مراسم خاکسپاری عباس جوانمرد هفته آینده برگزار می گردد

به گزارش مجله پریها، تهران (پانا) - پیکر مرحوم عباس جوانمرد 12 مهرماه در تورنتو به خاک سپرده می گردد.

مراسم خاکسپاری عباس جوانمرد هفته آینده برگزار می گردد

فیروزه ترنجی (بهجت محمدی) که از اعضای گروه تئاتری هنر ملی بوده، به ایسنا اطلاع داد که مراسم تشییع و خاکسپاری این کارگردان قدیمی تئاتر که دوشنبه هفتم مهرماه از جهان رفت، روز شنبه 12 مهرماه در شهر تورنتو کشور کانادا برگزار می گردد.

عباس جوانمرد متولد سال 1307 بود که در 92 سالگی و به دلیل مسائل جسمی در منزل خود در تورنتو درگذشت. او اگرچه سالها بود خارج از کشور زندگی میکرد، همواره چندماه در سال به ایران می آمد ولی به دلیل بیماری از حدود سه سال قبل به دستور پزشک اجازه سفری طولانی با هواپیما نداشت.

فیروزه بهجت محمدی که همسرش فیروز بهجت محمدی بود و عباس جوانمرد هم همسر خاله او (نصرت پرتوی) بوده، با غمی تلخ از درگذشت جوانمرد یاد می نماید و می گوید: گروه هنر ملی واقعا گروه سالمی بود با مدیریت آقای جوانمرد که هنرمندان زیادی مثل بهمن مفید، هادی اسلامی، استاد محمد، خسرو شکیبایی و فیروز بهجت محمدی در آن بودند. من از سال 45 در گروه تئاتر کار میکردم و بعد در سال 48 با فیروز بهجت محمدی ازدواج کردم. وقتی فرزندم به جهان آمد دیگر از تئاتر دور شدم ولی عشقی که آقای جوانمرد به تئاتر داشت و تلاشی که برای کار جوان ها می کرد هیچ گاه فراموشم نشد.

او اضافه می نماید: در تمام این سالها هر وقت که به ایران می آمدند مدام در ارتباط بودیم و وقتی هم ایران نبودند همواره تلفنی صحبت می کردیم. من تقریبا تنها قوم و خویشی بودم که در ایران داشتند و الآن می دانم نبود آقای جوانمرد چقدر برای خاله ام سخت است. آقای جوانمرد خیلی دوست داشت به ایران بیاید ولی در چند سال گذشته به دلیل بیماری فرصت نشد.

عباس جوانمرد بازیگر، نویسنده و کارگردان تئاتر بود که کتاب های مختلفی از او به چاپ رسیده از جمله خاطراتش با نام ملاقات با خویش که شهریور سال 96 در تئاتر شهر رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3716

به "مراسم خاکسپاری عباس جوانمرد هفته آینده برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم خاکسپاری عباس جوانمرد هفته آینده برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید