جهاددانشگاهی در فراوری فناورانه مسئله ای ندارد

به گزارش مجله پریها، رئیس جهاد دانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی هیچ مسئله ای در فراوری فناورانه ندارد.

جهاددانشگاهی در فراوری فناورانه مسئله ای ندارد

به گزارش خبرنگاران، دکتر حمیدرضا طیبی در جلسه ای که با حضور صنعتگران، پژوهشگران و رؤسای دانشگاه های اسفراین در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید، اضافه کرد: یکی از اهداف مهمی که جهاددانشگاهی از ابتدا آن را دنبال نموده است، توسعه علمی فناورانه و تجاری سازی آن در داخل کشور بر اساس استعدادها و پتانسیل ها بوده است.

وی ادامه داد: به همین دلیل در بسیاری از حوزه ها همچون حوزه های فنی، پزشکی، مهندسی و ... سعی شده تا مسائل را با نگاه کاربردی مرتفع کنیم و بعد از آن پیگیری های لازم انجام می گردد تا دستاوردها به مرحله اجرا و به مرحله تجاری سازی برسد.

طیبی در ادامه با ابراز خوشحالی از بازدید از صنایع اسفراین و آشنایی با آن ها، اظهار کرد: همکاری خود را برای انجام فعالیت های فناورانه در حوزه فولاد و یا فولاد آلیاژ در این شهرستان اعلام می کنیم.

وی بیان نمود: علاوه بر آن جهاد دانشگاهی آمادگی کامل دارد تا در حوزه انجام پژوهش مرتبط با سالک و موضوع نابینایی در روستای چهار برج اسفراین، پیگیری های لازم را انجام دهد.

طیبی توضیح داد: اگر در دانشگاه ها موضوع حمایت از فراوری ملی در دستور کار قرار می گیرد، برای تحقق آن احتیاج به فناوری داریم و فناوری نیز احتیاجمند علم و دانش است و باید این موضوعات مورد توجه قرار گیرد.

توسعه خراسان شمالی احتیاجمند میانبر علمی است

دکتر رضا شاهین فر، رئیس جهاد دانشگاهی واحد خراسان شمالی نیز در ادامه این جلسه گفت: جهاد دانشگاهی بستری مناسب برای توسعه پایدار است؛ توسعه ای که مبتنی بر مبانی علمی است.

وی با بیان اینکه خراسان شمالی برای توسعه احتیاجمند یک میانبر علمی است، اضافه کرد: در این میانبر باید از نتایج پایان یافته پژوهش ها استفاده کرد.

شاهین فر ادامه داد: بنابراین اگر بتوانیم پژوهش هایی همچون پژوهش بر روی گردوی پیوندی که 10 سال بر روی آن کار شده است را وارد استان کنیم، طی دو سال می توانیم در این حوزه به نتیجه برسیم.

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی در حوزه گیاهان دارویی فعالیت های خوبی را انجام داده است، اظهار کرد: کار کردن در این حوزه از مرحله نخست کار اشتباهی است و می توان از نتایج کسب شده برای توسعه این استان در این حوزه استفاده کرد.

شاهین فر توضیح داد: طی چند ماه اخیر فعالیت های مشترک بین دستگاهی همچون جهاد دانشگاهی واحد خراسان شمالی و اداره کل عشایری استان در خصوص اعطای پنل های خورشیدی به جامعه عشایری اجرا شده که موفق شدیم 400 پنل خورشیدی را برای آن ها تامین و نصب کنیم و در حال مذاکره برای ورود یک هزار و 600 پنل دیگر نیز هستیم.

به گفته وی راه اندازی کلینیک درمان ناباروری یکی دیگر از پروژه هایی است که با همکاری جهاد دانشگاهی واحد خراسان شمالی و دانشگاه علوم پزشکی استان در حال اجرا است.

بر اساس این گزارش، طی این جلسه تفاهم نامه ای در خصوص توسعه گیاهان دارویی و صنایع این شهرستان با جهاد دانشگاهی و فرمانداری اسفراین منعقد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1999

به "جهاددانشگاهی در فراوری فناورانه مسئله ای ندارد" امتیاز دهید

1 کاربر به "جهاددانشگاهی در فراوری فناورانه مسئله ای ندارد" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهاددانشگاهی در فراوری فناورانه مسئله ای ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید