حناچی: بیش از 90 درصد بودجه سال 99 محقق شد

به گزارش مجله پریها، تهران (پانا) - شهردار تهران گفت بر اساس آمار قطعی تا اوایل اسفند حدود 77 درصد بودجه نقد و غیر نقد محقق شد ولی در روزهای اخر سال هم به جهت منابع مالیات ارزش افزوده و اتفاقاتی که در تحقق بودجه غیر نقد افتاد، تحقق بودجه را بالای 90 درصد نشان می دهد.

حناچی: بیش از 90 درصد بودجه سال 99 محقق شد

پیروز حناچی در دویست و هشتاد و چهارمین جلسه شورا ضمن تبریک سال نو و وورد به سال 1400 به تشریح اقدامات شهرداری تهران در سال 99 پرداخت و گفت: ورود به سال 1400 قطعا نقطه عطفی در تاریخ معاصر تهران خواهد بود و همانطوری که امروز به وقایع سال 1300 مراجعه می کنیم در آینده هم نسبت به این روزها به همین شکل نگاه خواهد شد.

شهردار تهران در ادامه اضافه نمود: اگر مروری کوتاه بر سال 99 داشته باشیم و ببینیم چه اقداماتی انجام دادیم باید بگوییم به طور قطع سال 99 یکی از سخت ترین سال های نظام مدیریت شهری بعد از انقلاب اسلامی بود که پشت سر گذاشتیم. تورم شدید که تاثیر خود را بر افزایش بهای خدما ت در شهر گذاشته بود و همراهی آن با کاهش درامد ها و شرایط کرونایی از جمله شرایطی بود که بر مدیریت شهری مستولی بود.

حناچی اضافه نمود: در کنار اینها رعایت انضباط اقتصادی و فیزیکی در شهر شرایطی بود که انتخاب کردیم به جهت قول هایی که به مردم دادیم و سال جاری که سال انتخابات و تغییر است باید کوشش کنیم این نگاه ادامه پیدا کند فارغ از اینکه چه کسی مدیر شهر انتخاب می گردد. امیدواریم هر کسی که مدیر شهر می گردد این نگاه را تعقیب کند چرا که این ریل که گذاشته شده است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم اشاره ای کوتاه به اقدامات سال 99 داشته باشیم می توان از تحقق بیش از 90 درصدی بودجه سال 99 سخن گفت که البته بخشی از درآمد به ویژه درآمد های غیر نقد هنوز در سامانه ننشسته که در اینصورت این آمار بیشتر هم می شد.

شهردار تهران گفت: بر اساس آمار قطعی تا اوایل اسفند حدود 77 درصد بودجه نقد و غیر نقد محقق شد ولی در روزهای اخر سال هم به جهت منابع اقتصادیات ارزش اضافه نموده و اتفاقاتی که در تحقق بودجه غیر نقد افتاد، تحقق بودجه را بالای 90 درصد نشان می دهد. همچنین در روزهای آخر مسئله سال اوراق مشارکت سال 99 با عاملیت بانک شهر حل کردیم و در جلسه ای که با آقای دنیاگیری و مسئولان بانک مرکزی برگزار گشت موضوع عاملیت بانک شهر پذیرفته شد.

حناچی ادامه داد: طبق قولی که دادیم بورسی شدن موسسه همشهری و شرکت شهروند را دنبال کردیم که البته شرکت شهروند مسائل کمتر برای ورود به بورس دارد ولی همشهری به دلیل زیان انباشته ای که از قبل داشته مسائل بیشتری دارد.

شهردار تهران گفت: یکی از تحولات سال گذشته در حوزه حمل و نقل بوده به طوریکه میزان افتتاح تعداد ایستگاه های مترو و بهره برداری از خطوط در خور توجه است. بهره برذداری از 39 کیلومتر خط مترو و 26 ایستگاه جدید، بهره برداری از 7.5 کیلومتر از خط 6 و افتتاح ایستگاه های جدید شهید ستاری، تربیت مدرس، یادگار امام(ره)، اشرفی اصفهانی در خط 6، امیر کبیر، برج میلاد، 40 تن دولاب، قیام و آهنگ در خط 7 در سال 99 به نتیجه رسید. طبق قولی که داده بودیم هیچ کدام از ایستگاه ها را بدون مناسب سازی افتتاح نکردیم، لذا در سال 99 ما 104 دستگاه پله برقی و 57 آسانسور با این هدف که فضاها مناسب سازی شده باشد به بهره برداری رساندیم.

حناچی در ادامه اضافه نمود: بهره برداری از 24 رام قطار که 168 واگن یک طبقه را شامل می گردد، 3 رام قطار در سال 99 و یک رام قطار 3 واگنه ملی که رونمایی آن روز پنج شنبه با حضور آقای رییس جمهور رسما پرده برداری خواهد شد، انتشار اوراق مشارکت به میزان 3750 میلیارد تومان در سال 99 و 3هزار میلیارد اوراق مشارکت بابت اورهال کردن ناوگان مترو در سال 99 نیز از دیگر اقدامات بوده است.

وی اضافه نمود: اضافه شدن 120 دستگاه اتوبوس و 120 دستگاه می نی بوس به ناوگان اتوبوسرانی تهران، بازسازی 555 دستگاه اتوبوس دو کابین به طوری که در سال 99 ، 74 دستگاه اتوبوس دو کابین بازسازی شد، نوسازی 4332 دستگاه تاکسی و همچنین توسعه سامانه های هوشومند حمل و نقل در دستور کار بوده داست.

شهردار تهران در ادامه اضافه نمود: اگر بخواهیم اشاره ای به طرح های عمرانی هم داشته باشیم می توانیم به اجرای بیش از 700 هزار تن آسفالت که توسط کارخانجات خودمان صورت گرفت و 50 درصدی نسبت به بخش خصوصی ارزان تر بود اشاره کنیم هر چند در این زمینه ما با بحران قیر مواجهیم و قیمت آن رو افزایش است.

حناچی ادامه داد: در سال 99 ،300 کیلومتر جهت پیاده و دوچرخه توسعه پیدا نموده موضوعی who هم بر آن تاکید می نماید چرا که در شرایط کرونایی یکی از راهکارهایی که خیلی از شهر های دنیا تقیب می نمایند همین است.

وی ادامه داد: بهره برداری از بزرگراه شهید رستگار بخش آخر آن به طول 7 کیلومتر ، ادامه خیابان استاد تعیین رکه تبدیل به خیابان اجتماعی شده و اقدامات اجتماعی خوبی برای جلب نظر شهروندان محله ای و منطقه ای انجام گرفته ، افتتاح بال غربی زیر گذر گلوبندک که تا خرداد ماه بال شرقی آن را نیز به افتتاح می رسانیم و نیز بخش عمده ای از پروژه های هیدرولیکی شهر که به چشم نمی ایند و نتیجه آن عدم آب گرفتگی در بارندگی های شدید است. به عنوان مثال ما در میدان آزادی آب گرفتگی شدید نداریم در حالیکه قبلا در دور میدان آزادی به ویژه شمال میدان اب گرفتگی شدید در هنگام بارندگی ها داشتیم. پیگیری محور قطار تهران تبریز به طول 9 کیلیومتر ، باغ نیایش در خیابان علامه ، پل باغ خیالستان زندگی در محله سبلان در منطقه 8 نیز از دیگر اقدامات در حوزه عمرانی بوده است.

شهردار تهران در ادامه گفتک در حوزه شهر سازی نیز اقدامات خوبی اجرا شده از جمله به نتیجه رسیدن پروژه فداییان اسلام بعد از سالیان طولانی، اضافه نموده شدن بافت های فرسوده که هم در کمیسیون ماده 5 و هم در شورای عالی شهر سازی به تصویب رسید و بخش هایی از محدوده محلات که شرایط اضافه شدن به بافت فرسوده را داشتند امکان استفاده از تسهیلات دولت را برای نوسازی این بافت ها پیدا کردند. ساماندهی نفر آباد شهر ری با نگاه معماری ایرانی اسلامی ، محله کن و فرحزداد نیز به تصویب رسید و همینطور نگاه جدید به میدانگاه های شهری و بهره برداری از آن که امیدواریم با شدت بیشتری تعیقیب گردد.

حناچی اضافه نمود: بازنگری در طرح تفصیلی محدوده 108 هکتاری برج میلاد و گود خطرناک برج و شیوه بارگزاری آن هم در این طرح دیده شد و ابلاغ طرح تفصیلی منطقه 22 از دیگر اقدامات در حوزه شهر سازی بوده است.

شهردار تهران اظهار کرد: در حوزه برنامه ریزی و بودجه هم تحولات زیادی به وجود امد از جمله شیوه بودجه ریزی سال 1400 که کار بزرگی بود، ارزیابی عملکرد سازمان ها و شرکت ها به صورت علمی و کاهش نیروی انسانی به زیر 60 هزار نفر از اتفاقاتی بود که در دستور کار بود.

حناچی در سرانجام گفت: سال 99 سال پربرکتی بود و در عین شرایطی سختی که داشتیم با حمایت شما اعضای محترم و کوشش مدیریت شهری کوشش کردیم در استانه انتخابات با آرامش شهر را اداره کنیم و سال جاری هم همین کار را خواهمیم کرد و درگیر فضای انتخاباتی نخواهیم شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4080

به "حناچی: بیش از 90 درصد بودجه سال 99 محقق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی: بیش از 90 درصد بودجه سال 99 محقق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید