حسین اوجاقی: بازی های آسیایی سخت ترین مسابقات 4 سال اخیر ووشو بود، همچنان کار زیادی برای پشت سر گذاشتن چینی ها داریم

به گزارش مجله پریها، حسین اوجاقی، سرمربی تیم ملی ووشو گفت: در 4 سال اخیر سخت ترین مسابقه ای که در آن شرکت نموده بودیم بازی های آسیایی اندونزی بود، اما خدا را شکر نتایج خوبی کسب کردیم.

حسین اوجاقی: بازی های آسیایی سخت ترین مسابقات 4 سال اخیر ووشو بود، همچنان کار زیادی برای پشت سر گذاشتن چینی ها داریم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، سانداکاران مرد ایران با کسب دو مدال طلا و یک نقره از 4 فرصت، عملکرد موفقی در بازی های آسیایی اندونزی داشت تا همچنان روند رو به رشد سالیان اخیر خود را ادامه بدهد. روندی که بدون شک حسین اوجاقی به عنوان سرمربی تیم ملی نقش غیرقابل انکاری در آن داشته است. با همه این شرایط سرمربی تیم ملی همچنان اعتقاد دارد که ساندا ایران برای رسیدن به چینی ها احتیاج به کوشش بیشتری دارد.

گفت و گوی خبرنگاران با حسین اوجاقی ، سرمربی موفق تیم ملی ووشو ایران را در زیر می خوانید:

خبرنگاران: ابتدای در خصوص عملکرد ووشو ایران در بازی های آسیای صحبت کنید؟

واقعا بازی های آسیایی 2018 سخت ترین مسابقاتی بود که ما تا به حال درگیر آن بودیم و حتی برای ما مسابقات اندونزی از تمامی مسابقات دنیای که در آن شرکت داشتیم، سنگین تر بود. مسابقات دنیای در 11 وزن برگزار و ما در 5 وزن میانه و سنگین وزن نماینده داشتیم و در 4 وزن نیز برای کسب مدال طلا به چینی ها برخورد نکردیم.در یک وزنی که با چینی ها دیدار کردیم نیز به مدال نقره رسیدیم. در بازی های آسیایی مسابقات در 4 وزن سبک برگزار و در تمامی اوزان نیز نمایندگان چین حضور داشتند. علاوه بر چین نیز سایر قدرت ها مانند ویتنام، کره جنوبی، اندونزی، فیلیپین، قزاقستان، قرقیزستان و هند که از قدرت های دنیا هستند، حضور داشتند. ما در مسابقات دنیای از وزن 70 کیلوگرم به بالا حضور داشتیم اما در بازی های آسیایی مسابقات از 70 کیلوگرم به پایین برگزار گردید که این کار ما را خیلی سخت می کرد. در 4 سال اخیر سخت ترین مسابقه ای که در آن شرکت نموده بودیم بازی های آسیایی اندونزی بود، اما خدا را شکر نتایج خوبی کسب کردیم.

خبرنگاران: در این شرایط کسب دو نشان طلا و یک نقره را پیش بینی نموده بودید؟

واقعیت این است که تمام بچه های ما استحقاق کسب مدال طلا را داشتند و من همیشه این را عنوان نموده بودم. با این شرایط پیش بینی کسب دو مدال طلا خیلی سخت بود و ما تنها از ابتدا روی محسن سیفی نظر مثبت داشتیم. عرفان آهنگریان در چهار سال گذشته در هر رویدادی حضور پیدا نموده بود دست خالی بازنگشته بود و دو بار نیز در مسابقات قهرمانی آسیا 2016 و یونیورسیاد 2017 نماینده چین را شکسته داده بود. فرود ظفری نیز خیلی جنگید و زحمت کش است. رضا سبحانی نیز در وزن خود در رقابت های انتخابی تیم ملی، تمام قدرت های ایران را شکست داده بود. در مجموع نتایج خوبی را کسب کردیم و از اینکه مردم از نتایج تیم رضایت داشتند خوشحال هستم.

خبرنگاران: اتفاق مهم برای ووشو در بازی های آسیایی نیز کسب سومین نشان طلای محسن محمدسیفی در تاریخ بازی های آسیایی بود؟

محسن محمدسیفی با اقتدار تمام رقبای خود را شکست داد و به دیدار نهایی رسید. در دیدار فینال نیز او با اقتدار بیشتری حریف چینی خود را مغلوب کرد تا به سومین مدال طلای خود در بازی های آسیایی دست پیدا کند. سیفی در تمام این سال ها در قالب برنامه های کادرفنی کار نموده است و رمز موفقیت او تفکر حرفه ای در زندگی و تمرینات است. سیفی از لحاظ زندگی اردویی و رفتاری کوچکترین مسئله ای در این سال ها نداشته است و کاملا تابع و مطیع است.

خبرنگاران: بعد از بازی های آسیایی، ووشو مسابقات جهام دنیای را پیش رو دارد. برنامه های تیم ملی برای این مسابقات چگونه است؟

قرار است در مسابقات جام دنیای نفراتی که در دنیای 2017 از وزن 70 به بالا موفق به کسب مدال شدند، اعزام شوند. این نفرات خودشان موفق به کسب سهمیه شدند و خودشان نیز تمایل به حضور در این مسابقات دارند. قرار است با توجه به اینکه اواسط مهرماه درگیر لیگ ووشو خواهیم بود، تنها یک اردو داشته باشیم و در آبان ماه به مسابقات جام دنیای اعزام شویم. نفرات ما در این مسابقات محسن محمدسیفی، یوسف صبری، تعیین تقوی، میلاد عارفی مقام و حمیدرضا قلی پور خواهند بود.

خبرنگاران: شنیده می گردد قلی پور قصد تغییر وزن و حضور در وزن 90 کیلو را خواهد داشت؟

در جام دنیای که نماینده ما در این وزن میلاد عارفی مقام است. اگر قلی پور قصد و نیت تغییر وزن دارد باید برای مسابقات دنیای سال آینده این کار را انجام بدهد.

خبرنگاران: آیا با وجود نتایج اخیر ساندا در مسابقات اخیر، می توان ادعا کنیم که از چینی ها بالاتر هستیم؟

با وجودی که در ساندا به چینی ها خیلی نزدیک شدیم اما همچنان نمی توانیم ادعا کنیم از چینی ها بالاتر هستیم. در بازی های آسیایی سه نماینده ما با حریفان چینی در فینال دیدار داشتند و دو نفر نیز به برتری رسیدند اما واقعیت این است که همچنان کار زیادی برای پشت سر گذاشتن چینی ها داریم. ما خیلی به چینی ها نزدیک شدیم اما نمی توان ادعا داشته باشیم که از چینی ها بالاتر قرار گرفتیم. همچنان باید به این کوشش خود ادامه بدهیم و برنامه ریزی دقیق تری داشته باشیم. باید پایه ووشو کشورمان باز هم یک پله بالاتر بیاید تا ادعا داشته باشیم از چینی ها بالاتر هستیم.

خبرنگاران: در جام دنیای نیز مانند مسابقات دنیای به دنبال کسب عنوان قهرمانی خواهیم بود؟

شرایط ما خوب است اما برخلاف دنیای که 4 ماه اردو داشتیم، برای مسابقات جام دنیای زمان ما محدود خواهد بود.

خبرنگاران: و حرف پایانی...

موفقیت ووشو در جاکارتا حاصل یک کار تیمی بود و همه دست به دست هم دادند تا این موفقیت رقم بخورد. مربیان زحمت کشیدند، ورزشکاران از جان مایه گذاشتند و از خانواده خود گذشتند و مدیران و بالاتر از همه شخص علی نژاد تمهیدات ویژه ای را اندیشیده بود. در لایه دوم نیز مسئولان هیئت ها و مربیان شخصی این بچه ها زحمات زیادی کشیدند و در آخر نیز از همه رسانه ها تشکر می کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 دی 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1139

به "حسین اوجاقی: بازی های آسیایی سخت ترین مسابقات 4 سال اخیر ووشو بود، همچنان کار زیادی برای پشت سر گذاشتن چینی ها داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسین اوجاقی: بازی های آسیایی سخت ترین مسابقات 4 سال اخیر ووشو بود، همچنان کار زیادی برای پشت سر گذاشتن چینی ها داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید