1399

مزیت های گیاه گزنه

گزنه (Urtica dioica) به دوصورت گزنه معمولی و گزنه باغی وجود دارد. خواستگاه بومی این گیاه در اصل از شمال اروپا و آسیای شمالی است.

12 دی 1399

یاری 1400 میلیارد ریالی برای پیشرفت حوزه ارتباطات

تهران(پانا)- بر اساس بودجه سال 1400، شرکت های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تایید وزیر اجازه دارند تا مبلغ یک هزار و چهارصد میلیارد ریال از محل منابع داخلی خود را برای یاری به پیشرفت حوزه ارتباطی کشور هزینه نمایند.

10 دی 1399

چگونه با طرد شدن برخورد کنیم؟ 6 نکته کلیدی در خصوص این ترس پرتکرار

تا به حال به این فکر نموده اید که طرد شدن بتواند به یکی از مثبت ترین هدایای تغییردهنده زندگی شما تبدیل گردد؟ همه ما در زندگی طرد می شویم و به جای شکست و انزوا، می توانیم از تجربه طرد به رشد خودمان پل بزنیم. احساس تعلق به جامعه برای بقا لازم است و ما هرگز...

9 دی 1399

اجرای هرس توپیاری و فرم دهی درختچه های منطقه15

خبرگزاری خبرنگاران- معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه15از اجرای عملیات فرم دهی 700 اصله درختچه در سطح منطقه15 با بهره گیری از ذوق و هنر و با رعایت اصول فنی و ایمنی خبر داد.

8 دی 1399

صدور مجوز تردد بین استانی برای پرسنل شرکت های تجهیزات پزشکی

کمیته امنیت اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا مجوز تردد پرسنل شرکت های تجهیزات پزشکی را با توجه به محدودیت ها صادر کرد.

4 دی 1399

بارش شدید باران در 15 استان ایران

سازمان هواشناسی کشور نسبت به بارش شدید باران در 15 استان از اوایل وقت پنجشنبه (ششم آذر ماه) تا اواخر وقت شنبه (هشتم آذر ماه) هشدار داد و با توجه به حاکمیت این شرایط جوی توصیه های کشاورزی را ارایه داد.

3 دی 1399

علی اکبر صالحی: اصلاح جهان امروز نیازمند احیای معنویت دینی است

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: تنها گزینه برای اصلاح جهان امروز، احیای معنویت دینی در مفهوم عمیق و گسترده آن و بازیابی حکمت و معرفت قدسی است.

22 آذر 1399

خبرنگاران فرماندار: ورود به مناطق ییلاقی تفت ممنوع شد

یزد- خبرنگاران- فرماندار تفت گفت: با توجه به شیوع موج سوم کرونا و برای پیشگیری از آن و حفظ سلامت مردم، تردد به مناطق ییلاقی به خصوص ده بالا و طزرجان این شهرستان تا جمعه شب ممنوع است .

21 آذر 1399

کالری فلافل؛ 1 عدد فلافل و 1 ساندویچ فلافل چند کالری دارد؟

کالری فلافل در هر گرده متوسط 17 گرمی 58 کالری است و یک ساندویچ فلافل متوسط با سس و سبزیجات و نان پیتا، 495 کالری انرژی دارد. اگر چه فلافل یک غذای مقوی و پر خاصیت است اما اگر در روغن زیاد سرخ گردد چربی و کالری زیادی دارد و مضر خواهد بود.

21 آذر 1399

ساخت واکسن کرونا و واکنش ها به آن

شرکت های داروسازی فایزر و بایانتک اعلام کردند که کارایی واکسن تولیدی آن ها برای بیماری کووید 19 در تحقیقات اولیه 90 درصد بوده است.

18 آذر 1399
تعداد: (587)