به پرسپولیس که رسیدی، دفاع کن و خوشبخت باش

به گزارش مجله پریها، تنها نتیجه ای که می توانست پرسپولیس و برانکو را به صدر جدول برگرداند، شکست دادن نفت مسجدسلیمان بود که قرمزها از پس آن برنیامدند.

به پرسپولیس که رسیدی، دفاع کن و خوشبخت باش

به گزارش خبرنگاران / جمعه 26/5/97، هفته چهارم هجدهمین دوره لیگ برتر، ساعت 20:30، ورزشگاه آزادی تهران، تماشاگر: بیش از 50 هزار نفر

پرسپولیس صفر

نفت مسجد سلیمان صفر

داور: پیام حیدری

کمک ها: رحیم شاهین، محسن سلطانی

اخطار: سیامک نعمتی (پرسپولیس) یوسف وکیا، عباس عسگری (نفت)

پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری، حسین ماهینی، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن، امید عالیشاه (69 گادوین منشا)، سیامک نعمتی، علی علیپور (83 شایان مصلح)

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

نفت: میلاد فراهانی، مجتبی بیژن، موسی کولیبالی، یوسف وکیا، میلاد خدایی اصل، حکیم نصاری، علیرضا دوستدار (67 اکبر آفاق)، محمود قائدرحمتی، فرشید مهمدی (57اسماعیل شریفات)، عباس عسگری (75 صادق صادقی)، پیمان میری

سرمربی: عبداله ویسی

بازی را پرسپولیس طیق عادت با حمله شروع کرد و نخستین موقعیت گلزنی را امید عالیشاه در دقیقه 8 از دست داد. او توپ برگشتی کولیبالی را با یک شوت محکم روانه دروازه نفت کرد اما خوش شانس نبود و ضربه اش از کنار دروازه به اوت رفت.

دو دقیقه بعد از ضربه عالیشاه، این بار بشار رسن دنبال گلزنی در ریباند بود که شوت زمینی و پرقدرتش با برخورد به مدافع نفت راهی کرنر شد.

در حمله بعدی، توپ ارسالی محمد انصاری به دست مدافع نفت برخورد کرد که پرسپولیسی ها انتظار پنالتی داشتند اما داور دستور به ادامه بازی داد.

بهترین موقعیت پرسپولیس همانی بود که انصاری از دست داد. او از ضربه کاشته ای که با خطا روی نعمتی نصیب قرمزها گردیده بود، به بدترین شکل ممکن استفاده کرد و قصد داشت با پاس عرضی هم تیمی هایش را صاحب موقعیت کند که نفتی ها مانع شدند و یک ضدحمله بی نتیجه را هم انجام دادند.

سماجت یوسف وکیا فرصت خوبی را در دقیقه 24 برای نفت مهیا کرد اما ضربه اش از کنار دروازه راهی اوت شد.

در دقیقه 43 پرسپولیس با خطای وکیا روی عالیشاه صاحب ضربه کاشته شد اما ضربه سر نعمتی آنقدر خوب نبود که این موقعیت را به گل بنشاند.

برتری پرسپولیس اصلا غیر قابل پیش بینی نبود اما این برتری فقط در مالکیت توپ و ایجاد موقعیت بود وگرنه قرمزها هم مثل میهمان شان که از ابتدای لیگ به هیچ تیمی گل نزده، در گلزنی ناکام بودند و نیمه نخست با همه موقعیت هایش بدون گل به آخر رسید.

تیم ویسی که در نیمه اول با دفاع چند لایه خود به خوبی ارتباط میان خط میانی و هجومی پرسپولیس را قطع نموده بود، در نیمه دوم هم با همان شیوه تدافعی به میدان آمده وتا اینجای کار پرسپولیسی ها را در گلزنی ناکام گذاشته است.

در دقیقه 50 اولین موقعیت نیمه دوم روی حرکت فردی سیامک نعمتی و ارسال ناموفق این بازیکن، ثمری برای تیم برانکو نداشت.

در دقیقه 54 ضربه ارسالی نوراللهی را سیدجلال حسینی به تیر دروازه نفت کوبید.

در دقیقه 60 شوت سرکش کمال کامیابی نیا از فاصله حدودا 40 متری را فراهانی مهار کرد.

دقیقه 67 نوراللهی ضربه کرنر پرسپولیس را روی دروازه نفت زفرستاد که ضربه سر شجاع خلیل زاده از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 71 پرتاب بلند اوت بازیکنان نفت را مدافع پرسپولیس برگشت داد.

عباس عسگری در دقیقه 74 بهترین فرصت نفت را از دست داد و شوت بی دقت او از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه 76 ضربه کاشته ماهینی را مدافع نفت برگشت داد.

دقیقه 75 ضربه از راه دور اسماعیل شریفات با اختلاف اندکی از بالای دروازه بیرانوند راهی اوت شد.

در دقیقه 80 علیپور که در محوطه جریمه نفت میان دو مدافع این تیم سرنگون گردیده بود، اعتقاد به پنالتی داشت اما داور دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه 81 شوت صادقی از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه 82 ضربه کاشته ماهینی با اختلاف از بالای دروازه نفت به بیرون رفت.

دقیقه 85 کرنر پرسپولیس را نعمتی زد که توپ روی سر شجاع فرود آمد و ضربه او به بیرون رفت.

دقیقه 87 شوت نعمتی را فراهانی دروازه بان نفت مهار کرد.

دقیقه 88 خروج به موقع بیرانوند و تکل بلند او مانع رسیدن توپ به بازیکن حریف در موقعیت ضدحمله خطرناک شد.

دقیقه 89 حرکت نعمتی در عمق و حرکت دونفره با منشا با ضربه مناسبی از این بازیکن همراه نشد تا فرصت گلزنی از دست سرخپوشان برود.

دقیقه 90 در چند موقعیت پیاپی و در شش قدم بازیکنان پرسپولیس اقدام به ضربه زدن کردن که هم مدافع حریف و هم در نهایت دروازه بان این ضربات را مهار کردند.

دقیقه 1+90 بازیکنان پرسپولیس بارها توپ را به سمت دروازه نفت زدند که بازیکنان این تیم با چنگ و دندان از دروازه شان محافظت کردند و در نهایت توپ را فراهانی نفت گرفت.

پرسپولیس با تمام توانش حمله کرد اما مثل همیشه مقابل تیم های دفاعی کم آورد و در گلزنی ناکام بود. برای بازگشت به صدر، این بهترین موقعیت پرسپولیس بود که مثل موقعیت های گلزنی این تیم از دست رفت و قرمزها با یک پله سقوط در رده سوم ایستادند.

انتشار: 17 شهریور 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 363

به "به پرسپولیس که رسیدی، دفاع کن و خوشبخت باش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به پرسپولیس که رسیدی، دفاع کن و خوشبخت باش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید