علم و تکنولوژی

ژئوپلیتیک فضای مجازی؛ دیپلماسی دو جانبه سایبری هند

خبرنگاران، گروه بین الملل-مهدی پورحسنی: در عصر دیجیتال و تاثیر فناوری های اطلاعاتی و ارتباطاتی بر دیپلماسی باید تعریف دقیقی از مفاهیم ارائه نموده و سپس به تبیین مسائل پرداخت یکی از این مفاهیم دیپلماسی دیجیتال و سایبری است.

12 فروردین 1399

حمایت دانشگاه تبریز از استارتاپ ها و شتاب دهنده ها ، صنایع فقط زمان تحریم به یاد دانشگاه می افتند!

معاون پژوهشی دانشگاه تبریز با اشاره به حمایت این دانشگاه از استارتاپ ها و شتاب دهند ه ها گفت: مرکز رشد دانشگاه یکی از مراکز رشد قدیمی کشور است که دو ساختمان مجهز و حمایت های اقتصادی را در اختیار شرکت ها قرار می دهد.

10 فروردین 1399

میتسوبیشی چراغ های LED ساخته که نور خورشید را برای کاهش افسردگی در دفترهای کار شبیه سازی می نماید

فناوری هایی که روزگاری وعده داده بودند محیط های کار را به بهترین فضاها تبدیل نمایند؛ با شکست روبرو شده و غالب دفاتر کاری به محل هایی پراسترس تبدیل شدند که باعث افزایش افسردگی روح آدم می شوند.

9 فروردین 1399

ضعف امنیتی واتس اپ رفع شد

این مشکل امنیتی بر کاربرانی اثر می گذاشت که از نسخه کامپیوتر دسکتاپ واتس اپ استفاده می کردند. این نسخه، در ارتباط هم زمان با نسخه موبایل این اپلیکیشن کار می نماید.

7 فروردین 1399

چه کسانی فیلم های جشنواره رویش را انتخاب می کنند؟

همزمان با انتها بازبینی آثار بخش داستانی جشنواره رویش، اسامی هیات انتخاب این بخش از جشنواره اعلام شد.

6 فروردین 1399

تعدادی از کلید به دستان که خانه به مسافران اجاره می دادند دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت:تعدادی از کلید به دستان که خانه به مسافران اجاره می دادند دستگیر شدند و 30 خط تلفن که غیرقانونی فعالیت اجاره منزل داشتند مسدود شد.

6 فروردین 1399

وزارتخانه هایی که بیشترین استقبال را از دانش بنیانها کردند

خبرنگاران-گروه دانش و فناوری، میترا سعیدی کیا: طی یک سال اخیر رویدادهایی با هدف توسعه بازار و فروش شرکتهای دانش بنیان در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید که در آنها شرکتها علاوه بر ارائه دستاوردها به معرفی خود نیز پرداختند. از سوی دیگر خریداران فناوری...

6 فروردین 1399

موبایلی برای شرایط سخت، تحمل آب داغ و دمای 20- درجه

به گزارش خبرنگاران به نقل از گیزموچاینا، جدیدترین موبایل زمخت شرکت Ulefone دستگاه Armor X6 است که گواهینامه های IP68/IP69K و MIL-STD-810G را نیز دارد.

2 فروردین 1399

زلزله ترس ندارد؛ آمادگی می خواهد

خبرنگاران/ایلام عضو هیئت علمی گروه عمران دانشگاه آزاد ایلام تاکید کرد: نباید در جامعه نسبت به زلزله ترس و وحشت ایجاد کرد بلکه باید علاوه بر تشریح علمی دلایل آن برای مردم، با رعایت اصول فنی و مهندسی در احداث سازه ها و فراگیری نکات ایمنی و مقابله ای با آن،...

24 اسفند 1398

عوامل کلیدی موفقیت در مدیریت ارتباط با مشتری

عملکرد هر کسب و کار به موفقیت در حفظ مشتریان در دراز مدت بستگی دارد. با شدت دریافت رقابت بین شرکت ها در مشتری یابی برای محصولات و خدماتشان و همچنین افزایش قدرت مشتری در دنیای رقابتی امروز، شرکت ها دیگر نه تنها باید به دنبال جذب مشتریان جدید باشند، بلکه...

22 اسفند 1398

خبرنگاران 3 دزد حرفه ای منزل در ماکو دستگیر شدند

ارومیه- خبرنگاران- فرمانده انتظامی ماکو گفت: سه دزد حرفه ای منزل در این شهرستان دستگیر و به هفت فقره سرقت اعتراف کردند.

21 اسفند 1398

بهترین دانشگاه های استرالیا برای تحصیل کدامند ؟

بهترین دانشگاه های استرالیادر این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران درباره بهترین دانشگاه های استرالیا برای ادامه تحصیل سخن خواهیم گفت.پس اگر تصمیم دارید تاخارج از کشور ادامه تحصیل دهید بد نیست تا آخر این مقاله با ما همراه باشید

20 اسفند 1398

هواوی لیست گوشی هایی را که به رابط کاربری EMUI 10 بروزرسانی می شوند منتشر کرد

روز گذشته، هواوی لیست تمام گوشی های خود را که طبق قرارداد با گوگل می توانند به رابط کاربری EMUI 10 (بر اساس اندروید 10) بروزرسانی شوند منتشر کرد.

18 اسفند 1398

فراخوان جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم از 22 بهمن شروع می گردد

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم گفت: فراخوان جذب هیئت علمی از 22 بهمن ماه جاری اعلام خواهد شد و متقاضیان تا سوم اسفند برای ثبت نام فرصت دارند.

18 اسفند 1398

علمشاهی: کمبود کتابخانه، شمارگان چاپ را محدود نموده است

خبرنگاران: مدیر چاپ و نشر وزارت ارشاد با تاکید بر حمایت دولت از بخش خصوصی در بومی سازی کتب آموزشی زبان گفت: ظرفیت شمارگان و چاپ کتب در کشور بیش از میزان فعلی بوده و علت آن کمبود کتابخانه و فضا است.

17 اسفند 1398

ساخت ایستگاه فضایی چین در حال شروع است

چینی ها در حال آماده شدن برای انجام مجموعه فشرده ای از مأموریت ها به منظور ساخت ایستگاه فضایی جدید خود هستند.

13 اسفند 1398

کلاس آموزشی دلتا برای مشاورین

روز چهارشنبه اول شهریور ماه 96، تازه ترین کلاس آموزشی دلتا برای مشاورین تازه وارد در دفتر مرکزی این شرکت برگزار گردید.

10 اسفند 1398

موانع قانونی ازدواج چیست؟

مواردی که از نظر قانونی مانعی بر سر راه ازدواج افراد است عبارتند از شوهر داشتن، داشتن چهار زن دائمی، عدۀ زن، قرابت و خویشاوندی در حدود تعیین، مطلقه بودن به سه طلاق و نه طلاق، کفر، لعان و احرام که در ادامه هر یک شرح داده شده است.

10 اسفند 1398

انتشار رندرهای هوآوی P40 پرو با دوربین پنجگانه

به تازگی تصاویر جدیدی از رندرهای قاب محافظ هوآوی P40 پرو منتشر شده است که به ما از وجود دوربین پنجگانه (پنتا) خبر می دهد.

9 اسفند 1398

نسبت مقاله به اعضای هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی 2.44 است

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: نسبت مقاله به اعضای هیئت علمی در 2018 برای این دانشگاه حدود 2.44 است.

7 اسفند 1398
تعداد: (684)