خرید آنلاین بیمه بدنه؛ کدام سایت بهتر است؟

به گزارش مجله پریها، روزنامه هفت صبح - احمدرضا نجفی: سامانه های استعلام قیمت و خرید آنلاین بیمه امکان مقایسه حق بیمه شرکت های مختلف را برای کاربر فراهم نموده اند، اما این سرانجام ماجرا نیست. آنالیز ها نشان می دهد نرخ های اعلام شده در این سایت ها با یکدیگر متفاوت است و بیمه در برخی از آن ها با قیمت پایین تر و در برخی دیگر با قیمت بالاتری عرضه می گردد. این مورد درباره بیمه بدنه به اوج خود می رسد، طوری که اختلاف قیمت ها در چهار سامانه ازکی، بیمه بازار، بیمه دات کام و بیمیتو، بعضاً به 50 درصد می رسد. در این نگزارش با در نظر دریافت یک خودرو با شرایط یکسان، هزینه بیمه بدنه در این چهار سامانه را با هم مقایسه نموده ایم.

خرید آنلاین بیمه بدنه؛ کدام سایت بهتر است؟

خودروی مورد نظر ما یک تیبای صندوق دار صفر کیلومتر است که در حال حاضر حدود 60 میلیون تومان قیمت دارد. چنین خودرویی مشمول تخفیف بیمه شخص ثالث نمی گردد، اما می توان روی تخفیف خودرو صفر کیلومتر حساب باز کرد. بیمه بدنه علاوه بر پوشش اصلی که در زمان تصادف رانندگی یا سرقت کلی خودرو به یاری تان می آید، شامل پوشش های جانبی است. عموماً شرکت ها بیمه بدنه را با چهار پوشش اضافی شکست شیشه، بلایای طبیعی، پاشیدن مواد شیمیایی و سرقت قطعات درجا ارائه می نمایند. با درخواست مشتری این پوشش ها قابل حذف شدن هستند، اما در چنین حالتی بیمه بدنه تا حد زیادی کارایی خود را از دست خواهد داد. باید توجه داشته باشید که لزوماً ارزان ترین بیمه، بهترین نیست و در انتخاب شرکت بیمه مورد نظر باید به تعداد شعب، زمان جوابگویی و مواردی از این دست توجه کنید.

نکته عجیب اینجاست که قیمت بیمه یک شرکت در چهار سامانه فروش آنلاین متفاوت اعلام شده. مطابق تجربه شخصی، در صورت مراجعه حضوری به شعب شرکت های بیمه، هزینه نهایی کمتر از خرید آنلاین از سامانه ها خواهد بود. مقایسه چهار سامانه فعال در زمینه فروش آنلاین بیمه نشان می دهد، بیمیتو تا حدودی شرایط بهتری نسبت به رقبایش دارد و قیمت ها در بیمه بازار چندان قابل تعریف نیست. این مورد می تواند از خدمات پس از فروش و نحوه سفارش آنلاین بیمه متأثر باشد. برای همین بهتر است قبل از خرید، حتماً قیمت و شرایط سایت های دیگر را هم آنالیز کنیم.

ازکی؛ 440 هزار تا 920 هزار تومان

سامانه استعلام قیمت و خرید بیمه ازکی، بیمه بدنه را برای یک تیبای صندوق دار صفرکیلومتر بین 440 تا 920 هزار تومان قیمت گذاری می نماید. البته این رقم با در نظر دریافت چهار پوشش شکستن شیشه، پاشیدن رنگ، مواد شیمیایی و اسیدی، بلایای طبیعی و سرقت درجای قطعات استعلام شده و با اضافه شدن پوشش هایی مثل ایاب و ذهاب، نوسانات قیمت بازار و ... نرخ حق بیمه سالانه افزایش پیدا خواهد نمود. بیمه تعاون در سامانه ازکی برای تیبای صفر کیلومتر 439 هزار تومان قیمت گذاری می گردد. در این سامانه تعداد شعب پرداخت خسارت بیمه تعاون 25 شعبه اعلام شده است.

اگر بخواهید بیمه بدنه دانا را از این سامانه بخرید، نرخ حق بیمه 444 هزار تومان سالانه در نظر گرفته می گردد. ازکی 78 شعبه بیمه دانا را به عنوان شعب پرداخت خسارت معرفی نموده است. بیمه بدنه آسیا در این سامانه 559 هزار تومان قیمت دارد و تعداد شعب پرداخت خسارت آن به 79 شعبه می رسد. بیمه بدنه سرمد با 19 شعبه پرداخت خسارت در سامانه ازکی 584 هزار تومان قیمت گذاری می گردد.

ازکی برای بیمه بدنه رازی قیمت 627 هزار تومان را در نظر گرفته و می گوید در 39 شعبه این شرکت امکان پرداخت خسارت وجود دارد. مشتریانی که بخواهند برای تیبای 60 میلیونی خود بیمه بدنه پاسارگاد را از سامانه ازکی بخرند، باید رقمی در حدود 725 هزار تومان هزینه نمایند. تعداد شعب پرداخت خسارت بیمه پاسارگاد در ازکی 62 شعبه اعلام شده است. بیمه ایران گران ترین بیمه بدنه ای است که در ازکی فروخته می گردد و حق بیمه سالانه آن برای تیبای 60 میلیونی، حدود 916 هزار تومان است. تعداد شعب پرداخت خسارت بیمه ایران در ازکی 192 مورد اعلام شده است. باید توجه داشته باشید که اگر پوشش های اصلی را از بیمه بدنه حذف کنید، قیمت بیمه حدود 20 تا 30 درصد کاهش پیدا می نماید. البته در چنین شرایطی بیمه بدنه تا حد زیادی کارایی خود را از دست خواهد داد.

بیمه بازار؛ 630 هزار تا یک میلیون و 900 هزار تومان

قیمت بیمه بدنه برای یک تیبای صندوق دار صفر کیلومتر 60 میلیون تومانی در بیمه بازار بین 630 هزار تا یک میلیون و 900 هزار تومان متغیر است. البته در صورتی که هر چهار پوشش معمول در بیمه بدنه را خریداری کنید، با چنین قیمت هایی روبه رو خواهید بود. عموماً بیمه بدنه را با پوشش های اضافی سرقت قطعات، پاشیدن مواد شیمیایی، شکستن شیشه و بلایای طبیعی می خرند. ارزان ترین بیمه بدنه در بیمه بازار 625 هزار تومان قیمت دارد و مربوط به شرکت بیمه تجارت نو است.

این بیمه صرفاً در تهران ارائه می گردد و بر اساس اطلاعاتی که بیمه بازار ارائه نموده، تعداد شعب پرداخت خسارت این شرکت به 30 مرکز می رسد. اگر بخواهید از بیمه بازار، بیمه بدنه دانا بخرید، قیمت حق بیمه سالانه رقمی حدود 668 هزار تومان در نظر گرفته می گردد و در نهایت بر اساس اعلام این سامانه، 78 شعبه برای پرداخت خسارت جوابگو خواهند بود. بیمه بدنه سینا در بیمه بازار 757 هزار تومان قیمت دارد و صرفاً برای ساکنان تهران فروخته می گردد. تعداد شعب پرداخت خسارت برای بیمه بدنه سینا 50 مورد اعلام شده است.

اگر بخواهید از بیمه بازار بیمه بدنه آسیا بخرید، باید حدود 794 هزار تومان هزینه کنید. بیمه بازار می گوید 70 شعبه بیمه آسیا برای پرداخت خسارت جوابگو خواهند بود. مشتریان بیمه پاسارگاد اگر بخواهند بیمه بدنه خود را از سامانه آنلاین بیمه بازار بخرند، باید 839 هزار تومان هزینه نمایند. این بیمه صرفاً در شهر تهران فروخته می گردد و تعداد شعب پرداخت خسارت برای آن 62 مرکز اعلام شده است. بیمه بازار، بیمه بدنه ایران را با قیمت یک میلیون و 309 هزار تومان می فروشد که رقم بالایی به نظر می رسد.

این سامانه می گوید تعداد شعب پرداخت خسارت بیمه ایران 185 مورد است. گران ترین بیمه بدنه در بیمه بازار یک میلیون و 895 هزار تومان قیمت دارد که مربوط به شرکت بیمه پارسیان است. این بیمه برای ساکنان شهر تهران فروخته می گردد و تعداد مراکز پرداخت خسارت آن 69 مورد اعلام شده است. اگر از چهار پوشش اضافی صرف نظر کنید و صرفاً به پوشش های اصلی بسنده کنید، هزینه بیمه بدنه بین 20 تا 30 درصد کمتر می گردد. برای مثال در چنین حالتی بیمه بدنه پارسیان یک میلیون و 353 هزار تومان و بیمه بدنه تجارت نو 500 هزار تومان در بیمه بازار قیمت می خورد.

بیمه دات کام؛ 560 هزار تا یک میلیون و 170 هزار تومان

سامانه بیمه دات کام قیمت بیمه بدنه شرکت های مختلف را دست کم 560 هزار تومان در نظر می گیرد و بالاترین نرخ هم رقمی در حدود یک میلیون و 170 هزار تومان است؛ البته با در نظر دریافت چهار پوشش اضافی سرقت، مواد شیمیایی، شکستن شیشه و بلایای طبیعی که عموماً در بیمه بدنه به مشتری ارائه می شوند. اگر این پوشش ها را درخواست نکنید و صرفاً به پوشش های اصلی بسنده کنید، هزینه حق بیمه برای تان کمتر محاسبه خواهد شد.

بیمه دات کام قیمت بیمه بدنه آسیا را 559 هزار تومان در نظر می گیرد و تعداد شعب پرداخت خسارت این شرکت را 75 مورد اعلام نموده است. این رقم عموماً در بین سایت های فروش آنلاین بیمه یکسان است و تفاوت اصلی در قیمت بیمه مشاهده می گردد. بیمه تعاون در این سامانه 659 هزار تومان در نظر گرفته شده و گفته می گردد با اعزام کارشناس پرداخت انجام خواهد شد.

آن هایی که می خواهند از بیمه دات کام، بیمه بدنه ایران بخرند، باید 825 هزار تومان هزینه نمایند. تعداد شعب پرداخت خسارت بیمه ایران در این سامانه 180 شعبه اعلام شده است. بیمه بدنه پارسیان در بیمه دات کام با قیمت 839 هزار تومان فروخته می گردد و بر اساس اعلام این سامانه، شرکت بیمه پارسیان در 58 شعبه خسارت را به مشتریان پرداخت خواهد نمود. بیمه بدنه کارآفرین در سایت بیمه دات کام برای یک تیبای 60 میلیونی با قیمت 883 هزار تومان فروخته می گردد و 41 شعبه برای پرداخت خسارت معرفی شده اند. در این سامانه بیمه بدنه شرکت پاسارگاد با قیمت یک میلیون و 128 هزار تومان فروخته می گردد و تعداد شعب پرداخت خسارت مثل بقیه سامانه های فروش بیمه، 79 مورد اعلام شده است.

گران ترین بیمه بدنه در سامانه بیمه دات کام مربوط به شرکت بیمه البرز است که با قیمت یک میلیون و 170 هزار تومان فروخته می گردد. آن طور که این سامانه اعلام نموده 58 شعبه بیمه البرز برای پرداخت خسارت جوابگو هستند. یکی از موارد عجیب سامانه بیمه دات کام، اشتباه این سامانه در اعلام قیمت ها به تومان و ریال ناست، طوری که بیمه دات کام قیمت ها را به ریال اعلام نموده، اما در اصل، تومان صحیح است.

بیمیتو؛ 440 تا 820 هزار تومان

اگر بخواهید برای یک تیبای صندوق دار صفر کیلومتر از سایت بیمیتو بیمه بدنه بخرید، باید بین 440 تا 820 هزار تومان هزینه کنید. این رقم با در نظر دریافت چهار پوشش اضافی که عموماً در بیمه بدنه لحاظ می شوند، محاسبه شده است. بیمه بدنه تعاون در سامانه بیمیتو با قیمت 439 هزار تومان فروخته می گردد و تعداد شعب پرداخت خسارت آن 19 شعبه اعلام شده است. قیمت بیمه بدنه دانا در این سایت 444 هزار تومان است و آن طور که بیمیتو اعلام نموده، 73 شعبه برای پرداخت خسارت به مشتریان جوابگو خواهند بود.

بیمه ملت در سامانه بیمیتو برای متقاضیان بیمه بدنه با قیمت 517 هزار تومان فروخته می گردد. بعد از بروز حادثه، مشتریان بیمه می توانند در 60 شعبه این شرکت خسارت خود را دریافت نمایند. اگر بخواهید بیمه بدنه کوثر را از بیمیتو بخرید، باید 551 هزار تومان هزینه کنید. تعداد شعب پرداخت خسارت بیمه کوثر در این سایت، 33 مورد اعلام شده است. بیمه بدنه آسیا در بیمیتو با نرخ 559 هزار تومان فروخته می گردد و گفته می گردد 99 شعبه این شرکت برای پرداخت خسارت جوابگوی مشتریان خواهند بود. هزینه سالانه بیمه بدنه سینا در سایت بیمیتو 606 هزار تومان در نظر گرفته شده و تعداد شعب پرداخت خسارت 53 مورد است.

بیمه بدنه دی در این سامانه با نرخ 625 هزار تومان فروخته می گردد و اگر بخواهید خسارت بیمه بگیرید، می توانید به یکی از 49 شعبه پرداخت خسارت مراجعه کنید. آن هایی که می خواهند برای تیبای صفر کیلومتر 60 میلیونی شان از سایت بیمیتو بیمه بدنه رازی بخرند باید 627 هزار تومان هزینه نمایند. تعداد شعب پرداخت خسارت بیمه رازی در این سایت 47 مورد اعلام شده است. قیمت بیمه بدنه پارسیان در سایت بیمیتو 633 هزار تومان است و بیمه بدنه البرز با نرخ 702 هزار تومان فروخته می گردد.

اگر بخواهید از بیمیتو، بیمه بدنه کارآفرین بخرید، باید 706 هزار تومان هزینه کنید. حق بیمه سالانه برای بیمه بدنه پاسارگاد در سایت بیمیتو رقمی در حدود 711 هزار تومان در نظر گرفته شده است و بیمه ما، با نرخ 798 هزار تومان فروخته می گردد. گران ترین بیمه بدنه در سایت بیمیتو، مربوط به شرکت بیمه ایران است که با نرخ 825 هزار تومان فروخته می گردد. آنالیز ها نشان می دهد قیمت های اعلام شده در سایت بیمیتو، عموماً پایین تر از قیمت دیگر سایت های فروش آنلاین بیمه است.

منبع: برترین ها
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3518

به "خرید آنلاین بیمه بدنه؛ کدام سایت بهتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید آنلاین بیمه بدنه؛ کدام سایت بهتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید