تسویه مطالبات تئاتری ها تا اردیبهشت

به گزارش پریها، مدیرکل جدید هنر های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اولین گفتگوی خود بعد از برگزاری جلسه معارفه اظهار داشت که بخش اعظمی از مطالبات تئاتری ها تا اردیبهشت ماه پرداخت می گردد.

تسویه مطالبات تئاتری ها تا اردیبهشت

به گزارش گروه فرهنگی پریها، قادر آشنا مدیرکل جدید هنر های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از برگزاری جلسه معارفه رسمی خود، درباره شرایط پرداخت مطالبات هنرمندان تئاتر در سال 98 گفت: کوشش بر این است که بخش عمده مطالبات هنرمندان تئاتر در سال 98 در ایام به جامانده فروردین و نهایتاً تا سرانجام اردیبهشت ماه امسال پرداخت گردد.

وی تأکید کرد: هم وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و هم معاون هنری ایشان قول مساعد داده اند تا به زودی عمده مطالبات هنرمندان تئاتر پرداخت گردد.

آشنا در ادامه درباره حمایت های اقتصادی اداره کل هنر های نمایشی از گروه ها و تماشاخانه های تئاتری که به دلیل تعطیلی های پیش آمده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا متضرر شده اند، شرح داد: دولت روی شغل هایی که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند متمرکز شده و بودجه ای را برای آن در نظر گرفته است. به تبع در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت هنری و اداره کل هنر های نمایشی هم برنامه ریزی لازم در دست انجام است تا بخشی از این بودجه برای بخش های مختلف هنر، از جمله در تئاتر برای حمایت از گروه ها و تماشاخانه تئاتری متضرر شده، اختصاص پیدا کند.

مدیرکل جدید هنر های نمایشی در سرانجام سخنان خود درباره برنامه ریزی برای انتخاب و معرفی دبیر سی و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، توضیح داد: جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعتبار تئاتر ایران است که در سطح جهانی شناخته شده است. قطعاً یکی از موضوعات مهمی که به آن پرداخته می گردد، انتخاب و معرفی دبیر دوره جدید جشنواره است که این فرایند را با دقت شروع نموده و جلو می بریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3347

به "تسویه مطالبات تئاتری ها تا اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسویه مطالبات تئاتری ها تا اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید