گازگرفتگی 6 نفر به دلیل نشت گاز از آبگرمکن دیواری

به گزارش مجله پریها، تهران (پانا) - سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از مسمومیت شش نفر با گاز مونوکسید کربن خبر داد.

گازگرفتگی 6 نفر به دلیل نشت گاز از آبگرمکن دیواری

سید جلال ملکی اظهار کرد: ساعت 18:28 دقیقه روز جاری یک مورد حادثه نشت مونوکسید کربن داخل یک منزل قدیمی در محله قنات کوثر، بلوار شکوفه، به سامانه 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله پس از آن یک ایستگاه به محل حادثه اعزام شد.

به گفته وی آتش نشانان در مدت زمان چهار دقیقه به محل حادثه رسیدند.

ملکی با بیان اینکه داخل حیاط و ورودی این منزل قدیمی حجم زیادی از وسایل ضایعاتی نگهداری می شد گفت: معین بود که شاید زمانی از اینجا به عنوان انبار استفاده می شده است. این محل حدود 160 متر بود که حدود 70 متر نیز بنا داشت که محل زندگی بود. در این محل سه آقا و سه خانم زندگی می کردند.

وی ادامه داد: داخل منزل نیز اندازه زیادی وسایل و لوازم به صورت بسیار نامنظم ریخته شده بود.

ملکی گفت: یک آبگرمکن دیواری به صورت بسیار خطرناک و بدون دودکش و یک دستگاه بخاری دودکش داشت نیز در محل وجود داشت. زمانی که آتش نشانان به محل رسیدند متوجه صدای نشت گاز شهری از بخشی از لوله شدند و شیر گاز را قطع کردند تا عوامل اداره گاز به محل برسند.

وی با اشاره به شرایط بی حال افراد حاضر در محل اظهار کرد: با توجه به اینکه آبگرمکن بدون دودکش بود، دلیل نشت گاز مونوکسید کربن آبگرمکن بود.

ملکی اضافه نمود: با حضور عوامل اورژانس این افراد معاینه شدند تا اگر نیاز است به مراکز درمانی منتقل شوند.

ملکی گفت: یکی از لوازم گازسوز که مصرف اکسیژن زیادی دارد آبگرمکن دیواری است. این اشتباه است که اگر فضای مناسب وجود ندارد این وسایل داخل واحد ها استفاده شود. سازمان آتش نشانی نگهداری آبگرمکن ها را در داخل اماکن، به خصوص اماکن با مساحت کم اصلا تایید نمی کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4484

به "گازگرفتگی 6 نفر به دلیل نشت گاز از آبگرمکن دیواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گازگرفتگی 6 نفر به دلیل نشت گاز از آبگرمکن دیواری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید