وزیرعلوم می گوید اینترنت بدون فیلتر بزودی برای اساتید دانشگاه فعال می گردد

به گزارش مجله پریها، مهر: وزیر علوم گفت: فرایند های مربوط به اختصاص اینترنت باز به اساتید دانشگاه ها صورت گرفته و بزودی ابلاغ می گردد.

وزیرعلوم می گوید اینترنت بدون فیلتر بزودی برای اساتید دانشگاه فعال می گردد

محمد علی زلفی گل درباره آخرین شرایط اختصاص اینترنت باز به اساتید دانشگاه ها گفت: فرایند های مربوط به اختصاص اینترنت باز به اساتید دانشگاه ها صورت گرفته و بزودی ابلاغ می گردد.

وی ادامه داد: از دانشگاه ها خواسته شده بود فهرست اعضای هیأت علمی خود را برای دسترسی به اینترنت باز ارائه دهند، دسترسی به اینترنت باز به منظور استفاده از سکوها و تارنماهای بین المللی با محتوای علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری صورت می گیرد.

وزیر علوم اضافه کرد: معاون حقوقی وزارت علوم تحقیقات و فناوری پیگیر این موضوع است.

براساس این گزارش، اواخر سال گذشته مرتضی فرخی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم تحقیقات و فناوری در مورد دسترسی اعضای هیات علمی دانشگاه ها به اینترنت باز نامه ای به روسای دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری به توضیح زیر ارسال کرد:

با عنایت به مصوبه یکصدو بیست و نهمین جلسه کارگروه معین مصادیق مجرمانه دستور فرمایید نسبت به تهیه فهرست اعضای محترم هیئت علمی آن موسسه براساس فرم پیوست در قالب فایل اکسل جهت دسترسی به اینترنت باز به منظور استفاده از سکوها و تارنماهای بین المللی با محتوای علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری به قید فوریت جهت اقدامات بعدی به این معاونت ارسال فرمایید.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز دراین خصوص پیش از این به مهر گفته بود: اینترنت بدون فیلتر به اساتید مانند اینترنت خبرنگاری است که وزارت ارتباطات به بعضی خبرنگاران داده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 11 خرداد 1402 بروزرسانی: 11 خرداد 1402 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4832

به "وزیرعلوم می گوید اینترنت بدون فیلتر بزودی برای اساتید دانشگاه فعال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیرعلوم می گوید اینترنت بدون فیلتر بزودی برای اساتید دانشگاه فعال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید