کدام زنان کمتر به سرطان سینه مبتلا می شوند؟

به گزارش مجله پریها، گروهی از محققان انگلیسی دریافتند زنان سحرخیز، 40 تا 48 درصد کمتر از سایرین به سرطان سینه مبتلا می شوند.

کدام زنان کمتر به سرطان سینه مبتلا می شوند؟

محققان دانشگاه بریستول در انگلستان داده های 180 هزار و 215 زن شرکت نماینده در پروژه مطالعاتی بیوبانک (بانک اطلاعاتی ملی و بین المللی در انگلیس با هدف تشخیص و درمان طیف گسترده ای از بیماری های سخت درمان) و 228 هزار و 951 بانوی حاضر در مطالعه ژنومیک انجمن سرطان سینه را تحلیل کردند.

یافته های این تحلیل که در همایش کنفرانس موسسه ملی تحقیقات سرطان در گلاسکو ارائه شد، نشان می دهد زنانی که سحرخیز هستند 40 تا 48 درصد کمتر با احتمال ابتلا به سرطان روبرو می شوند، همچنین محققان بیان کردند زنانی که بیش از 7 تا 8 ساعت می خوابند برای هر ساعت خواب بیشتر 20 درصد بیشتر با خطر ابتلا به این بیماری روبرو می شوند.

ربکا ریچ موند/Rebeca Richmond یکی از محققان این طرح و استاد دانشگاه بریستول می گوید: یافته ها می توانند نتایج و توصیه هایی برای زنانی داشته باشند که در شیفت های شب کار می نمایند، اما هنوز مطالعات بیشتری باید برای درک ارتباط بین سحرخیزی و شب بیداری یا صبح خوابی و ابتلا به سرطان سینه انجام گردد.

ریچموند می افزاید: البته این مطالعات به آن معنا نیست که فقط با تغییر عادات خواب و بیداری می توان احتمال ابتلا به این بیماری را کاهش داد، موضوع از این پیچیده تر است.

همچنین یافته های این مطالعه به دستاوردهای دیگر مطالعاتی می افزاید که در زمینه الگوهای خواب افراد تحقیق می نمایند؛ به ویژه کسانی که درشیفت های شب کار می نمایند یا در محیط های روشن تر می خوابند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 831

به "کدام زنان کمتر به سرطان سینه مبتلا می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام زنان کمتر به سرطان سینه مبتلا می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید