تصمیم گیری درباره مدت ترم تحصیلی جاری بعد از نیمه فروردین 99

به گزارش پریها، معاون وزیر علوم گفت: در صورت تصمیم ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا برای ادامه تعطیلی دانشگاه ها بعد از نیمه دوم فروردین 99، احتمال افزایش مدت ترم تحصیلی جاری وجود دارد.

تصمیم گیری درباره مدت ترم تحصیلی جاری بعد از نیمه فروردین 99

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی پریها، درباره شرایط ترم تحصیلی در دانشگاه ها در سال 99 در شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: فعلا که دانشگاه ها تا نیمه فروردین تعطیل است و شرایط بازگشایی یا ادامه تعطیلی کلاس های حضوری دانشگاه ها بعد از نیمه فروردین هم به شرایط کشور در کنترل ویروس کرونا بستگی دارد.

وی گفت: اگر مردم دستورالعمل های پیشگیری از ویروس کرونا را رعایت نمایند و ویروس کرونا در کشور کنترل گردد و در نتیجه در نیمه دوم فروردین 99 ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا تصمیم به بازگشایی دانشگاه ها در کشور بگیرد، فعالیت کلاس های حضوری از سر گرفته می گردد و احتمالا نیازی به تمدید ترم تحصیلی جاری نیست.

شرط ادامه تعطیلی دانشگاه ها

خاکی صدیق ادامه داد: اما اگر در صورتی که مردم دستورالعمل های پیشگیری از ویروس کرونا را رعایت ننمایند و ویروس کرونا در کشور کنترل نگردد و تصمیم ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا ادامه تعطیلی دانشگاه ها در کشور باشد، بسته به مدت زمان تعطیلی، احتمال تمدید ترم تحصیلی جاری وجود دارد.

در نهایت شرایط تعطیلی یا فعالیت کلاس های حضوری در دانشگاه ها در نیمه دوم فروردین و با نظر ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا تعیین خواهد شد و وزارت علوم تابع نظر این ستاد در بازگشایی دوباره کلاس های حضوری دانشگاه ها است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3294

به "تصمیم گیری درباره مدت ترم تحصیلی جاری بعد از نیمه فروردین 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم گیری درباره مدت ترم تحصیلی جاری بعد از نیمه فروردین 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید