آشپزی

مقایسه کانادا و بلژیک مهاجرت به بلژیک یا کانادا؟

مهاجرت به بلژیک یا کانادا؟ در این مقاله معیار ها و شرایط و شاخصه هایی که به انتخاب بهترین کشور برای زندگی یاری میکند را بررسی قرار خواهیم داد. معیار های شما برای انتخاب یک کشور برای مهاجرت چیست؟ ما در این مطلب کشور بلژیک و کانادا را مورد بررسی قرار میدهیم...

4 آبان 1399

طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاه

گفته میشه که تاریخچه آش عباسعلی به 200 سال قبل برمیگرده. در اون زمان آشپزی به اسم عباسعلی نذر داشته موقع افطار این آش رو به روزه داران بده. برای همین هم آش عباسعلی مخصوص افطار و ماه رمضان شناخته میشه. ولی برای تموم ایام سال هم آش دلچسب و لذیذیه.

28 مهر 1399

طرز تهیه آش سماق اصفهان

آش سماق یکی از غذاهای محلی استان اصفهان است که با استفاده از برنج، سماق، گوشت و سبزی تهیه میشود. با طرز تهیه آش سماق اصفهانی آشنا شوید.

16 مهر 1399

طرز تهیه لواشک سیب خانگی

لواشک سیب مانند لواشک زردآلو، لواشک شلیل و هلو طعم شیرینی دارد اما می توان آن را با سیب ترش نیز تهیه کرد. با طرز تهیه لواشک سیب آشنا شوید.

16 مهر 1399

طرز تهیه زیتون شور خانگی (شیرین کردن زیتون به روش سنتی)

شیرین کردن یا دریافت تلخی زیتون، تهیه زیتون شور خانگی یا کنسرو زیتون به دو روش انجام میشود. سریع ترین راه از بین بردن تلخی زیتون با سود و مواد قلیایی است اما روش سنتی تلخی زدایی زیتون شکسته بدون سود نیز روش مناسبی است.

16 مهر 1399

طرز تهیه آش سماق تویسرکان (همدان)

آش سماق تویسرکان (آش سماق همدان) با آش سماق اصفهان کمی تفاوت دارد و در آن از حبوبات و چغندر استفاده میشود. طرز تهیه آش سماق تویسرکان را ببینید.

16 مهر 1399

طرز تهیه ترشی زیتون به سه روش

ترشی زیتون سبز، ترشی زیتون و قارچ، ترشی زیتون و بادمجان و... از انواع ترشی زیتون هستند. با طرز تهیه انواع ترشی زیتون سبز خوشمزه آشنا شوید.

16 مهر 1399

طرز تهیه کیک سیب و دارچین خوشمزه

کیک سیب یکی از انواع کیک سنتی بسیار خوشمزه است که با استفاده از دارچین، جوز هندی، گردو تهیه میشود. با طرز تهیه کیک سیب و دارچین آشنا شوید.

16 مهر 1399

طرز تهیه خورشت ریواس با گوشت

خورشت ریواس یکی از مشهورترین انواع خورشت بهاری ترش و خوشمزه است که با ساقه ترش ریواس تهیه میشود. با طرز تهیه خورشت ریواس با گوشت آشنا شوید.

16 مهر 1399

طرز تهیه انواع ژله بستنی و ژله ساده

ژله بستنی، ژله رولی یا رولتی، ژله فرفره ای، ژله نیمرو، ژله رنگین کمان، ژله بریلو، ژله خرده شیشه، ژله تزریقی گل، ژله سه بعدی از انواع ژله هستند.

16 مهر 1399

طرز تهیه ترشی زغال اخته ترش و خوشمزه

زغال اخته میوه ترش مخصوص غرب آسیا و جنوب اروپاست که با آن می توان مربا و ترشی زغال اخته تهیه کرد. با طرز تهیه ترشی زغال اخته آشنا شوید.

16 مهر 1399

طرز تهیه کمپوت سیب خانگی

کمپوت نوعی دسر میوه است که به وسیله پختن میوه درسته یا خردشده با آب و شکر و چاشنی تهیه میشود. با طرز تهیه کمپوت سیب خانگی خوشمزه آشنا شوید.

16 مهر 1399

طرز تهیه مربای سیب گلاب درسته

برای تهیه مربای سیب گلاب درسته خوشمزه میتوان از سیب گلاب ریز با پوست یا بدون پوست استفاده کرد. طرز تهیه مربای سیب گلاب درسته را بخوانید.

16 مهر 1399

طرز تهیه مربای زنجبیل

زنجبیل، ساقه زیرزمینی گیاه زنجیل است که خواص بسیار زیادی دارد و از آن به عنوان چاشنی در غذا استفاده میشود. با طرز تهیه مربای زنجبیل آشنا شوید.

16 مهر 1399

طرز تهیه قنبر پلو شیرازی

آیا تا به حال اسم قنبر پلو را شنیده بودید؟ شوخی نمی کنیم، قنبر پلو نام یک غذای سنتی و اصیل شیرازی است که هم نام بامزه ای دارد و هم طعم خوشمزه ای؛ آنقدر خوشمزه که به اعتقاد بعضی نام این غذا در اصل غم بر پلو بوده است! با خبرنگاران مگ همراه باشید که در دستور...

16 مهر 1399

طرز تهیه شیرینی زبان و پاپیون

در گزارش زیر طرز تهیه شیرینی زبان و پاپیون خانگی را به شما آموزش می دهیم.

16 مهر 1399

سوپ جوجه و برنج مقوی و ساده

در گزارش زیر طرز تهیه یک سوپ خوشمزه را به شما آموزش می دهیم.

16 مهر 1399

طرز تهیه پیراشکی گوشت

در دستور پخت این قسمت طرز تهیه پیراشکی گوشت در فر را آموزش می دهیم. یک پیراشکی خوشمزه با خمیر پیتزا، گوشت چرخ نموده، قارچ، فلفل دلمه ای، ذرت و پنیر چدار که انگشت هایتان را هم با آن خواهید خورد!

16 مهر 1399

طرز تهیه کیک یخچالی با پودینگ شکلاتی و موزی و بیسکویت پتی بور

پودینگ یکی از خوشمزه ترین دسرهای نشاسته ای در طعم ها و رنگ های مختلف است. پودینگ را هم به صورت ساده با طعم های مختلف از وانیلی گرفته تا شکلاتی و … و هم به صورت آماده و فوری می توانید تهیه کنید. اما با پودینگ می توانید انواع کیک یخچالی خوشمزه را هم درست کنید....

16 مهر 1399

طرز تهیه شنیسل مرغ، غذایی خوشمزه با دستور پختی ساده

برای درست کردن یک شنیسل مرغ جذاب فقط کافی است جسارت استفاده از ادویه های مختلف را داشته باشید؛

16 مهر 1399
تعداد: (704)