برترین زمان سفر به روسیه فصل شفق زمستانی است یا شب های سفید تابستان؟

به گزارش مجله پریها، روسیه یکی از سردترین کشورهای دنیا است. بعضی از دهکده های آن رکورد سردترین اماکن مسکونی دنیا را به خود اختصاص داده اند. شاید به این علت انتخاب برترین زمان سفر به روسیه به نظر کار سختی نباشد. و به راحتی می توانیم بگوییم برترین زمان سفر به روسیه تابستان است. اما بد نیست تمام فصول روسیه را آنالیز کنیم و انتخاب برترین زمان سفر به روسیه را به بعد از این آنالیز بگذاریم. با ما همراه باشید.

برترین زمان سفر به روسیه فصل شفق زمستانی است یا شب های سفید تابستان؟

آیا تابستان برترین زمان سفر به روسیه است؟

فصل تابستان در تمام جهان به عنوان فصل اوج گردشگری شناخته می شود چون مدارس و دانشگاه ها تعطیل می شوند و خانواده ها فرصت خوبی پیدا می نمایند تا برای سفری دل چسب برنامه ریزی نمایند. روسیه هم از این امر مستثنی نیست. در طول تابستان برگ درختان، روشنی خود را کم کم از دست می دهند و به سمت رنگ های تیره و قهوه ای می فرایند. علف ها و مزارع گندم طلایی می شوند و جنگل های روسیه پر از انواع قارچ می شوند.

تابستان برترین زمان سفر به روسیه است، زیرا خورشید و گرمایش، هوا را برای فعالیت های فضای باز مناسب می نماید. به خصوص بعد از زمستان طولانی و سرد، بهار و تابستان یک تغییر بسیار خوشایند در گردشگری روسیه هستند. دمای آب دریا کاملا ملایم و مناسب تفریحات آبی است.

موارد خاصی در تابستان روسیه وجود دارد که آن را به برترین زمان سفر به روسیه تبدیل نموده است. شاید یکی از برترین نکاتش این باشد که هنگامی که دوربین عکاسی را برای عکس گرفتن نگه می دارید، انگشتان شما یخ نمی زند. یا این که به خاطر سرمای شدید باتری تلفن همراه شما زود تخلیه نمی شود.

در تابستان روسیه بیشتر مواقع هوا آفتابی است و بسته به مقصد سفر شما هوا معتدل یا حتی کاملا گرم خواهد بود. این تابش آفتاب بناهای تاریخی، کلیساها و ساختمان های روسیه را باشکوه تر جلوه می دهد. حتی مجبور نیستید مردم روسیه را در کت ها و کلاه های بزرگ پشمی و دستکش ببینید.

با وجود این خصوصیات خوب، انتخاب تابستان به عنوان برترین زمان سفر به روسیه، معایبی هم دارد. تعداد گردشگران زیاد است، و مجبور هستید برای بازدید از بسیاری منطقه ها تماشای روسیه ساعت ها در صف بایستید. البته می توانید با رزرو تورهای گردشگری داخل روسیه از این اتلاف وقت جلوگیری کنید. ضمناً قیمت هتل ها و بلیط ها در اوج خود هستند.

چه کارهایی می توانید در تابستان روسیه انجام دهید؟

در تابستان هم زمان با آب شدن یخ رودخانه نوا، رفت و آمد کشتی ها در این رودخانه آغاز می شود و این زمانی است که پل قصر در سن پترزبورگ بالا می رود تا راه عبور کشتی ها باز شود. این چشم انداز را فقط در فصول گرم روسیه به خصوص در تابستان می توانید ببینید که نمادین ترین لحظه در سن پترزبورگ است. می توانید از این فرصت بهره ببرید و سوار کشتی های کروز شوید و از تماشا منظره ها لذت ببرید. تورهای کروز داخل شهری زیادی در روسیه وجود دارند، هم در سن پترزبورگ هم در مسکو.

تاگانروگ (Taganrog) جایی است که می توانید شنا در دریای کم عمق را در تابستان تجربه کنید. می توانید از سفر جاده ای در آلتای و از تماشا نمای محسورنماینده دره ها لذت ببرید. تابستان به عنوان برترین زمان سفر به روسیه برای قایق رانی و ماهی گیری در بایسال (Baisal) عمیق ترین دریاچه روسیه هم هست. در تابستان، کامچاتکا (Kamchatka) را از دست ندهید. می توانید کنار صخره هایی که نهنگ ها در کنارشان شنا می نمایند؛ ماهی گیری کنید و در کنار آن از تماشا نمای کوه آتشفشان لذت ببرید.

علاقه مندان به هنر؛ تابستان برترین زمان سفر به روسیه است

بزرگترین جشنواره موسیقی روسیه به نام دیکایا میاتا تابستان هر سال در منطقه تولسکایا برگزار می شود. این جشنواره همراه با تئاترهای خیابانی، آتش بازی و نمایش فیلم در فضای باز؛ عاشقان هنر و موسیقی را به خود جذب می نماید.

جشنواره جاز Usadba در سن پترزبورگ میزبان طیف گسترده ای از هنرمندان مشهور بین المللی و محلی است. بزرگترین جشنواره موسیقی الکترونیکی در نزدیکی شهر نزینو نوگورود، در تابستان روسیه برگزار می شود. بعلاوه هر تابستان جشنواره Afisha یک روز عالی همراه با موسیقی و تفریح را در پارک Kolomentskoe در مسکو به ارمغان می آورد.

زمستان روسیه

زمستان روسیه واقعا سرد است. برای به دست آوردن یک درک واقعی از روسیه و زندگی واقعی مردم روسیه برترین زمان سفر به روسیه زمستان است. با رسیدن زمستان همه درختان شاخ و برگ خود را از دست می دهند و فقط درختان خانواده مخروطیان مثل کاج و سرو سبز باقی می مانند. درختان و خانه ها و خیابان ها زیر یک پتوی سفید از برف پوشیده می شوند ولی همه چیز باشکوه به نظر می رسد.

روسیه در زمستان کاملا فرق دارد. از سبزی چمن ها خبری نیست و همه چیز سفید است. اما معماری شهرهای روسیه و رنگ های روشن بناها خیره نماینده هستند. به خصوص زمانی که برای کریسمس تزیین می شوند. این امر به ویژه به دو شهر اصلی روسیه یعنی مسکو و سن پترزبورگ جلوه سرزمین عجایب زمستانی را می بخشد.

آیا زمستان برترین زمان سفر به روسیه است؟

انتخاب زمستان به عنوان برترین زمان سفر به روسیه چالش های منحصر به فرد خود را دارد اما مزایای بسیاری نیز دارد. پروازها و هتل ها مقرون به صرفه است و دیگر نیازی نیست که صف های طولانی اماکن تماشای وقت بگذرانید. حتی مراکز اصلی فرهنگی و شهرهای بزرگی مانند مسکو و سن پترزبورگ برنامه های ویژه ای را برای نمایش در موزه ها و مکان های تاریخی خود ارائه می دهند.

آنچه باید در زمستان روسیه انجام داد

شاید کمی غیرمنطقی به نظر برسد ولی در زمستان می توانید روی رودخانه های یخ زده روسیه قدم بزنید. بسیاری از افراد محلی حتی در این رودخانه های یخ زده سوراخ های کوچکی درست می نمایند و آنجا ماهی گیری می نمایند. تجربه جالبی است؛ نه؟

حمام های روسی یا بانیا از ضرورت ها در فصل زمستان به عنوان برترین زمان سفر به روسیه است. بانیاها که نوعی سونا هستند را می توانید در دهکده ها و شهرهای کوچک پیدا کنید.

مورمانسک در روسیه در مختصات دو درجه در شمال دایره قطب شمال واقع شده است و بزرگ ترین شهر در محدوده دایره قطب شمال است. اگر زمستان را برترین زمان سفر به روسیه انتخاب کردید، به این شهر سفر کنید و از تماشا شفق قطبی لذت ببرید.

وقتی زمستان را به عنوان برترین زمان سفر به روسیه انتخاب می کنید، می توانید در منطقه کارلیا در سن پترزبورگ سوار سورتمه هایی شوید که به وسیله سگ ها کشیده می شوند. غذاهای روسی خاص زمستان مانند کوفته های گوشتی را امتحان کنید. سفر دریایی روی یخ را با کشتی های یخ شکن تجربه کنید. هم چنین می توانید شرق روسیه را در تور خصوصی دریاچه بایکال جستجو کنید.

دهکده کریسمس در میدان انقلاب مسکو مکانی عالی برای خرید هدایای کریسمس مثل صنایع دستی سنتی روسیه است. اسباب بازی های چوبی، جعبه های رنگ شده سنتی، بافتی و زیورآلات روسی را می توانید به عنوان یادگاری خریداری کنید.

زمستان، برترین زمان سفر به روسیه برای تماشا جشنواره ها

در طول فصل زمستان، تئاترهای روسیه با برنامه های نو سال، درهای خود را برای بازتماشامایندگان باز می نمایند. نمایش های باله، اپرا و تئاتر بولشوی در مسکو در زمستان پرطرفدار هستند.

جشنواره زمستانی روسیه جشنواره بزرگ فرهنگی است که همراه با موسیقی و پایکوبی سنتی روسیه در در پارک Izmailovo برگزار می شود. جشنواره Maslenitsa یا جشنواره پنکیک، در واقع جشن وداع با زمستان و آغاز بهار است که در آخر زمستان کار خود را آغاز می نماید. در طول مدت این کارناوال انواع پنکیک های خوشمزه را می توانید در روسیه تست کنید.

جشنواره بین المللی فیلم مسکو در اواسط دی ماه برگزار می شود که افراد مشهور و کارگردانان معروف بین المللی در این جشنواره فیلم های خود را نمایش در می آورند. این جشنواره عاشقان سینما را از کل جهان به خود جذب می نماید.

فصل های موسمی در روسیه

روسیه کشوری بارانی نیست. در فصل بهار و پاییز بارندگی پراکنده است و در زمستان بارش ها به شکل برف هستند.

بهار زمان ذوب شدن برف ها، جاری شدن جویبار و شکوفه زدن درختان بید است. طبیعت پس از خواب زمستانی طولانی به زندگی باز می شود و جنگل های لباس سبز می پوشند. بهار واقعی در روسیه از اوایل اردیبهشت آغاز می شود. گاهی حتی این زمان هم می توانید برف را گوشه کنار خیابان ببینید. با توجه به وسعت روسیه، درجه حرارت در هر شهر روسیه در طول بهار فرق دارد.

جشنواره های بهاری علت خوبی برای انتخاب بهار به عنوان برترین زمان سفر به روسیه

جشنواره های بهاری در روسیه بیشتر در شهرهای بزرگ مانند مسکو و سن پترزبورگ برگزار می شود. جشن روز مادر، جشن عید پاک، رژه روز پیروزی در مسکو و روز شهر در سن پترزبورگ که همراه با رژه و نمایشگاه های مختلف است، در طول فصل بهار جشن گرفته می شود. این جشنواره های بهار را برترین زمان سفر به روسیه می نماید.

اما یکی از زیباترین پدیده های تابستان روسیه، شب های سفید سن پترزبورگ است. شب هایی که آسمان تا صبح رنگ تاریکی را به خود نمی بیند. در برخی از ساعات هم آسمان به رنگ صورتی درمی آید.

پاییز روسیه هم فصل زیبایی است. برگ ها رنگ های خود را به زرد، طلایی، قرمز تغییر می دهند. زیبایی باورنکردنی طبیعت در این فصل با رنگ های متنوع و غیرمعمول مجذوب نماینده است. پرندگان از روسیه به منطقه ها گرم تر مهاجرت می نمایند. و کشاورزان محصولات خود را برداشت می نمایند. هزینه های کمتر و خلوتی روسیه در کنار دمای متعادل هوا از ویژگی های پاییز به عنوان برترین زمان سفر به روسیه است.

می توانید در پاییز منظره ها زیبای باغ ها و پارک های روسیه لذت ببرید و پاییز هزار رنگ را در آنها ببینید. از زیبایی ها طبیعت در کنار آثار تاریخی روسیه عکس بگیرید.

عاشقان عکاسی! پاییز برترین زمان سفر به روسیه برای شما است.

کاخ های مسکو و سن پترزبورگ در پاییز تماشای می شوند. تور اختصاصی کاخ پترهوف در پاییز برگزار می شود. کاخ کاترین هم در پاییز مجذوب کننده است. تورهای کروز در پاییز هم برگزار می شوند و سفری جادویی پر از رنگ را برای گردشگران رقم می زنند. شهر پوشکین هم در پاییز الهام بخش شاعران روسی است. خلوتی پاییز فرصت عالی برای تماشا موزه ها فراهم می نماید.

در هفته هنر پاییز می توانید نمایشگاه های هنری مختلفی را در موزه ها و گالری های مسکو ببینید. هفته مد در اواخر مهر در سن پترزبورگ پاییز را برترین زمان سفر به روسیه نموده است. جشنواره برداشت محصول هم در پاییز از مجذوب کنندهیت های روسیه است.

جاهای تماشای سن پترزبورگ در تمام فصل های سال زیبایی خود را دارند؛ ضمناً گشت و گذار در مراکز خرید سن پترزبورگ را هم از دست ندهید.

خب حالا به نظر شما برترین زمان سفر به روسیه کی است؟

اگر قبلاً حدس نزده باشید، می توان گفت برترین زمان برای بازدید از روسیه همه فصل ها است!

در حقیقت، روسیه در تمام سال زیبا است؛ چه تابستان باشد و چه زمستان، همواره کارهای زیادی برای انجام در روسیه خواهید داشت. اما اگر برای اولین بار است که به روسیه سفر می کنید احتمالا تابستان برترین زمان سفر به روسیه خواهد بود زیرا در تابستان می توانید جاهای گردشگری روسیه را ببینید. اگر بحث بودجه را در نظر می گیرید، زمستان روسیه کمترین هزینه های را خواهد داشت و برترین زمان سفر به روسیه است. فقط کافی است تعیین کنید با چه قصدی می خواهید به روسیه سفر کنید. روسیه در تمام فصول پذیرای شماست.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4681

به "برترین زمان سفر به روسیه فصل شفق زمستانی است یا شب های سفید تابستان؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین زمان سفر به روسیه فصل شفق زمستانی است یا شب های سفید تابستان؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید