علی اکبر صالحی: اصلاح جهان امروز نیازمند احیای معنویت دینی است

به گزارش مجله پریها، رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: تنها گزینه برای اصلاح جهان امروز، احیای معنویت دینی در مفهوم عمیق و گسترده آن و بازیابی حکمت و معرفت قدسی است.

علی اکبر صالحی: اصلاح جهان امروز نیازمند احیای معنویت دینی است

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی صلح اسلامی، علی اکبر صالحی در کنفرانس علمی صلح، عدالت، امنیت و سلامت جهانی گفت: یکی از مهمترین چالش ها و پرسش های فراگیر در میان اصحاب فکر و اندیشه، موضوع درهم شکستن آپارتاید علمی، یاری رساندن به فرایند برقراری صلح و عدالت و نیز حمایت همه جانبه از تلاش های کنشگران و فعالان اجتماعی و مدنی در راستا صیانت از حریم امنیت و سلامت جهانی است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی با بیان اینکه رقابتی بی رحمانه و سلطه جویانه برای دستیابی به منابع قدرت، ثروت و منزلت در جهان در جریان است، شرح داد: تصمیم سازان کشورهای صاحب قدرت و برخی مدیران ارشد بنگاه های اقتصادی و شرکت های چند ملیتی به گنجینه ها و مواریث مادی و معنوی این کره خاکی به مثابه ماده خامی می نگرند که باید در راه امیال آنان مورد بهره برداری قرار گیرد.

معاون رئیس جمهوری گفت: تنها گزینه برای اصلاح این جهان در هم شکسته، احیای معنویت دینی در مفهوم عمیق و گسترده آن و بازیابی حکمت و معرفت قدسی است.

صالحی با بیان اینکه چنانچه علوم و فناوری های نوین تحت هدایت و ارشادات باورمندان به علوم وحیانی و مروجان تعالیم انبیای الهی قرار نگیرند، میتوانند زمینه ساز ظهور اهریمن شوند، شرح داد: تجارب تلخ و فاجعه بار بشری در قرن بیستم و دهه های نخستین هزاره سوم میلادی موید این نظرگاه معرفتی است.

وی، رواج مادی گرایی و پوزیتویسم را عامل به حاشیه رفتن معنویت در جهان معاصر ندانست و گفت: در حال حاضر بزرگان عالم اندیشه و حامیان رویکرد عقلانیت معطوف به امر متعال مانند استاد معظم و فیلسوف گران قدر دکتر سید حسین نصر و برخی دیگر از اندیشمندان دینی در سراسر جهان بیرق مبارزه با افزون طلبی خودپرستانه و سرپرستی تجاوزکارانه را به اهتزاز درآورده و از ضرورت تغییر پارادایم در عرصه حیات فردی و اجتماعی سخن می گویند.

رئیس سازمان انرژی اتمی، دل بستن تام وتمام به ساز و کارها و مکانیسم های موجود در عرصه روابط بین الملل مانند مصوبات شورای امنیت سازمان ملل متحد، کنوانسیون منع شکنجه و کنوانسیون مقابله با تمامی اشکال تبعیض را سودایی خام بیان کرد و افزود: زمان انتخاب فرا رسیده و ما را از بازگشت به راستا معنویت دینی و گوش فرادادن به پیام اصلی پیامبران الهی گریزی نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3803

به "علی اکبر صالحی: اصلاح جهان امروز نیازمند احیای معنویت دینی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی اکبر صالحی: اصلاح جهان امروز نیازمند احیای معنویت دینی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید