اخبار سیاسی

خبرنگاران جولان بیماری های خطرناک زیر سایه کرونا در پاکستان

اسلام آباد - خبرنگاران - دولت پاکستان رسیدگی به بیماران کرونایی و جلوگیری از گرسنگی در کشور را از دغدغه های اصلی این کشور طی ماه های اخیر اعلام نموده است اما شیوع سایر بیماری های خطرناک زیر سایه کرونا باعث نگرانی جدی مقامات پاکستانی شده است.

21 تیر 1399

نخستین محموله کمک های بهداشتی ایران تحویل تاجیکستان شد

مشاور وزیر نیرو در امور بین الملل از تحویل نخستین محموله کمک های بهداشتی جمهوری اسلامی ایران به تاجیکستان خبر داد.

20 تیر 1399

وجود خانواده های سیاسی در عراق که بیش از احزاب بر فعالیت مجلس و دولت تاثیر دارند

یکی از نمایندگان مجلس عراق فاش کرد، بعضی خانواده های سیاسی بیشتر از احزاب بر فعالیت مجلس و دولت تأثیر می گذارند و این مساله خلاف دموکراسی در کشور است.

16 تیر 1399

تورم ترکیه در آستانه تک رقمی شدن

نرخ تورم ترکیه به 10.94 درصد کاهش یافت.

12 تیر 1399

مشارکت 108 کارگزاری و 10 شرکت تأمین سرمایه در پذیرش شرکت ها در بورس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد فراهم کردن زمینه پذیرش شرکت های خصوصی در بورس گفت: در این زمینه 108 کارگزاری و 10 شرکت تأمین سرمایه و نیز شرکت های مشاور سرمایه گذاری مجوزدار می توانند در حوزه پذیرش شرکت ها کمک کنند.

11 تیر 1399

انتشار کتاب ایران صفوی به قلم نویسنده بریتانیایی

به گزارش خبرنگاران، دوره صفوی که به لحاظ تاریخی در سال 907 ق/ 1501 م و با تصرف تبریز به دست شاه اسماعیل آغاز شد و با سقوط به دست افغان ها در سال 1135 ق/ 1722 م خاتمه گرفت، در نقطه عطف تاریخ میانه و تاریخ مدرن ایران جای می گیرد. اثر حاضر چارچوبی برای شناخت تاریخ ایران...

8 تیر 1399

پادشاه اردن: بحران ویروس کرونا نواقص ساختار جهانی ما را نمایان کرد

پادشاه اردن در مقاله ای در روزنامه واشنگتن پست بازنگری در ساختار نهادهای بین المللی و ایجاد موسسه های جدید در موارد احتیاج را خواهان شد و تاکید نمود: باید اعتراف کنم، در تنظیم مجدد جهانی سازی هیچ کشوری به تنهایی نمی تواند پیروز گردد زیرا شکست یک کشور...

8 تیر 1399

آمریکا خواهان آتش بس در شمال سوریه شد

سرپرست معاون نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد خواهان آتش بس در شمال سوریه شد و گفت از ابتکار آتش بس دبیرکل سازمان ملل متحد حمایت می کنیم.

6 تیر 1399

اتحادیه اروپا: آمریکا دیگر عضو برجام نیست اما می تواند خواهان تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران گردد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تأکید کرد آمریکا رسماً از برجام خارج شده و دیگر عضوی از این توافق چندجانبه نیست، اما می تواند مانند سایر اعضای شورای امنیت پیشنهاد خود برای انجام اقدامات جدید [علیه ایران] را مطرح کند.

5 تیر 1399

تعطیلی مدارس ایتالیا تا 4ماه دیگر، کرونا به مقامات روسیه سرایت کرد

کشورهای آمریکا، اسپانیا، ایتالیا،انگلیس، ترکیه و روسیه همچنان در صدر کشورهای پرمبتلا به کرونا ویروس هستند.

4 تیر 1399

حاج اسماعیلی: دولت نسبت به حق و حقوق کارگران جوابگو باشد ، دستمزد ناکافی و کاهش بهره وری به ضرر منافع ملی

فعال بازار کار و کارگری گفت: در شرایطی که مجلس مبنایی بسیار منطقی برای حداقل حقوق معین نموده چرا دولت از آن پیروی نمی نماید؟ چرا متفاوت از قانون و منطق حقوق کارگران را در شورای عالی کار تصویب می نماید؟ دولت باید نسبت به حق و حقوق جامعه کارگری جوابگو باشد....

29 خرداد 1399

تکذیب انصراف جریان حکمت ملی از مشارکت در دولت عراق

یک نماینده جریان حکمت ملی، اخبار منتشر شده مبنی بر انصراف این جریان از مشارکت در کابینه جدید عراق را تکذیب کرد.

28 خرداد 1399

توئیتر با شایعه در مورد فناوری 5G مقابله می کند

توئیتر هرگونه پیام در مورد ارتباط بین فناوری 5G و ویروس کرونا را از این شبکه اجتماعی حذف و تلاش می کند تا این شایعه ها را از بین ببرد.

27 خرداد 1399

امسال روز سعدی در جهان مجازی پاس داشته می شود

مدیر مرکز سعدی شناسی گفت: امسال نیز هم زمان با اول اردیبهشت ماه و یادروز سعدی، چون 22 سال گذشته، بر خوان سعدی می نشینیم؛ اگرچه به دلیل شرایط کنونی و شیوع کرونا، به صورت مجازی و بدون حضور فیزیکی سعدی پژوهان و سعدی دوستان در آرامگاه مبارکش، این رویداد را...

22 خرداد 1399

خبرنگاران استان کرمان به سرمایه گذاری های جدید شرکت های معدنی احتیاج دارد

کرمان - خبرنگاران - استاندار کرمان با اشاره به جهش صادرات و میزان فروش شرکت های معدنی گلگهر و مس در سال 98 خواهان سرمایه گذاری های جدید شرکت های عظیم معدنی در این استان شد.

20 خرداد 1399

پناهجویان افغان پشت دروازه های اروپا، هیئت وزارت مهاجرین به یونان رفت

وزارت مهاجرین افغانستان برای آنالیز مسائل هزاران پناهجوی افغان که در یونان گیر مانده اند، برای یافتن راهکار هیئتی را به این کشور فرستاده است.

19 خرداد 1399

مشاور مالی ترامپ: کانادا در نشست گروه-7 از پشت به ما خنجر زد

مشاور مالی ترامپ در مصاحبه با سی اِن اِن درباره رویدادهای پیرامون نشست هفت کشور صنعنی دنیا و بیانیه پایانی آن خاطرنشان کرد: جاستین ترودو نخست وزیر کانادا از پشت به ما خنجر زد.

19 خرداد 1399

کرونا در اروپا، از اعتراض پزشکان آلمانی به کمبود تجهیزات حفاظتی تا افزایش نرخ بیکاری اسپانیا

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از افزایش نرخ بیکاری در اسپانیا پیامد بحران کرونا دارد و خبر می دهد که بعضی پزشکان عمومی در آلمان اعتراضی نمادین به کمبود تجهیزات حفاظتی انجام دادند.

17 خرداد 1399

تأکید نخست وزیر اسپانیا بر ادامه قرنطینه سراسری

نخست وزیر اسپانیا بر این باور است که هرگونه کاهش محدودیت های اعمال شده برای مقابله با ویروس کرونا بستگی به پیشرفت های بیشتر در این زمینه خواهد داشت.

16 خرداد 1399

نماینده مجلس عراق: درخواست واشنگتن از بغداد برای مذاکرات جدید باج خواهی است

یک نماینده مجلس عراق امروز تأکید کرد که گفت وگوهای واشنگتن-بغداد که قرار است بزودی شروع گردد، مبتنی بر باج خواهی با هدف ابقای نظامیان آمریکایی در عراق است.

15 خرداد 1399
تعداد: (449)