بورس اولین روز مرداد را چگونه آغاز کرد؟ ، شاخص کل به زیر یک میلیون و 900 هزار واحد سقوط کرد

به گزارش مجله پریها، در جریان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل در کمتر از یک ساعت بیش از 23 هزار واحد افت کرد تا به زیر کانال یک میلیون و 900 هزار واحدی سقوط کند.

بورس اولین روز مرداد را چگونه آغاز کرد؟ ، شاخص کل به زیر یک میلیون و 900 هزار واحد سقوط کرد

به گزارش مجله پریها به نقل از تجارت نیوز، در جریان معاملات اول وقت امروز بازار سهام شاخص کل بورس با سقوطی 23 هزار واحدی در کمتر از یک ساعت ضمن سقوط به زیر کانال یک میلیون و 900 هزار واحدی به فرایند نزولی روز گذشته خود ادامه داد. این در حالی بود که در ابتدای معاملات امروز کمی جو حاکم بر نمادها مثبت تر بود اما با گذشت زمان، فشار عرضه در بسیاری از نمادها افزایش یافت و صف های فروشی که در بازگشایی برچیده شده بودند مجددا تشکیل شده اند.

در میان نمادهای بورسی اگر چه شتران و حکشتی با معامله در محدوده مثبت و نزدیک به صف خرید به ترتیب 1600 و 1400 واحد تاثیر مثبت بر شاخص داشتند اما منفی بودن فارس، فولاد و تاپیکو منجر به قرمز شدن شاخص کل شده است.

در یک ساعت ابتدایی معاملات بورس بیش از 600 هزار معامله اجرا شده که طی آن 2 میلیارد و 372 میلیون سهم با ارزشی بالغ بر 51 هزار میلیارد ریال دادوستد شده است. در این مدت ارزش معاملات فرابورس نیز از مرز 25 هزار میلیارد ریال عبور کرده که سه نماد صبا، شگویا و ذوب تاثیرگذارترین نمادها در این بازار بوده اند.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می شود که امروز عرضه اولیه آبادا در حال انجام است. همچنین از امروز کاهش 20 درصدی کارمزد معاملات اعمال می شود که این موضوع نیز احتمالا تاثیر مثبتی در تعداد معاملات خواهد گذاشت.

در جریان یک ساعت نخست معاملات اگرچه فشار عرضه در بیشتر گروه های صنعتی مشاهده می شود اما گروه خودرویی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده و اگر چه نمادهای خگستر و خپارس با صف خرید همراه هستند اما نماد خزامیا صف فروش میلیونی تشکیل داده است. در گروه فراورده های نفتی نیز شتران صف خرید و شسپا صف فروش دارد.

بورس در حالی امروز یک ساعت ابتدایی خود را پشت سر می گذارد که روز گذشته نیز شاخص کل با افتی 8 هزار واحدی همراه شده بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3572

به "بورس اولین روز مرداد را چگونه آغاز کرد؟ ، شاخص کل به زیر یک میلیون و 900 هزار واحد سقوط کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس اولین روز مرداد را چگونه آغاز کرد؟ ، شاخص کل به زیر یک میلیون و 900 هزار واحد سقوط کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید