خبری که سهامداران سهام عدالت باید بخوانند

به گزارش مجله پریها، خبرنگاران : معاون مالی اداره کل امور مالی و دارایی استان تهران ضمن تشریح دلایل لزوم ثبت نام سجام سهاداران سهام عدالت، از امکان ثبت نام سجام سهامداران سهام عدالت بدون مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت اطلاع داد.

خبری که سهامداران سهام عدالت باید بخوانند

به گزارش خبرنگاران به نقل از همشهری آنلاین: واقف بهروزی در مصاحبهی زنده تلویزیونی با اعلام این خبر گفت: وجود گروه های مختلف در ترکیب جمعیت 49 میلیون نفری سهامداران سهام عدالت اعم از روستائیان، عشایر، بازنشستگان و کارگران فصلی، با الزام در مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و احراز هویت با مشکل روبرو بودند اما اکنون شرایطی ایجاد شده که با در اختیار داشتن دسترسی به تلفن همراه هوشمند، بدون مراجعه به این دفاتر، ثبت نام در سجام امکان­پذیر است.

  • سهام عدالتی ها برای دریافت سود چه کنند؟

وی اضافه نمود، هزینه ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام)، که جهت فراهم آوردن مقدمات کار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اخذ می گردد صرفا 10 هزار تومان می باشد.

وی توضیح داد: در فراخوان انجام شده در اوایل سالجاری برای انتخاب روش مدیریت سهام عدالت توسط سهامداران، 39 درصد از سهامداران روش مستقیم و 61 درصد یعنی بیش از 30 میلیون نفر، روش غیر مستقیم یا روش پیش فرض که در سامانه تعریف شده بود را جهت مدیریت سهام خود انتخاب نموده اند.

معاون اقتصادی اداره کل اموراقتصادی و دارایی استان تهران تاکید نمود: سهامداران سهام عدالت که روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیدند جهت بهره مندی از مزایای این سهام از جمله دریافت سود سهام، شرکت در انتخابات و مجامع عمومی، اعمال رای در انتخاب هیأت مدیره می بایست ضمن ثبت نام در سامانه سجام، فرآیند احراز هویت خود را تکمیل کنند.

بهروزی در مورد مهلت ثبت نام سهامداران سهام عدالت نیز گفت: با توجه به محدودیت زمانی معین شده در بورسی شدن شرکت های سرمایه گذاری استانی تا دهه مبارک فجر سالجاری، ضروری است سهامداران طی روزهای آینده جهت ثبت نام در سامانه مذکور اقدام کنند.

  • اعلام فرآیند ثبت نام دارندگان سهام عدالت در سامانه سجام

وی با اشاره به اینکه شرکت سرمایه گذاری استان تهران، بزرگترین شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در کشور است، گفت: از مجموع 49 میلیون نفر سهامدار سهام عدالت در کل کشور، حدود 12 درصد با قریب به 6 میلیون نفر مربوط به استان تهران بوده که حدود 750 هزار سهامدار استان البرز نیز در ترکیب آن است و در آینده نزدیک تفکیک خواهد شد؛ از این میزان حدود 57 درصد یعنی بیش از 3 میلیون و 400 هزار نفر از سهامداران، روش غیرمستقیم را انتخاب نموده اند که سهامدار شرکت سرمایه گذاری استان تهران هستند.

بهروزی اضافه نمود: با توجه به قانون تجارت و شرایط بورسی شدن شرکت ها، الزاما باید 50 درصد سهامداران در مجمع حضور و اعمال رأی کنند و در صورتی که تا زمان مورد نظر، ثبت نام سهامداران در سامانه سجام به حد نصاب نرسیده باشد، برگزاری مجمع با مشکل روبرو شده و به تجدید جلسه مجمع خواهد انجامید.

معاون اقتصادی اداره کل اموراقتصادی و دارایی استان تهران در سرانجام این مصاحبه تاکید نمود: افراد صاحب صلاحیت فنی و حرفه ای که دانش لازم را داشته باشند و بتوانند امتیاز دستورالعمل تایید صلاحیت حرفه ای مدیران نهادهای اقتصادی را کسب کنند، می توانند در انتخابات هیأت مدیره کاندیدا شده و خود را در معرض رأی سهامداران قرار دهند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3876

به "خبری که سهامداران سهام عدالت باید بخوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبری که سهامداران سهام عدالت باید بخوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید