پناهجویان افغان پشت دروازه های اروپا، هیئت وزارت مهاجرین به یونان رفت

به گزارش پریها، وزارت مهاجرین افغانستان برای آنالیز مسائل هزاران پناهجوی افغان که در یونان گیر مانده اند، برای یافتن راهکار هیئتی را به این کشور فرستاده است.

پناهجویان افغان پشت دروازه های اروپا، هیئت وزارت مهاجرین به یونان رفت

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش دفتر منطقه ای پریها، هیئتی از وزارت مهاجرین افغانستان به یونان رفته است تا مسائل هزاران افغان که در شرایط سختی بسر می برند را آنالیز کند.

این در حالی است که کشور مقدونیه مرزهای خود را به روی پناهجویان افغان بسته است.

در عین حال سفارت افغانستان نیز در یونان غیرفعال شده است.

حفیظ احمد میاخیل مشاور مطبوعاتی وزارت امور مهاجرین افغانستان در این مورد به رادیو آزادی گفته که به خاطر حل مسائل مهاجرین افغان، دولت کابل سفارت این کشور را در یونان فعال خواهد نمود.

وی اضافه نمود: دولت افغانستان به سفارت این کشور در بلغارستان گفته است تا در خصوص مسائل پناهجویان افغان در مرز مقدونیه تحقیق کند همچنین سفارت این کشور در یونان نیز فعال خواهد شد.

هزاران پناهجوی افغان که غیرقانونی به یونان رسیده اند از جهت مقدونیه می خواهند وارد اروپا شوند اما در مرز یونان گیر مانده اند.

میلیسا فلمینگ سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان نیز در اظهارات تازه خود گفته است که در خصوص مسدود شدن مرزهای ورود به اروپا به روی پناهجویان، کشورهای بالکان یکدیگر ار مقصر قلمداد می نمایند.

این در حالی است که مقامات حقوق بشر سازمان ملل از شرایط سخت پناهجویان بین مرز یونان و مقدونیه خبر می دهند.

گفته می گردد که حد اقل 2000 پناهجو شامل بچه ها در دو میدان عظیم یونان و اطراف آن زندگی می نمایند.

حمید صدیق سفیر افغانستان در آلمان ماه گذشته گفته بود که تعداد زیادی از پناهجویان افغان به دلیل شرایط سخت پذیرش برای بازگشت داوطلبان اعلام آمادگی نموده اند.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3376

به "پناهجویان افغان پشت دروازه های اروپا، هیئت وزارت مهاجرین به یونان رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پناهجویان افغان پشت دروازه های اروپا، هیئت وزارت مهاجرین به یونان رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید