پانزدهمین انجمن خانه تئاتر تشکیل شد، معرفی هیات مدیره

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، در مجمع عمومی انجمن مدرسان تئاتر که عصر روز شنبه 19 آبان با حضور مدیرعامل و بازرس خانه تئاتر برگزار گردید، نخست احمد کامیابی مسک به عنوان رییس سنی، فرهاد منظوفی نیا به عنوان ناظر و الهام ذوالفقاریان به عنوان منشی جلسه توسط اعضا انتخاب شدند.

پانزدهمین انجمن خانه تئاتر تشکیل شد، معرفی هیات مدیره

سپس بهزاد خاکی نژاد عضو هیات موسس انجمن، آیین نامه نوشته گردیده توسط هیات موسس را برای اعضا قرائت کرد تا برای تصویب و یا رد آن به رای گذاشته گردد.

پس از خواندن آیین نامه، شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر تشکیل انجمن مدرسان تئاتر را اتفاق بزرگی دانست و اضافه نمود: آنچه بسیار مهم است و باید به آن توجه داشت برندسازی در تئاتر است و اگر پیکره تئاتر را محکم تر بنا نگذاریم و به خود توجه نکنیم هیچ کس به فکر ما نخواهد بود.

وی ادامه داد: این روزها تئاتر مصائب سختی را پشت سر گذاشته است. در روزهایی که اهمیت و توجه به فضای هنر بسیار کاهش یافته و با آن بسیار نازل برخورد می گردد، جامعه تئاتر باید یک بازنگری و توجه جدی بر پیوندها و پیکره واحد تئاتر داشته باشد و آن را دوباره تبیین نموده و برای به دست آوردن صندلی و منزلت و دانایی خود مبارزه کند.

گیل آبادی با تاکید بر ارزش منابع انسانی موجود در فضای تئاتر گفت: در این شرایط ارزش کار ما به منابع انسانی است که داریم. متاسفانه ما در عصر فناوری نه دارای منابع فناوری مناسبی هستیم و نه سرمایه ویژه ای داریم که در این شرایط اقتصاد زده و پول محور توجه جدی به آن گردد. آنچه ما داریم حوزه تفکر و معرفت است که اگر به آن نگریسته گردد می توان با آن به توسعه کشور کمک کرد. اگر به این موضوع توجه ویژه گردد مطمئن باشید که در محور احتیاج جامعه می توانیم خودمان را تعریف کنیم.

وی توضیح داد: در حال حاضر به چند دلیل روشن این اتفاق نیفتاده است. اولین دلیل این است که این پیوند را بین خودمان به صورت محکم نداریم. طبق نظرسنجی انجام گردیده تئاتر کشور نسبت به سال گذشته 67 درصد رشد تماشاگر داشته است اما در 3-4 ماه گذشته این رشد 25 درصد افت نموده است. شاید تصور بر این باشد که مشکلات اقتصادی دلیل این ریزش است اما طبق نظرسنجی انجام شده مشکل اقتصادی یکی از دلایل افت مخاطب تئاتر بوده است. متاسفانه به جای حرفه ای گری و وجود تفکر در تئاتر، شاهد یک بی تجربگی در آن هستیم. زمانی که هیچ چیز سر جای خود قرار نمی گیرد حوزه فکر هم ارجمندی خود را از دست می دهد. مدیریت تئاتر باید معرفت اندیش، پخته و استراتژیک عمل کند.

وی با تاکید بر لزوم تشکیل انجمن مدرسان تئاتر گفت: تشکیل این انجمن در راه گشایی حوزه فکر و نشر و گسترش معرفت در تئاتر بسیار اهمیت دارد و فکر می کنم برای رسیدن به یک هدف که آن، رسیدن به ارجمندی فکر در حوزه تئاتر است این انجمن باید تشکیل گردد. این تشکل باید شکل بگیرد و از طریق آن حوزه تفکر هنری و اندیشه فلسفی حاکم بر تئاتر باید تقویت گردد. صیانت از فکر با هیچ قدرت دیگری به جز قدرت جمع نمی تواند شکل بگیرد. قدرت جمع به این معنا نیست که ما باید مانند هم فکر کنیم بلکه به این معناست که در مواضعی احتیاج است همگرا عمل کنیم و این همگرایی به بهتر شدن شرایط کمک خواهد نمود.

مدیرعامل خانه تئاتر ادامه داد: این روزها برای دستیابی به اهداف خانه تئاتر چه در فضای حاکمیتی و چه در فضای مردمی در حال رایزنی هستیم و در فضای داخلی نیز سعی بر انسجام داریم اما همه این کارها ما را به یک نکته مهم رسانده و آن این است که اگر در مواضع مشترک صدای واحدی داشته باشیم، هم به خودمان و هم به محیط خانواده و کشورمان کمک خواهیم کرد.

سپس گیل آبادی از اعضای این انجمن خواست تا از موضع بالاتری به لزوم تشکیل این انجمن نگاه نمایند و خانه تئاتر را پشتیبان تصمیم آنان دانست.

در ادامه جلسه، آیین نامه انجمن مدرسان تئاتر به شرط بازنگری و اصلاح بعضی از بندهای آن توسط هیات مدیره منتخب به تصویب رسید.

پس از آن انتخابات هیات مدیره برگزار گردید که از مجموع 58 رای، بهزاد خاکی نژاد با 47 رای، رضا دادویی با 30 رای، حمید ابراهیمی با 22 رای، آرزو افشار با 21 رای و بنفشه اعرابی و میترا خواجه ئیان با 20 رای و آرش پژمان با 16 رای هیات مدیره اصلی و علی البدل و آرمان طیران با 26 رای بازرس اصلی و محمدرضا حاج ملاعلی با 19 رای بازرس علی البدل انجمن مدرسان تئاتر شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 876

به "پانزدهمین انجمن خانه تئاتر تشکیل شد، معرفی هیات مدیره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پانزدهمین انجمن خانه تئاتر تشکیل شد، معرفی هیات مدیره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید