راهنمای خرید شوینده های خانگی

به گزارش مجله پریها، به دوره ای رسیدیم که می توانیم بگوییم کم و بیش، سر ماه باید به خرید لوازم ضرروی منزل فکر کنیم؛ لوازمی که قرار است در طول ماه در خانه استفاده شوند و یک خانواده به آن ها احتیاج دارد. به غیر از غذا، انسان هم مانند دیگر موجودات زنده، توجه زیادی به پاکیزگی دارد. پرندگان لانه خود را تا حد ممکن از زباله ها پاک می نمایند یا بسیاری از موجودات، سعی می نمایند بدن خود را چه با شست و شو در آب و چه با استفاده از اعضایی مثل زبان، پاک نگه دارند. انسان حتی پایش را از دیگر موجودات فراتر می گذارد. لباس به عنوان پوشش اصلی و فعلی انسان، همانند بدن دیگر موجودات احتیاج به پاک شدن دارد. محیطی هم که انسان در آن زندگی می نماید، باید تمیز باشد.

راهنمای خرید شوینده های خانگی

تمیز بودن لباس یا خانه، محیطی بهتر برای زندگی انسان فراهم می نماید. امروزه به لطف شوینده های مختلف، می توانیم هر بخش خانه یا لباس های مختلف خود را پاک کنیم.

شوینده ها انواع مختلفی دارد و هر کدام، یکی از احتیاجهای ما را رفع می نمایند و با توجه به اینکه پاکیزگی بخش مهمی از زندگی اجتماعی انسان است، باید حواس مان به شوینده هایی که در خانه داریم باشد.

مایع ظرفشویی

اگر بگوییم مایع ظرفشویی یکی از مهم ترین شوینده هایی است که باید همیشه در خانه داشته باشید، چندان بیراه نگفته ایم. در راستای همان صحبتی که در بالا کردیم، می دانیم که غذا یکی از احتیاجهای اساسی انسان است. از قید هر چیزی که بخواهیم بزنیم، به عنوان یک موجود زنده نمی توانیم غذا را کنار بگذاریم. و یک موضوع را نباید فراموش کنیم، اینکه در حال حاضر تا می توانیم باید به فکر سلامتی خود باشیم و ظروف پاک، نقش مهمی در این موضوع دارند.

مواد شوینده ظرفشویی، فقط هم مایع ظرفشویی نیستند. امروزه مواد مختلفی را به عنوان شوینده استفاده می کنیم. از قرص های مختلف ماشین های ظرفشویی گرفته تا ژل یا مایع های مختلفی که در این نوع دستگاه ها قرار می دهیم. حواس مان باید به جرم داخل کتری هم باشد که به لطف جرم گیر می توانیم آن ها را هم از بین ببریم.

در کنار مایع ظرفشویی و قرص ماشین ظرفشویی، مواد شوینده دیگری هم ممکن است به کارتان بیایند؛ مثل براق نماینده های مختلف. خودتان بد نیست نگاهی به انواع مختلف مایع ظرفشویی بیاندازید.

پیشنهاد می کنیم به جای اینکه مایع ظرفشویی کوچکی تهیه کنید، یک مایع ظرفشویی چند کیلویی تهیه کنید و آن را در طول ماه بهره ببرید.

تمیز نماینده سطوح

برای پاک کردن سطوح مختلف، امروزه انتخاب های مختلفی مقابل مان داریم. می توانیم به سطحی که می خواهیم آن را تمیز کنیم نگاهی بیاندازیم و یک پاک نماینده مختص آن بگیریم. بدون شک در نظر دریافت سطحی که می خواهیم تمیز کنیم و تهیه یک تمیز نماینده برای همان کار، بهترین نتیجه را می دهد.

انواع مختلفی از تمیز نماینده های سطوح را می توانیم پیدا کنیم. برای مثال پاک کردن مایکروویو احتیاجمند تمیز نماینده مختص خود است یا سطوح مختلف آشپزخانه مثل کابینت ها هم احتیاجمند مواد خاص خود هستند. برای پاک کردن سرویس های بهداشتی تمیز نماینده ای جداگانه احتیاج داریم و برای چوب هم حتما باید سراغ تمیز نماینده مخصوصی را بگیریم. سطوح آلومینیومی و براق برخی گازها را هم فراموش نکنیم که بدون شوینده خاص، احتمال از بین رفتن آن ها کم نیست.

با این حال، شاید مهم ترین نوع پاک نماینده سطوحی که در خانه احتیاج داریم و بد نیست در ابتدای ماه به خرید آن فکر کنیم، یک پاک نماینده چند منظوره است. یک پاک نماینده چند منظوره به ما اجازه می دهد زمانی که می خواهیم یک سطح را تمیز کنیم، سریع و بدون دغدغه ای از آن استفاده کنیم. البته بدون شک یک تمیز نماینده چند منظوره آن طور که باید کار یک تمیز نماینده مخصوص را انجام نمی دهد، ولی کسانی که چندان وسواس ندارند را راضی می نماید.

مایع دستشویی

می دانستید شست و شو با صابون، منظورمان از نوع خشک و جامد آن است، چندان هم که تصور می کنید پاک و تمیز نیست؟ البته از نظر علمی نمی گوییم، چون تصور نمی کنیم آن باکتری روی سطح صابون بتواند آسیبی به ما بزند، بلکه از نظر روانی می گوییم. به همین دلیل هم سال هاست که افراد بیشتر به استفاده از صابون مایع یا همان مایع دستشویی روی آورده اند.

برخلاف صابون، دست کسی (یا هر جای دیگرش) پیش از شما به مایع دستشویی نخورده است و می توانیم مطمئن باشیم که حداقل با شوینده تمیزتری طرف هستیم. صابون های مایع انواع مختلفی دارند و امروزه می توانیم انواعی را پیدا کنیم که آنتی باکتریال یا آنتی چربی هستند. اینکه مایع های دستشویی هم چنین رایحه های بیشتر و متنوع تری از صابون دارند به کنار، شاید موضوع به صرف بودن استفاده از صابون مایع مهم ترین عامل در خرید آن ها باشد.

به شما قول می دهیم که صابون های مایع بسیار دیرتر از صابون خشک و جامد تمام می گردد؛ البته ما کودک شما را که ظرف مایع دستشویی را به دست می گیرد و تا خرتناق آن را در میاورد، در نظر نگرفته ایم و حالت معمول استفاده آن را می گوییم. اگر در مملکت ما مشغول زندگی باشید، احتمالا زمانی که مایع دستشویی خانه شما به یک سوم پایانی اش می رسد، ظرف آن را با آب پر و یک ماه دیگر هم از آن استفاده می کنید. احتمالا هنوز هم بهتر از صابون معمولی دست هایتان را پاک می نماید.

صابون مایع هم چنین یک نوع جدیدتر به اسم فوم دستشویی دارد که از ظرفش به جای مایع، کف بیرون می زند. اساسا با این کار، کار خود را سریع تر و ساده تر می کنید. البته به جای این موضوع، بهتر است به میزان مصرف بسیار کمتر فوم دستشویی اشاره کنیم؛ معمولا حتی اگر تمام کوشش خودتان را هم به کار گیرید، فوم دستشویی تمام نمی گردد.

شوینده رخت

مواد شوینده رخت و لباس آن قدر مهم هستند که باید سر ماه، از وجود آن ها در خانه مطمئن شوید. تنوع مواد شوینده لباس حتی از شوینده های سطوح هم بیشتر است؛ هر چه باشد کابیت منزل را هر روز با خود بیرون از خانه و به سرکار و داخل جامعه نمی برید. شست و شوی لباس، آن هم با در نظر دریافت این موضوع که کمترین آسیب به آن وارد گردد، کار ساده ای نیست. در همین راستا هم قبل از شستن لباس خود، به لیبل داخل آن نگاه بیاندازید. اگر لباس شما لیبل شست و شو ندارد، احتمالا آن لباس نه برای شرکت سازنده اش مهم بوده و نه برای شما مهم است، در نتیجه هر بلایی می خواهید سر آن بیاورید.

لیبل داخل لباس شما، اینکه آیا می توانید آن را به داخل ماشین لباسشویی بیاندازید یا باید آن را با دست بشویید را برای تان معین می نماید. از اینجای کار به بعد، احتیاج به شوینده مخصوص دارید.

یا باید پودر رخت شویی تهیه کنید، یا سراغ پودر لباسشویی بروید. در این میان اگر می خواهید از پوشیدن لباس لذت هم ببرید، یک مایع نرم نماینده لباس هم بگیرید و داخل تشت لباسشویی یا ماشین لباسشویی خود بریزید.

لباس های سفید احتیاجمند مواد شوینده مخصوص خود هستند. لباس های رنگی را نباید با هر شوینده ای بشویید و لباس های سیاه هم باید با مایع شوینده مخصوص شست و شو شوند. پیشنهاد می کنیم خودتان اول یک نگاه به لباس و ابزار شست و شوی که در اختیار دارید بیاندازید، سپس از بین محصولات شوینده لباس یکی را انتخاب کنید.

شامپو فرش

اگر در خانه خود فرش و قالی به زمین می اندازید، بهتر است همین حالا دست به کار شوید و آن ها را جمع کنید که جایگزین کردنشان در وضعیت امروز، اصلا ممکن نیست؛ مخصوصا که اگر بخواهید فرش را برای شست و شو به بیرون دهید، باید حتی بیشتر از هزینه خریدشان برای شستن یک فرش پیاده شوید. البته در صورتی که می خواهید چیزی از فرش تان باقی بماند، وگرنه اگر با قیمت های پایین بخواهید فرش خود را بشویید، باید قید رنگ و جنس و ریشه های آن را بزنید.

در حال حاضر بهترین کار برای شست و شوی فرش، استفاده از شامپو فرش است. مطمئنا هر سال که فرش خود را برای شست و شو نمی فرستید و قرار هم نیست هزینه های سنگین شست و شوی فرش را تحمل کنید، در نتیجه تنها راه مقابل شما برای شستن فرش، خرید یک شامپو فرش و دست به کار شدن خودتان است.

اگر یک فرزند، یا یک حیوان خانگی داشته باشید که از در و دیوار بالا می روند و هنوز هم فرق بین دستشویی و فرش گران قیمت شما را درک نمی نمایند، وجود یک شامپو فرش در منزل شما ضروری است. با یک شامپو فرش به راحتی می توانید آن قسمت فرش تان را که کمی کثیف گردیده، تمیز کنید. نهایتا هم می بینید آن قسمتی که تمیز نموده اید، از دیگر بخش های فرش تمیزتر گردیده است، در نتیجه مجبور می شوید کل فرش را یک دور با شامپو فرش بشویید.

شامپو فرش فقط هم به درد تمیز کردن فرش نمی خورد و مبل را هم با شامپو فرش می شویند. در نتیجه به طور کلی خرید یک شامپو فرش را نباید فراموش کنید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 شهریور 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 468

به "راهنمای خرید شوینده های خانگی" امتیاز دهید

1 کاربر به "راهنمای خرید شوینده های خانگی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید شوینده های خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید