دستیار: می خواهیم نشان دهیم چهارمی دنیا را به سادگی به دست نیاوردیم

به گزارش مجله پریها، سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان تأکید کرد، هدف تیمش علاوه بر قهرمانی در بازی های پاراآسیایی، موفقیت در بازی های پارالمپیک 2020 است.

دستیار: می خواهیم نشان دهیم چهارمی دنیا را به سادگی به دست نیاوردیم

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از جاکارتا، محمدرضا دستیار به دنبال پیروزی 91 بر 55 تیم ملی بسکتبال کشورمان مقابل چین در بازی های پاراآسیایی 2018 جاکارتا ضمن بیان این مطلب گفت: تیم بسکتبال با ویلچر چین در آسیا تیم خوبی است، البته بعد از ایران، ژاپن و کره جنوبی.

وی در ادامه یادآور شد: من زمانی که سرمربی تیم تایلند بودم، با تیم چین روبه رو و موفق به شکست این تیم شدیم. بعد از آن مسابقه تیم چین برای دو سال محو شد و حتی در مسابقات بسکتبال بازی های آسیای اینچئون شرکت نکرد.چینی ها بعد از بازی مقابل تایلند پوست اندازی کردند و با تیمی متفاوت به این رقابت ها آمده اند.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان به روند روبه رشد تیمش که از سال گذشته شدت بیشتری گرفته است، اشاره نمود و گفت: تیم ما حتی نسبت به پارالمپیک ریو هم تیمی متفاوت به شمار می آید. ما تیم مان را از سال 2017 تغییر دادیم و با تیمی متفاوت مهیای حضور در پیکارهای دنیای و بعد از آن بازی های پاراآسیایی شدیم.

دستیار ادامه داد: سعی کردیم از بهترین نفرات جوان داخلی و خارجی استفاده کنیم. به غیر از عادل پارسی که بازیکن باتجربه تیم ماست، باقی جوان هستند. پنج نفر از این بازیکنان زمانی که من در سال 2013 سرمربی تیم جوانان ایران بودم، عضو آن تیم بودند و الان در خدمت تیم ملی هستند.

وی با ابراز رضایت کامل از عملکرد شاگردانش مقابل چین توضیح داد: به اعتقاد من تیم چین به عنوان تیم دوم گروه ما به مرحله بعد صعود می نماید. از گروه مقابل هم پیش بینی من صعود ژاپن و کره جنوبی به عنوان تیم های برتر است. تصور می کنم ژاپن کره جنوبی را شکست خواهد داد، چرا که معمولاً این تیم را مغلوب می نماید و ما به عنوان صدرنشین گروه مان در مرحله بعد با کره بازی خواهیم کرد. برای ما بازی با کره جنوبی معمولاً راحت تر از بازی با ژاپن است.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان در ادامه توضیح داد: بچه های ما دو ماه پیش در جام دنیای چهارم شدند و در این دوره از بازی ها می خواهند نشان دهند که چهارمی در دنیا آسان به دست نیامده و اتفاقی نبوده است. ما برای این عنوان یک سال در اردو بودیم.

دستیار در سرانجام گفت: هدف اصلی ما نه تنها قهرمانی در این بازی ها، بلکه موفقیت در بازی های پارالمپیک 2020 توکیوست.

انتهای پیاک

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1468

به "دستیار: می خواهیم نشان دهیم چهارمی دنیا را به سادگی به دست نیاوردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیار: می خواهیم نشان دهیم چهارمی دنیا را به سادگی به دست نیاوردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید