دریافتی پرسپولیس از جام جهانی و ارز ثانویه

به گزارش مجله پریها، پرسپولیس بیش از 390 هزار دلار از فیفا پاداش می گیرد و 500 هزار یورو هم ارز ثانویه دریافت نموده که باید ببینیم آنها را چطور بین خارجی هایش تقسیم خواهد نمود.

دریافتی پرسپولیس از جام جهانی و ارز ثانویه

به گزارش خبرنگاران، کارمان گردیده شمردن هر روزه بدهی ها و طلبکاران باشگاه پرسپولیس که انگار فراغت ندارد از این موضوع. یک سو بازیکنان و مربیان خارجی را می بینیم که به قول مدیرعامل باشگاه 5 ماه است هیچ دریافتی نداشته اند و بخشی از مطالبات فصل پی شان هم پرداخت نگردیده. از سوی دیگر طلبکارانی مقابل پرسپولیس ایستاده اند که بی توجهی به آنها فرصت حضور در دوره های بعدی لیگ قهرمانان را می سوزاند و بازیکنان ایرانی تیم هم جز آن 20 درصد، چیزی نگرفته اند.

این اما همه بدهی های باشگاه پرسپولیس نیست و باید هزینه سفرهای خارجی قرمزها در لیگ قهرمانان و میزبانی از فینال را هم در نظر بگیریم. تازه شانس آوردند که بهسازی استادیوم آزادی تا پیش از بازی فینال را نینداختند گردن پرسپولیس وگرنه باشگاه دیگر عمرا می توانست به بازیکنان و مربیانش حقوق بدهد. الان هم با اینکه اسپانسر به ادعای مدیرانش حتی پرداخت خارج از برنامه به باشگاه داشته، باز پرسپولیس بدهکار است و بعد از کلی دوندگی تازه توانسته برای خرید ارز ثانویه مجوز بگیرد. آنهم در حالی که حمیدرضا گرشاسبی پیش از این گفته بود که برای پرداخت پول به خارجی های پرسپولیس آگاهانه تخلف نموده و از بازار آزاد ارز خریده است.

حالا اما می گوید که با دریافت ارز ثانویه، در یکی دو روز آینده بخشی از مطالبات برانکو و دستیارانش و همین طور بازیکنان خارجی را پرداخت خواهد نمود: خوشختانه با حمایت های آقای دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان یکی از حادترین مشکلات باشگاه که به تهیه ارز مربوط می گردد، رفع گردیده تا بتوانیم ارز مورد احتیاجمان را خریداری کنیم. در این ارتباط سهمیه ای معین گردیده است که مجوز آن را ظرف یکی دو روز آینده دریافت خواهیم کرد و این می تواند بخش عمده ای از مشکلات ارزی ما را در این مقطع مرتفع کند. البته باید بگویم که قرار نیست به ما ارز بدهند، بلکه برای تهیه آن باید مجوز دریافت می کردیم و در مراحل دیگری هم دوباره باید برای دریافت مجوز درخواست بدهیم. فعلا موفق شدیم یک سوم ارز مورد احتیاج باشگاه را برای پرداخت بدهی مان به بازیکنان و مربیان خارجی تهیه کنیم و کوشش خواهیم کرد که بقیه ارز لازم را هم تأمین کنیم.

البته آقای مدیرعامل نگفته که پرسپولیس چقدر ارز ثانویه گرفته اما شایعه ها ادعا نموده اند که رقم آن 500 هزار دلار است و باید بین همه خارجی ها تقسیم گردد. البته این تنها دریافتی پرسپولیس نیست چرا که این باشگاه سود خوبی هم از جام جهانی برده است. بابت حضور وحید امیری و علیرضا بیرانوند در جام جهانی 2018، فیفا 260 هزار دلار به باشگاه پرسپولیس پاداش می دهد.

این در حالی است که پاداش 130 هزار دلاری حضور مهدی طارمی در جام جهانی هم قرار است به حساب پرسپولیس واریز گردد و نیمی از پاداش حضور رامین رضاییان در جام جهانی هم سهم این باشگاه است که البته هیچکدام از این پاداش ها هنوز پرداخت نگردیده. درست مثل پاداش 250 هزار دلاری ای اف سی بابت صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا که پرسپولیس باید تا بعد از بازی برگشت برابر السد برای آن صبر کند. تا پیش از آن اما باشگاه حقوق معوقه مربیان و بازیکنان خارجی خود را از همان 500 هزار یورویی که از بازار ثانویه خریده، پرداخت خواهد نمود. البته تنها بخشی از مطالبات آنها، نه همه بدهی اش را.

یادآوری رقم قراردادهای خارجی های پرسپولیس شاید بد نباشد. برانکو ایوانکوویچ بابت این فصل 850 هزار دلار می گیرد که البته آپشن های قراردادهایش جدا از این رقم است و مجموع رقم قرارداد دستیارانش (زلاتکو، ایگور و مارکو) هم می گردد 400 هزار دلار. گادوین منشا به عنوان گران ترین بازیکن خارجی پرسپولیس، 420 هزار یورو قرارداد بسته و بوژیدار رادوشویچ هم قراردادش 140 هزار دلار است که البته باید اجاره پرداخت نگردیده آپارتمانش را هم به آن اضافه کنیم.

قرارداد این فصل بشار رسن هم 300 هزار دلار قیمت دارد اما باشگاه برای اینکه او را به تمدید قرارداد راضی کند، باید 25 هزار دلار باقی مانده از قرارداد فصل پیش این بازیکن را هم بپردازد و باید ببینیم ارز دریافتی اش از بازار ثانویه را چطور بین سه بازیکن و چهار مربی خارجی اش تقسیم خواهد نمود.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 19 مهر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 640

به "دریافتی پرسپولیس از جام جهانی و ارز ثانویه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافتی پرسپولیس از جام جهانی و ارز ثانویه"

1 دیدگاه

غلامرضا25 مهر 1397

خدایی این همه مشکل داریم چطوره که این پولها واس دویدن دنبال توپ خرج میشه؟!

پاسخ به غلامرضا
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید