تئاتر

شماره جدید آزما منتشر شد

صد و سی و سومین شماره نشریه آزما با عکس روی جلد احمد پوری منتشر شد.

20 اسفند 1397

با کرمی درباره حاشیه و متن تئاتر ، یک نگرانی بزرگ دارم

مدیرکل هنرهای نمایشی با بیان اینکه اخیرا هیچ کارگردان تئاتری به دادگاه احضار نشده است و با اشاره به اینکه سخت گیری ها در راستای عمل به قانون است، تاکید نمود: اگر می خواهیم از تئاتر لاکچری فاصله بگیریم، باید مسائل بودجه ای تئاتر رفع گردد.

16 اسفند 1397

بازیگران خرده نان معین شدند، اجرا از نیمه آذر

به گزارش خبرنگاران، نمایش خرده نان نوشته لویی کالافرت با ترجمه شهلا حائری و کارگردانی کوروش سلیمانی قرار است از نیمه آذرماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه برود.

7 اسفند 1397

انتشار نمایشنامه، طنز، داستان و کتاب سینمایی

ترجمه نمایش نامه زندگی و مرگ شاه یوحنا از ویلیام شکسپیر، طنز اجتماعی ورزشی عموجان استالین نوشته ابراهیم رها، رمان روزها و رویاها از پیغام یزدانجو و ترجمه خاطرات سرگئی ایزنشتاین با نام ناگهان مشهور شد به تازگی منتشر شده اند.

1 اسفند 1397

توصیه ژان کلود کریر به نمایشنامه نویسان ایرانی

ژان کلود کریر فیلمنامه نویس و بازیگر فرانسوی به نمایشنامه نویسان ایرانی توصیه کرد: خیلی به نمایشنامه های گذشته رجوع نکنید؛ باید آنها را شناخت اما سعی کنید که در بطن داستان های سنتی و اساطیری ایرانی کارهای جدید خلق کنید.

10 بهمن 1397

داروغه زاده: نظام تهیه کنندگی این مشکل را حل نماید ، قانون اجازه نمی دهد

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با بیان اینکه چرخه اقتصادی در سریال سازیِ شبکه نمایش خانگی از فراوری فیلم سینمایی به صرفه تر است، گفت: اگر نسبت به افزایش صدور مجوز سریال مشکلاتی وجود دارد، نظام تهیه کنندگی باید بتواند آن را حل نماید.

22 دی 1397

اعلام اسامی گروه انتخاب مسابقه تئاتر ایران فجر

اسامی گروه انتخاب مسابقه تئاتر ایران در بخش صحنه ای جشنواره تئاتر فجر اعلام شد.

17 دی 1397

8 ساله بودم که دوبلور شدم، در خیلی از فیلم ها جیغ زده ام

صادق وفایی: در ادامه روند جستجوی صفحات تاریخ دوبلاژ کشورمان و مصاحبه با گویندگانی چون سعید مظفری، پرویز ربیعی، شهروز ملک آرایی و... به مصاحبه با مینو غزنوی نشستیم تا زوایای دیگری از تاریخ این هنر را در کشورمان کندو کاو کنیم.

27 آذر 1397

پانزدهمین انجمن خانه تئاتر تشکیل شد، معرفی هیات مدیره

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، در مجمع عمومی انجمن مدرسان تئاتر که عصر روز شنبه 19 آبان با حضور مدیرعامل و بازرس خانه تئاتر برگزار گردید، نخست احمد کامیابی مسک به عنوان رییس سنی، فرهاد منظوفی نیا به عنوان ناظر و الهام ذوالفقاریان...

20 آبان 1397

از نمایش تازه علی رفیعی تا بینوایان و ماداگاسکار

معرفی اولین گروه از بازیگران نمایش جدید علی رفیعی، رونمایی از تست گریم بازیگران اصلی نمایش بینوایان و احرای نمایش ماداگاسکار از جمله خبرهای تئاتری روز 15 آبان ماه هستند.

15 آبان 1397

خدایگان تمدید شد، آخرین اجرا 4 آبان ماه

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، نمایش خدایگان نوشته وودی آلن با ترجمه شهرام زرگر که قرار بود تا 30 مهرماه در سالن اصلی مولوی بر صحنه باشد تا جمعه چهارم آبان ماه به اجرای خود ادامه می دهد.

28 مهر 1397

از شفاف سازی هزینه های تعمیر تئاتر شهر تا رفتن یک مدیر بازنشسته

مشاوره عمرانی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن دادن وعده انتشار گزارش مالی شفاف از هزینه های انجام گردیده در بازسازی و تعمیرات تئاتر شهر گفت: آنچه اکنون در تئاتر شهر انجام می گردد جزو اولویت ها نبود اما به دلیل نوع منابع مالی...

14 مهر 1397

انتشار گزارش مالی چهار دوره از جشنواره تئاتر فجر

به گزارش خبرنگاران، گزارش مالی چهار دوره از جشنواره بین المللی تئاتر فجر که در سال های 1392 تا 1395 برگزار گردیده است، منتشر شد.

11 مهر 1397

خواب تلخ به جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران راه یافت

به گزارش خبرنگاران، تئاتر خواب تلخ به کارگردانی پویان عطایی به دوازدهمین جشنواره سراسری جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران (بخش خیابانی) راه یافت.

17 شهریور 1397

قاتل بی رحم به برج آزادی می رود

به گزارش خبرنگاران، نمایش قاتل بی رحم به نویسندگی هنینگ مانکل که توسط مسعود رایگان ترجمه شده است، با تهیه کنندگی رزاق موسوی پور و کارگردانی محمدجواد بشارت از 20 مرداد در سالن اصلی برج آزادی به صحنه می رود.

25 مرداد 1397

جایزه باربد حذف شد

به گزارش خبرنگاران، نشست رسانه ای سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر روز دوشنبه 21 مرداد با حضور علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، شاهین فرهت دبیر هنری جشنواره و شهرام صارمی دبیر اجرایی جشنواره...

22 مرداد 1397

2 روز دیگر فیلمبرداری چارلی در تهران آغاز می شود

رحمان رضایی تهیه کننده سینما در گفتگو با خبرنگاران درباره آخرین وضعیت تولید فیلم سینمایی چارلی در تهران به کارگردانی مهدی آقابابایی گفت: حدود 2 روز دیگر فیلمبرداری این اثر در کمال شهر کرج آغاز می شود و ما حدود یک ماه در این شهرستان و تهران به فیلمبرداری...

21 مرداد 1397

تخصیص 20 میلیارد بودجه برای گذر فرهنگ

مجید فراهانی رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران درباره محیط غیرفرهنگی پیرامون مجموعه تئاتر شهر و اقداماتی که شورای شهر برای رفع این فضا و شرایط می تواند انجام دهد به خبرنگار مهر گفت: من عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر نیستم و مشخصا این موضوع در...

20 مرداد 1397

تمدید اجرای نمایش آنشرلی با موهای خیلی قرمز

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، اجرای نمایش آنشرلی با موهای خیلی قرمز به کارگردانی امیربهاور دهکردی به مدت 6 شب دیگر تمدید شد. اجرای این نمایش که محصول تلاش جمعی از دانشجویان دانشگاه شهرکرد است، تا روز پنجشنبه 25 مرداد ادامه...

20 مرداد 1397