آشپزی و خوراکی ها

ترفندهای طلایی برای گریم کردن انواع پوست (چرب، خشک و معمولی)

هنر گریم صورت از قدیمی ترین روش ها در آرایش است و یکی از رازهای یک میکاپ آرتیست استکار اصلی گریم صورت این است که با آرایش کمتر و ایجاد تکنبکهای سایه روشن و تیرگی ، عیوب صورت را کم می کنیم.

1 آبان 1399

طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاه

گفته میشه که تاریخچه آش عباسعلی به 200 سال قبل برمیگرده. در اون زمان آشپزی به اسم عباسعلی نذر داشته موقع افطار این آش رو به روزه داران بده. برای همین هم آش عباسعلی مخصوص افطار و ماه رمضان شناخته میشه. ولی برای تموم ایام سال هم آش دلچسب و لذیذیه.

28 مهر 1399

معرفی فرودگاه بارسلونا در اسپانیا

تا چندی پیش فرودگاه ها را فقط مکانی برای نشستن و برخاستن هواپیما می دانستند اما امروزه فرودگاه ها به عنوان دروازه ورود به مقصد در زیباتر دیده شدن و امکانات مدرنی که به گردشگران ارائه می دهند با یکدیگر رقابتی تنگاتنگ دارند. تا جایی که بسیاری از آن ها در...

25 مهر 1399

بازگشت قطارهای گردشگری به ریل سفر

خبرنگاران: شرکت حمل ونقل ریلی رجا گفت که قطارهای گردشگری خود را به ریل سفر بازگردانده و این قطارها از 14 شهریورماه حرکت خود را با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز می کنند.

22 مهر 1399

بازتابی از رنج ها و سختی های اسیران لهستانی و استقبال ایرانیان از این پناهندگان

به گزارش خبرنگاران، پس از شروع جنگ جهانی دوم ایران بی طرفی خود را اعلام نمود، اما به دلیل گستردگی مرز ایران با اتحاد جماهیر شوروی و درگیری با آلمان این بی طرفی ناپایدار بود. این چنین بود که در روز سوم شهریور 1320 ارتش متفقین به بهانه حضور جاسوسان آلمانی...

19 مهر 1399

خبرنگاران نگرانی ستاد کرونا از برپایی موکب ها در اهواز

اهواز - خبرنگاران - رییس مرکز بهداشت غرب اهواز با اشاره به شکل گیری مواکبی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند گفت: در مواکب مناطقی از جمله عین 2، ملاشیه، الهایی، تصفیه شکر و دغاغله در اهواز تجمع زیادی داریم که نگران نماینده است.

18 مهر 1399

طرز تهیه آش سماق اصفهان

آش سماق یکی از غذاهای محلی استان اصفهان است که با استفاده از برنج، سماق، گوشت و سبزی تهیه میشود. با طرز تهیه آش سماق اصفهانی آشنا شوید.

16 مهر 1399

طرز تهیه لواشک سیب خانگی

لواشک سیب مانند لواشک زردآلو، لواشک شلیل و هلو طعم شیرینی دارد اما می توان آن را با سیب ترش نیز تهیه کرد. با طرز تهیه لواشک سیب آشنا شوید.

16 مهر 1399

طرز تهیه زیتون شور خانگی (شیرین کردن زیتون به روش سنتی)

شیرین کردن یا دریافت تلخی زیتون، تهیه زیتون شور خانگی یا کنسرو زیتون به دو روش انجام میشود. سریع ترین راه از بین بردن تلخی زیتون با سود و مواد قلیایی است اما روش سنتی تلخی زدایی زیتون شکسته بدون سود نیز روش مناسبی است.

16 مهر 1399

طرز تهیه آش سماق تویسرکان (همدان)

آش سماق تویسرکان (آش سماق همدان) با آش سماق اصفهان کمی تفاوت دارد و در آن از حبوبات و چغندر استفاده میشود. طرز تهیه آش سماق تویسرکان را ببینید.

16 مهر 1399

طرز تهیه ترشی زیتون به سه روش

ترشی زیتون سبز، ترشی زیتون و قارچ، ترشی زیتون و بادمجان و... از انواع ترشی زیتون هستند. با طرز تهیه انواع ترشی زیتون سبز خوشمزه آشنا شوید.

16 مهر 1399

طرز تهیه کیک سیب و دارچین خوشمزه

کیک سیب یکی از انواع کیک سنتی بسیار خوشمزه است که با استفاده از دارچین، جوز هندی، گردو تهیه میشود. با طرز تهیه کیک سیب و دارچین آشنا شوید.

16 مهر 1399

طرز تهیه خورشت ریواس با گوشت

خورشت ریواس یکی از مشهورترین انواع خورشت بهاری ترش و خوشمزه است که با ساقه ترش ریواس تهیه میشود. با طرز تهیه خورشت ریواس با گوشت آشنا شوید.

16 مهر 1399

طرز تهیه انواع ژله بستنی و ژله ساده

ژله بستنی، ژله رولی یا رولتی، ژله فرفره ای، ژله نیمرو، ژله رنگین کمان، ژله بریلو، ژله خرده شیشه، ژله تزریقی گل، ژله سه بعدی از انواع ژله هستند.

16 مهر 1399

طرز تهیه ترشی زغال اخته ترش و خوشمزه

زغال اخته میوه ترش مخصوص غرب آسیا و جنوب اروپاست که با آن می توان مربا و ترشی زغال اخته تهیه کرد. با طرز تهیه ترشی زغال اخته آشنا شوید.

16 مهر 1399

طرز تهیه کمپوت سیب خانگی

کمپوت نوعی دسر میوه است که به وسیله پختن میوه درسته یا خردشده با آب و شکر و چاشنی تهیه میشود. با طرز تهیه کمپوت سیب خانگی خوشمزه آشنا شوید.

16 مهر 1399

آشنایی با ماسک دارچین و عسل (ماسک دارچین و آبلیمو)

ماسک دارچین و عسل و ماسک دارچین و آبلیمو از بهترین ماسک های طبیعی برای درمان انواع جوش و آکنه می باشند. در ادامه این مطلب، با ما همراه باشید.

16 مهر 1399

طرز تهیه مربای سیب گلاب درسته

برای تهیه مربای سیب گلاب درسته خوشمزه میتوان از سیب گلاب ریز با پوست یا بدون پوست استفاده کرد. طرز تهیه مربای سیب گلاب درسته را بخوانید.

16 مهر 1399

طرز تهیه مربای زنجبیل

زنجبیل، ساقه زیرزمینی گیاه زنجیل است که خواص بسیار زیادی دارد و از آن به عنوان چاشنی در غذا استفاده میشود. با طرز تهیه مربای زنجبیل آشنا شوید.

16 مهر 1399

طرز تهیه قنبر پلو شیرازی

آیا تا به حال اسم قنبر پلو را شنیده بودید؟ شوخی نمی کنیم، قنبر پلو نام یک غذای سنتی و اصیل شیرازی است که هم نام بامزه ای دارد و هم طعم خوشمزه ای؛ آنقدر خوشمزه که به اعتقاد بعضی نام این غذا در اصل غم بر پلو بوده است! با خبرنگاران مگ همراه باشید که در دستور...

16 مهر 1399
تعداد: (1031)