مدیران استقلال با طرفداران شفاف باشند، 2 توصیه به فتحی کردم

به گزارش مجله پریها، حسن روشن در مصاحبه با خبرنگاران گفت: هنوز مدیران استقلال نتوانسته اند مسائل این باشگاه را رفع نمایند. یکی از بزرگترین نقاط ضعف مدیریت فعلی استقلال این است که نمی گذارد طرفدار و پیشکسوت باشگاه از مسائل درونی آگاه باشد. همه باشگاه هایی که دارای طرفداران زیاد هستند باید با طرفدارانشان شفاف باشند و اگر مسئله ای هست آنها هم بدانند تا کمتر به باشگاه فشار بیاورند!

مدیران استقلال با طرفداران شفاف باشند، 2 توصیه به فتحی کردم

آموزشگاه و کمیته پیشکسوتان سر و سامان داده شوند وی ادامه داد: آخرین باری که با امیرحسین فتحی صحبت کردم، چهار ماه پیش بود. آن موقع دو پیشنهاد به فتحی دادم که هنوز به آن عمل ننموده. اولین پیشنهادم این بود که به وضعیت آموزشگاه سر و سامان بدهد و دومین پیشنهادم سر و سامان دادن به کمیته پیشکسوتان بود.

کاپیتان سابق آبی پوشان توضیح داد: هزینه کردن در آموزشگاه و تیم های پایه نوعی سرمایه گذاری است. به فتحی گفتم یک میلیارد بودجه به آموزشگاه تخصیص بده تا طی دو سال 20 میلیارد از آن برداشت کنید. گفتم این کار را بکن تا دو سال بعد چند تا نورافکن و محسن کریمی و مجید حسینی و رضا آذری داشته باشید. این درست نیست که به مدیران آموزشگاه گفته گردد خودتان پول در بیاورید و خودتان خرج کنید. این منشاء فساد در آموزشگاه ها می گردد چون مدیران و مربیان باید به سراغ بازیکنانی بروند که پول بدهند.

برخورد فتحی با هادی طباطبایی درست نبود مدیر سابق آموزشگاه استقلال خاطر نشان ساخت: محمد مومنی بعد از آن که مدیر آموزشگاه شد، یک کار پسندیده کرد و هنگام دربی جوانان از من دعوت کرد. من هم به احترام ایشان به استادیوم رفتم. یک آقایی را آنجا دیدم که بعدا فهمیدم نامش خطیر است و معاون باشگاه. آنجا صحبت هادی طباطبایی و نقدها او از مدیریت شد. من گفتم هادی پسر خوب و پیشکسوت قابل احترامی است و باید صحبت های او را شنید و به نقدهاش احترام گذاشت.

روشن گفت: همانجا به خطیر گفتم رفتار فتحی در قابل طباطبایی پسندیده نبود. فتحی مدیرعامل باشگاه است و مدیرعامل موظف است احترام پیشکسوت را حفظ کند. شاید یک نفر هم توصیه یک پیشکسوت را به باشگاه بکند، این درست نیست که مدیرعامل روی آنتن زنده بگوید توصیه نموده بودند به شما پست بدهم و من ندادم. شاید یک نفر هم توصیه مرا یا هر پیشکسوت دیگری را بکند. از کجا معلوم که فردا فتحی این حرف را در مورد من و دیگران نزند.

برای فتحی احترام قائلم اما از او دلخورم ملی پوش سابق آبی پوشان تاکید نمود: امیرحسین فتحی دوست خیلی خوب من است که برایش احترام قائل هستم و همواره در مصاحبه هایم از او حمایت کردم. اما یک دلخوری از او دارم که چند وقت پیش به حشمت مهاجرانی گفته بود چند بار به حسن روشن زنگ زدم و او جواب مرا نداده است.

از من گذشته دنبال پست دریافت باشم وی توضیح داد: من نیازمند دریافت پست در باشگاه استقلال نیستم و اصلا از من گذشته که دنبال این حرفها باشم، اما بارها اعلام نموده ام اگر در این باشگاه همه چیز سر جای خودش باشد و به من بگویند آبدارچی باشگاه نیست و بیا یاری کن، حاضرم بروم در باشگاه چایی بدهم.

به فتحی گفتم اینجا شهرداری نیست پیشکسوت آبی پوشان گفت: یک بار به فتحی پیام دادم که اینجا شهرداری نیست. جایی که در آن کار می کنید باشگاه استقلال است و میلیون ها مدعی دارد. ده ها میلیون طرفدار مالک اصلی باشگاه هستند و باید ملاحظات مربوط به همه طرفداران انجام گیرد. به فتحی گفتم وقتی در استقلال مدیریت می کنید باید طرفدار را آدم حساب کنید! باید به همه افرادی که در حوزه استقلال هستند احترام بگذارید. به فتحی گفتم شما باید خوشحال باشید که از شما انتقاد می گردد نه از نقدها ناراحت شوید. چون با این نقدها است که شرایط بهتر می گردد. شما می توانید مسائل باشگاه را از دل همین نقدها استخراج نموده و آنها را رفع کنید.

پیشکسوتان چند دسته گردیده اند کاپیتان سابق تیم استقلال گفت: فکر می کردم فتحی پیشکسوتان استقلال را دور هم جمع کند، کدورت ها را از بین ببرد و همدلی ایجاد کند. الان پیشکسوتان استقلال چند دسته گردیده اند. علی جباری یک تیم برای خودش درست نموده، علی شوری یک تیم دیگر درست نموده و سعید مراغه چیان هم یک گوشه ای دیگر برای خودش تیم درست نموده است.

روشن در ادامه گفت: کل کاری که الان برای پیشکسوتان استقلال صورت می گیرد این است که به یکسری از پیشکسوتان ماهی 300 هزار تومان حقوق می دهند. به یکسری از پیشکسوتان مثل خود من اگر بگویند ماهی 300 هزار تومان حقوق بگیر مثل فحش است. اما بعضی از همین بچه ها مثل علی اکبریان بارها به من زنگ زده و گفته اگر مرا جزو پیشکسوت باشگاه قبول دارند این پول را به خانواده ام بدهند.

در اتاق پیشکسوتان 3 نفر هم جا نمی شوند مهاجم دهه پنجاه و شصت آبی پوشان گفت: به کمیته پیشکسوتان در باشگاه یک اتاق داده اند که سه نفر آدم به زور در آن جا می شوند. این اتاق در شان پیشکسوتان باشگاه نیست. یک بار آنجا جلسه ای داشتم دیدم یک نفر پشت در فالگوش ایستاده و با صدای بلند به او هشدار دادم که از پشت در برو و طرف رفت. به جباری هم گفتم از این به بعد در این اتاق با شما قرار نمی گذارم.

باشگاه های مردمی نباید گارد داشته باشند پیشکسوت استقلال گفت: من مدتی برای تیم الاهلی بازی، مربیگری کردم و در آموزشگاه این باشگاه فعال بودم. همین الان هم که به دبی می روم از جلوی در باشگاه تا اتاق رییس باشگاه آنقدر به ما عزت و احترام می گذارند که شرمسار می شویم. اما وقتی به باشگاه استقلال می رویم مقابل درب ورودی 2 نفر گارد می بینیم که منِ حسن روشن را باید گزینش نمایند تا به ساختمان بروم. نباید یک باشگاه مردمی و پر طرفدار اینگونه محدود گردد.

سلطانی فر بین سرخابی ها تبعیض قائل نگردیده وی در خصوص شائبه پرسپولیسی بودن وزیر و یاریش به این تیم گفت: شاید وزیر ورزش پرسپولیسی باشد، اما توهم یاری به این تیم از جایی نشات می گیرد که آنها موفق شدند و استقلال موفق نشد. اما من بعید می دانم که وزیر در امور داخلی باشگاه استقلال با هدف تخریب و تضعیف دخالت کند.

پرسپولیس مغلوب شد اما فوتبال ایران برنده شد ملی پوش سابق کشورمان با اشاره به نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا گفت: شاید پرسپولیس در فینال آسیا مغلوب شد، اما فوتبال ما پیروزی های زیادی به دست آورد. از جمله این که همه مقامات فوتبال جهان به ایران آمدند و این حضور پر شور طرفداران در استادیوم و تشویق تیم بعد از شکست. همه این ها دستاوردهای مثبتی بود که حضور پرسپولیس در فینال برای فوتبال ایران داشت.

روشن گفت: امیدوارم حال استقلال هم روز به روز بهتر گردد و مثل پرسپولیس به اوج برسد. هر زمان حال این دو تیم خوب بوده حال فوتبال ما هم خوب بوده و تیم ملی ما هم سودش را برده است. بیشترین سود را از اوج دریافت این دو تیم همین آقای کی روش می برد که هیچ کدام از ما را آدم حساب نمی کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 905

به "مدیران استقلال با طرفداران شفاف باشند، 2 توصیه به فتحی کردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیران استقلال با طرفداران شفاف باشند، 2 توصیه به فتحی کردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید