انتقاد ترامپ از عملکرد جف سشنز: من دادستان کل ندارم

به گزارش مجله پریها، رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر از دادستان کل کشورش انتقاد کرد و گفت: من دادستان کل ندارم.

انتقاد ترامپ از عملکرد جف سشنز: من دادستان کل ندارم

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ در مصاحبه ای با هیل تی وی گفت که از عملکرد جف سشنز، دادستان کل آمریکا با توجه به این که مرتبا خودش را از تحقیقات مربوط به روسیه کنار کشیده، بسیار ناراضی است.

ترامپ افزود: او نخستین سناتوری بود که از من در انتخابات حمایت کرد. او می خواست که دادستان کل گردد و من متوجه این مسأله نبودم.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: او سپس وارد مرحله نامزدی برای پست دادستانی کل شد و خیلی ضعیف ظاهر شد. منظورم این است که آشفته و گیج بود و افرادی که سال های طولانی در سنا با او کار نموده بودند، با او خوب نبودند. او جواب های مغشوشی می داد؛ جواب هایی که می توانستند خیلی سرراست داده شوند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، ساعاتی پس از پخش این مصاحبه، ترامپ با لحن ملایم تری درباره جف سشنز صحبت کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید خطاب به خبرنگاران گفت: من به دلایل متعدد از دادستان کل مأیوس گردیده ام ولی ما یک دادستان کل داریم.

دونالد ترامپ پیشتر بارها گفته بود که سشنز نباید خود را از تحقیقات در خصوص نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 کنار می کشید.

از منظر ترامپ، کنار کشیدن جف سشنز از تحقیقات درباره مداخله روسیه در انتخابات آمریکا باعث شد که رابرت مولر به عنوان بازرس ویژه برای تحقیقات در این زمینه منصوب گردد و اکنون مولر در حال تحقیق در خصوص رابطه احتمالی روسیه و ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ است.

رئیس جمهوری آمریکا که هر گونه تبانی میان کمپین انتخاباتی خود و روسیه را رد می نماید، بارها از این که راهنمایی وزارت دادگستری را به جف سشنز سپرده، ابزار تأسف نموده است.

جف سشنز پس از آن که معلوم شد ملاقات خود با سرگئی کیسلیاک، سفیر روسیه در واشینگتن در دوران کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ را برملا ننموده است، از تحقیقات مربوط به روابط احتمالی ستاد انتخاباتی ترامپ با دولت روسیه کناره گیری کرد. او این تصمیم را بدون مشورت با دونالد ترامپ گرفت.

دونالد ترامپ در ادامه مصاحبه خود گفته است که از عملکرد جف سشنز در خصوص بسیاری از مسائل راضی نیست.

با این حال او در خصوص آینده جف سشنز در دولت خود گفته است: باید دید چه چیزی اتفاق خواهد افتاد.

دونالد ترامپ این اختیار را دارد که جف سشنز را برکنار کند اما تاکنون این کار را ننموده است. از سوی دیگر جف سشنز نیز گفته است که داوطلبانه از سمت خود کناره گیری نمی نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 دی 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1274

به "انتقاد ترامپ از عملکرد جف سشنز: من دادستان کل ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد ترامپ از عملکرد جف سشنز: من دادستان کل ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید