گزارش ماجراهای سفر ترامپ به بریتانیا

به گزارش مجله پریها، رئیس جمهوری آمریکا که به لندن سفر نموده است، در ضیافت نهار ملکه بریتانیا شرکت کرد و قرار است که با نخست وزیر بریتانیا نیز ملاقات کند. او پیش از ورود به لندن با چند پیغام توئیتری به شهردار لندن حمله نموده بود.

گزارش ماجراهای سفر ترامپ به بریتانیا

روز دوشنبه، 13 خرداد (سوم ژوئن) دونالد ترامپ و همسرش ملانیا برای یک دیدار رسمی سه روزه وارد لندن شدند. آنها در فرودگاه مورد استقبال جرمی هانت، وزیر امور خارجه برتانیا، و سفیر آمریکا در لندن قرار گرفتند.

ترامپ و همسرش در ضیافت نهار ملکه الیزابت در کاخ بکینگهام شرکت کردند و سپس برای ادای احترام به قربانیان جنگ، تاج گلی بر مزار سرباز گمنام در وست مینستر ابی نهادند.

برنامه روز دوشنبه میهمانان آمریکایی با ملاقات شاهزاده چارلز و همسرش کامیلیا ادامه می یابد و پس از آن در کاخ بکینگهام ضیافت شامی به افتخار آنها برگزار خواهد شد.

دیدار با نخست وزیر ترزا می در روز سه شنبه صورت خواهد گرفت.

احتمال می رود که ترامپ با بوریس جانسون، وزیر پیشین امور خارجه بریتانیا که از طرفداران سرسخت برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) است دیدار و گفت وگو کند.

  • اتهام دخالت در امور داخلی بریتانیا

اظهارات رئیس جمهوری ایالات متحده در باره برگزیت پیش از سفرش به لندن بحث برانگیز شده بود.

او در مصاحبه ای با ساندی تایمز که روز یکشنبه منتشر شد از دولت بریتانیا خواسته بود در مذاکرات با اتحادیه اروپا سخت گیرتر باشد. او توصیه نموده است: اگر نتوان به توافق مناسبی دست یافت باید به مذاکره خاتمه داد.

ترامپ همچنین پیشنهاد داده است که بوریس جانسون ریاست دولت بریتانیا را به عهده بگیرد. ترزا می به دلیل عدم پیشرفت در مذاکرات برگزیت از مقام خود استعفا داده و قرار است که روز آدینه از ریاست حزب حاکم نیز کناره گیری کند.

دونالد ترامپ علاوه بر این توصیه نموده است که دولت بریتانیا نایجل فاراژ، از طرفداران سرسخت برگزیت را نیز در مذاکرات با اتحادیه اروپا شرکت دهد.

جرمی کوربین، رهبر حزب اپوزیسیون کارگر بریتانیا، اظهارات ترامپ در باره برگزیت را دخالت غیر قابل قبول در امور داخلی بریتانیا خواند.

  • حمله به شهرداران لندن و نیویورک

رئیس جمهوری آمریکا پیش از ورود به لندن با انتشار پیغامی توئیتری به شدت از صادق خان شهردار پایتخت انگلستان انتقاد کرد و او را یک بازنده کامل خواند.

او همچنین نوشت که صادق خان فرد کاردانی نیست و با رئیس جمهور ایالات متحده رفتار بد و احمقانه ای داشته است.

ترامپ در پیغام دیگری نوشت، شهردار لندن او را یاد همتای نیویورکی خود، بیل دبلاسیو، می اندازد. او دبلاسیو را بسیار احمق و بی صلاحیت توصیف کرد.

سخنگوی خان انتقادهای ترامپ را بی اساس خواند و گفت، این گونه رفتار بچگانه در شان رئیس جمهور ایالات متحده نیست.

صادق خان روز یکشنبه در هفته نامه آبزرور ضمن انتقاد از رفتار نقاق برانگیز ترامپ نوشته بود که رئیس جمهوری آمریکا نمونه بسیار بد سیاستمداران راست گرایی است که در سرتاسر دنیا در حال رشد هستند.

  • شیوه دست دادن

رئیس جمهوری آمریکا که به جنجال آفرینی در سفرهای خارجی معروف است، ظهر دوشنبه در دیدار رسمی با ملکه انگلیس دست او را به شکلی غیرمتعارف فشرد که این موضوع در رسانه های انگلیسی خبرساز شد.

ترامپ و همسرش ملانیا که به دعوت رسمی ملکه الیزابت به انگلیس سفرنموده اند، برای شرکت در ضیافت ناهار سلطنتی به کاخ باکینگهام رفته اند. ترامپ در اولین برخورد با ملکه انگلیس برخلاف پروتکل های تشریفات دست او را به حالت مشت زدن فشرد و لحظاتی بعد برای ورود به داخل کاخ، دستش را نزدیک شانه ملکه آورد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2514

به "گزارش ماجراهای سفر ترامپ به بریتانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش ماجراهای سفر ترامپ به بریتانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید