خبرنگاران وال استریت ژورنال: تیم بایدن برای انتقال ریاست جمهوری از ترامپ آماده می شود

به گزارش مجله پریها، تهران- خبرنگاران- روزنامه وال استریت ژورنال بامداد پنجشنبه نوشت: با وجود آنکه هنوز نتیجه انتخابات 2020 در هاله ای از ابهام قرار گرفته است، اما تیم بایدن در حال برنامه ریزی برای انتقال ریاست جمهوری از ترامپ است.

خبرنگاران وال استریت ژورنال: تیم بایدن برای انتقال ریاست جمهوری از ترامپ آماده می شود

به گزارش مجله پریها، وال استریت ژورنال به نقل از منابع خود نوشت: تیم انتقال بایدن که متشکل از گروهی از متخصصان سیاستمدار متعهد به اجرای برنامه های وی هستند، در حال برنامه ریزی برای اعزام کارکنان به آژانس های فدرال پس از اعلام برنده شدن نامزد دموکرات ها هستند.

این تیم ماه ها در حال برنامه ریزی برای جلوگیری از احتمال عدم همکاری دولت ترامپ با مشاوران بایدن بوده است زیرا آنها آماده می شوند تا وی به طور بالقوه کاخ سفید را تصاحب کند.

به نوشته وال استریت ژورنال، تیم بایدن در صورت ندادن اطلاعات کلیدی، تأمین منابع اقتصادی یا اجازه فعالیت ندادن به کارمندان در آژانس ها از سوی دولت ترامپ، طرح های جایگزین را برای آغاز برنامه ریزی دور اول ریاست جمهوری بایدن تنظیم کرده اند.

یک مقام انتقالی بایدن در این باره گفت: بحران های پیش روی کشور از جمله بیماری همه گیر کرونا، رکود اقتصادی، تغییرات آب و هوایی و بی عدالتی نژادی شدید است و تیم انتقال با سرعت به کار خود ادامه می دهد تا دولت بایدن - هریس بتواند در روز اول کار خود را به خوبی آغاز کند.

بایدن بعد از کسب پیروزی در ویسکانسین و میشیگان عصر چهارشنبه در سخنانی که شبیه به خطاب پیروزی بود، اضافه نمود: من و سناتور هریس در حال حرکت به سمت کسب بیش از 70 میلیون رای هستیم که در تاریخ بیسابقه است.

وی اذعان کرد: این کارزار انتخاباتی برای ما و کشور سنگین بوده است. پس از انتخابات، باید دوباره آشتی کرد و حرف های انتخاباتی را پشت سر گذاشت و دوباره به یک ملت متحد تبدیل شد.

بایدن وعده داد: من رئیس جمهوری تمام کشور خواهم بود و برای همه آمریکایی ها کار خواهم کرد، چه آنهایی که به من رای دادند و چه کسانی که رای نداده اند.

نامزد دموکرات ها مدعی شد: اینجا مردم حکومت می کنند و آنها هستند که رئیس جمهوری را انتخاب می کنند.

بایدن اضافه نمود: من درباره پنسیلوانیا هم خیلی مطمئن هستم و همه رای ها باید شمارش شود.

بنابر آخرین آمار نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا و تا این لحظه، جو بایدن با 264 رای الکترال در برابر 214 رای الکترال دونالد ترامپ پیش است.

زمان انتخابات 2020 آمریکا شامگاه سه شنبه در همه ایالت ها به انتها رسید و مقام های انتخاباتی همچنان در حال شمارش آرا هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3794

به "خبرنگاران وال استریت ژورنال: تیم بایدن برای انتقال ریاست جمهوری از ترامپ آماده می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وال استریت ژورنال: تیم بایدن برای انتقال ریاست جمهوری از ترامپ آماده می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید