آشپزی

آخرین آمار فروش محصولات فناوری

خبرنگاران- گروه دانش و فناوری، میترا سعیدی کیا و ندا نظری؛ دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در هفته جاری در خبرنگاران حضور یافت و ضمن بازدید از بخش های مختلف به سئوالات خبرنگاران این رسانه پاسخ دادند.

22 مرداد 1397

داروی جدید کاهش ریسک حمله قلبی از طریق میکروب های روده

به گزارش خبرنگار مهر، نتایج منتشرشده توسط محققان کلینیک کلیولند اوهایو آمریکا نشان می دهد برخی ترکیبات می توانند مانع از تشکیل مولکول های مضر مرتبط با بیماری قلبی توسط میکروب های روده شوند، بدون آنکه میکروب ها را نابود کنند، از اینرو، برخلاف آنتی بیوتیک...

20 مرداد 1397

داستانهای خوشمزه همبرگر از گوشه و کنار دنیا

همبرگر خوراکی خوشمزه با طرفداران بسیاری در سراسر دنیاست که امروزه دیگر در هر رستورانی میتوان یک پرس سفارش داد و از خوردن آن لذت برد، اما این غذای لذیذ داستانهایی را برای گفتن دارد که در ادامه برایتان حکایت خواهیم کرد.

3 تیر 1397

طرز تهیه پای سیب کم کالری

پای سیب از آن دسرهای خوشمزه و پرطرفدار است اما ممکن است شما رژیم خاصی را برای خودتان انتخاب کرده باشید و کالری این خوراکی لذیذ به نظرتان بالاتر از دستور رژیم غذایی شما باشد، اما نگران نباشید ما دستور پختی را معرفی میکنیم که برایتان کم کالریتر از معمول...

15 خرداد 1397

با طرز تهیه فلافل آشنا شوید

فلافل یکی از بهترین ساندویچ‌هایی است که احتمالا شما هم طعم آن را تا به حال چشیده‌اید. این غذا اصالتا لبنانی است. نخود ماده اصلی تشکیل دهنده فلافل است. این غذا در ساندویچ فروشی‌ها قیمت ارزانی دارد، اما هیشه غذایی که خود در خانه تهیه می‌نمایید بهتر و...

17 اردیبهشت 1396

بادمجان شکم پر و طرز تهیه آن

بادمجان شکم پر یکی از بهترین غذاهای سنتی ایرانی است. تنوع در پخت غذاها امری ضروری و لازم برای سلامتی است، بنابراین با تنوع دادن به برنامه‌های غذایی خود از خوردن غذاهای فست فودی جلوگیری کنید.

18 فروردین 1396

طرز تهیه قورمه سبزی یک غذای اصیل ایرانی

قورمه سبزی یکی از اصیل‌ترین غذاهای ایرانی است و کمتر کسی را می‌توانید بیابید که به آن علاقه‌ای نداشته باشد. با پریها همراه شوید تا با طرز تهیه قورمه سبزی خوشمزه و لذیذ آشنا شوید.

18 فروردین 1396

دلمه برگ مو و چالش پیچیدن آن

یکی از چالش‌های هر کسی که می‌خواهد دلمه درست کند، پیچیدن دلمه می‌باشد که در حال پخته شدن باز نشود، با ما همراه باشید تا با طرز تهیه دلمه برگ مو آشنا شوید.

15 فروردین 1396

با طرز تهیه سوشی آشنا شوید

سوشی یک غذای معروف، که زادگاه آن ژاپن است. در ژاپن برای تهیه سوشی از جلبک دریایی استفاده می‌کنند که شما می‌توانید به جای آن از برگ مو استفاده نمایید.

15 فروردین 1396