سود 459 میلیارد تومانی یک بانک از تفاوت سود سپرده و تسهیلات

به گزارش مجله پریها، بر اساس گزارش رسمی یک بانک حاضر در بورس، میزان سود حاصل از تفاوت بین نرخ تسهیلات و سپرده های بانکی در سال گذشته 4 هزار و 596 میلیارد تومان بوده که نسبت به سال قبل از رشد 144 درصد برخوردار بوده است.

سود 459 میلیارد تومانی یک بانک از تفاوت سود سپرده و تسهیلات

به گزارش گروه مالی مجله پریها بر اساس مقررات بورس برای شرکت های حاضر در بورس اوراق بهادار، چنانچه سهام یک شرکت نوسان بیش از حد داشته باشد، نماد شرکت متوقف می شود و یا اینکه از شرکت خواسته می شود نسبت به سوالات سهامداران خود کنفرانس اطلاع رسانی برگزار کند که دلیل نوسانات شدید سهام خود در بورس را توضیح دهد.

احمد فاضلی معاون مالی بانک صادرات ایران به عنوان شرکت بورسی با نماد وبصادر در سامانه اطلاع رسانی ناشران بورسی، کدال اطلاع رسانی کرده است.

فاضلی معاون مالی بانک صادرات ایران در نامه ای به مجید نوروزی معاون ناشران و اعضای شرکت بورس اوراق بهادار تهران در مورد شفاف سازی طی کنفرانس اطلاع رسانی اعلام نمود، میزان اسپرد (تفاوت بین سود تسهیلات اعطایی و سپرده های بانکی) گفت: مطابق صورت های مالی سال 98 بانک صادرات ایران خالص درآمد تسهیلات و سپرده گذاری از مبلغ 19 هزار و 92 میلیارد ریال در سال 97، به مبلغ 45 هزار و 963 میلیارد ریال در سال 98 افزایش یافته است که از رشدی معادل 144 درصد برخوردار بوده است.

با توجه به لزوم اصلاح ساختار صورت های مالی حرکت از سود غیرعملیاتی به سمت سود عملیاتی در دستور کار بانک واقع شده است. همچنین در این کنفرانس درباره ترکیب سهامداران شرکت تأمین سرمایه سپهر زیرمجموعه بانک صادرات اطلاع رسانی شده و در مورد زمان عرضه اولیه سهام شرکت تأمین سرمایه سپهر اعلام شده است. عرضه اولیه گروه مالی سپهر صادرات در اولویت بانک واقع شده است.

همچنین سود خالص شرکت تأمین سرمایه سپهر برای سال مالی منتهی به 30 آذر 98 مبلغ 3 هزار و 717 میلیارد ریال ذکر شده است. درصد سهام بانک صادرات در شرکت انرژی سپهر 46.7 درصد، ذکر شده است. همچنین درصد سهام شرکت توسعه نیشکر که در اختیار بانک صادرات واقع شده است 40 درصد عنوان شده که متعلق به گروه مالی سپهر صادرات شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3526

به "سود 459 میلیارد تومانی یک بانک از تفاوت سود سپرده و تسهیلات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود 459 میلیارد تومانی یک بانک از تفاوت سود سپرده و تسهیلات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید