هیچ مشکل کیفی در سدهای تهران وجود ندارد

به گزارش مجله پریها، مجری طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران گفت: همه خروجی سدها به پیشرفته ترین دستگاه های کنترل کیفیت مجهز شده که در صورت بروز حوادث آلودگی، هشدارهای لازم به مسوولان ذیربط ارسال می شود.

هیچ مشکل کیفی در سدهای تهران وجود ندارد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، به نقل از آب منطقه ای تهران، محسن اسلامی زاده، مجری طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران اظهار کرد: شرکت آب منطقه ای تهران، متولی تامین آب با کیفیت برای همه مصارف است که در این زمینه اقدام های متعددی به منظور حفظ کمیت و کیفیت آب به عمل می آید. یکی از موارد بسیار پر اهمیت، حفظ کیفیت منابع آب شرب بوده که از طریق پنج سد تامین می شود.

وی ادامه داد: بخش عمده ای از منابع آلاینده از طریق ساخت و ساز های غیر مجاز و تخلیه فاضلاب های مرتبط با این پدیده اتفاق می افتد که در این ارتباط نیز بیشترین میزان قلع و قمع مستحدثات آلاینده در کل کشور در استان تهران اجرا شده و بر اساس صورتجلسات تخریب بیش از یک هزار و 500 واحد و مستحدثه در 5 سال اخیر تخریب شده است.

مجری طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران گفت: در کنار موارد فوق همکاری سازنده ای بین شرکت آب منطقه ای تهران و دستگاه های خدمت رسان شکل گرفته به نحوی که هزارمخزن تخلیه مکانیزه زباله در استان های تهران و البرز از طریق این شرکت نصب شده است.

وی با بیان اینکه شرکت آب منطقه ای تهران به منظور پایش کیفیت منابع آب تامینی، به خصوص در بخش شرب، اقدام به نصب ایستگاه های کنترل کیفیت به صورت آنلاین (بر خط) کرده است، اضافه نمود: در حال حاضر همه خروجی سد ها به پیشرفته ترین دستگاه های کنترل کیفیت مجهز شده است که در صورت بروز حوادث آلودگی، هشدار های لازم به مسوولان ذیربط ارسال می شود. بر اساس اطلاعات موجود در حال حاضر هیچ مشکل کیفی در هیچیک از سد های تهران وجود ندارد.

اسلامی زاده در خاتمه گفت: پیشرفته ترین دستگاه بیومانیتورینگ در سطح بین المللی به منظور تامین کیفیت و پایش آلاینده های نوظهور در خروجی سد ها نصب شده است که بر اساس رفتار ارگانیزم های زنده اقدام به پایش می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 فروردین 1401 بروزرسانی: 19 فروردین 1401 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4570

به "هیچ مشکل کیفی در سدهای تهران وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ مشکل کیفی در سدهای تهران وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید