درخواست سفیر برزیل از موزه ملی ایران

به گزارش مجله پریها، سفیر برزیل در تهران خواهان برگزاری نمایشگاهی از آثار تاریخی موزه ملی ایران در برزیل شد.

درخواست سفیر برزیل از موزه ملی ایران

به گزارش خبرنگاران، رودریگو دی آزردو سانتوس سفیر جمهوری فدرال برزیل در تهران و ریکاردو پاسیانی دبیر سفارت برزیل در دیدار با جبرییل نوکنده مدیر موزه ملی ایران درباره همکاری های بین موزه ای دوکشور مذاکره کردند.

نوکنده از حادثه آتش سوزی موزه ملی برزیل که در دوم سپتامبر 2018 اتفاق افتاده است، ابراز تاسف کرد و گفت: این اتفاق خسارتی جبران ناپذیر برای میراث بشری بود، امیدواریم چنین اتفاقی در هیچ موزه دیگری در دنیا رخ ندهد.

او آمادگی موزه ملی ایران را در رابطه با امضای تفاهم نامه با موزه های برزیل در زمینه همکاری های بین موزه ای از جمله برگزاری کارگاه های آموزشی، تبادل کارشناسان، سخنرانی های تخصصی، برگزاری نمایشگاه های دوجانبه اعلام و ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد برگزاری نمایشگاهی از میراث ارزشمند برزیل در موزه ملی ایران باشیم.

وی با تاکید بر این که برگزاری نمایشگاه مشترک متقابل می تواند روابط دوستی دو کشور را عمیق تر کند، اضافه کرد: امیدواریم برگزاری این نمایشگاه ها خاطره تلخ آتش سوزی موزه برزیل را در ذهن ها کم رنگ تر و آن را التیام بخشد.

او همچنین به برگزاری موفقیت آمیز نمایشگاه اسلام در اکتبر 2010 تا آوریل 2011 در موزه شهرهای ریودووژانیرو، سائوپائلو و برازیلیا اشاره نمود و اضافه کرد: این نمایشگاه، یکی از نمایشگاه های پرمخاطب موزه ملی ایران در خارج از کشور بوده است.

رودریگو دی آزردو سانتوس، سفیر برزیل در تهران نیز با اشاره به روابط بسیار خوبی که در زمینه سیاسی و اقتصادی بین دو کشور وجود دارد به علاقه این کشور به ارتقای روابط فرهنگی اشاره نموده و خواهان برگزاری نمایشگاهی از آثار تاریخی موزه ملی ایران در برزیل شد.

او اضافه کرد: برای برقراری روابط بین موزه ای و همچنین برگزاری نمایشگاه آثار تاریخی برزیل در موزه ملی ایران تمام کوشش خود را خواهیم کرد.

وی بیان کرد که در سفر آینده خود به برزیل علاوه بر انجام مذاکره با مسئولان فرهنگی کشور و موزه ها در این زمینه، موضوع را پیگیری می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 فروردین 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1780

به "درخواست سفیر برزیل از موزه ملی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست سفیر برزیل از موزه ملی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید