لباسی که از عوارض سفرهای فضایی محافظت می نماید

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، با توجه به پرواز موفقیت آمیز دو فضانورد ناسا همراه کپسول کرو دارگون به ایستگاه فضایی بین المللی به نظر می رسد سفرهای توریستی فضایی در آینده ای نزدیک واقعی می شوند.

لباسی که از عوارض سفرهای فضایی محافظت می نماید

برای سفر با تور مسافرتی به پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

اما صرف مدت زمانی طولانی خارج از گرانش زمین عواقب زیادی برای سلامت انسان دارد از جمله کاهش کلسیم استخوان ها، آتروفی ماهیچه ای و کاهش اکسیژن رسانی به مغز.

همچنین فضانوردانی که در میکرو گرانش فعالیت می نمایند در معرض ابتلا به سندروم SANS قرار دارند. این سندروم با تاری دید، سردرد و نقطه بینی همراه است.

درهمین راستا یک مهندس جوان لباس حرکتی گرانشی توسعه داده که فضانوردان آینده را در برابر عوارض حضور در خارج از زمین محافظت می نماید.

این لباس با استفاده از یک سیستم وکیوم قابل حمل، جریان خون را به قسمت تحتانی بدن انسان منتقل و نیروهای واکنش سطحی فراوری می نماید تا تراکم استخوان و ماهیچه حفظ گردد.

در حقیقت یکی از فارغ التحصیلان مهندسی زیستی در دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو شلوارهای مخصوصی طی گذراندن دوره کارآموزی طراحی نموده است. او برای این طرح 2 گرنت از ناسا دریافت کرد. او در این باره می گوید: ما یک لباس مخصوص حرکتی گرانشی به شکل شلوار طراحی کردیم. این لباس مجهز به سیستم وکیوم، کنترل فشار و گرما، ایمنی و خاموش و روشن است. فضانوردان با پوشیدن این شلوارها می توانند به راحتی حرکت نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3711

به "لباسی که از عوارض سفرهای فضایی محافظت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لباسی که از عوارض سفرهای فضایی محافظت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید