بستر فعالیت بلاک چین فراهم می گردد

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علیرضا دلیری در جلسه تفاهم نامه این معاونت با یک شتاب دهنده در راستای راه اندازی مرکز شتاب دهی و نوآوری بازار پول و سرمایه مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع گردیده گفت: فناوری بازار پول و سرمایه مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع گردیده با سرعت در تمامی بخش های خدمات فعالیتی جهان رخنه می نماید. سرعت این فناوری از سرعت رشد فناوری عادی بالاتر است، چراکه مشکلاتی از جامعه را حل می نماید.

بستر فعالیت بلاک چین فراهم می گردد

وی با اشاره به این که پیش ازاین راه چاره مسائل مختلف جداگانه دنبال می شد و امروز فناوری بلاک چین یک راه چاره متمرکز برای همه آنها دارد، بیان نمود: مهم ترین دغدغه در همه زمینه ها امنیت، شفافیت و داشتن اطلاعاتی متمرکز است. بسیاری از هزینه های نهادها به علت نبود اطلاعات و همچنین تخلفات ناشی از شفافیت ایجاد می گردد. مسئله ای که بازار پول و سرمایه مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع گردیده راه چاره آن خواهد بود.

دلیری با تاکید برای کوشش بر ایجاد فهم عمومی در این زمینه برای تمامی آحاد جامعه، اضافه کرد: چند مسیر در این راه پیش روی ماست، نخست این که بستر فعالیت بلاک چین را فراهم کنیم. این مهم با کوشش نهادهای دولتی رخ می دهد که برای آن نگرانی نداریم. چراکه همواره در تصمیم گیری های دولتی به این موضوع توجه می گردد. به طوری که حتی به طور هفتگی موضوع دستور کار در بخش های تصمیم گیرنده دولت است.

وی ادامه داد: افرادی که در این حوزه باید به فهم اهمیت بازار پول و سرمایه مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع گردیده می رسیدند نیز اهمیت آن را دریافته اند.

شتابدهی بازار پول و سرمایه مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع گردیده در کشور

وی تفاهم نامه میان حوزه توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و یک شتاب دهنده را قدمی در راه شتابدهی دانست و گفت: در نظر داریم اتاق فکری شویم تا زیرساخت بستر بلاک چین فراهم گردیده و نمونه اولیه آن را اجرایی کنیم. ظرفیت های این حوزه در کشور قابل توجه است. پس این شتاب دهنده را در مسیر مشخصی قرار می دهیم تا در نخستین فرصت یک نمونه در حوزه بلاک چین راه اندازی کنیم.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی اهمیت راه اندازی یک نمونه اولیه را برای آشنایی با مسائل این عرصه و نیز آشنایی دست اندرکاران با بازار پول و سرمایه مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع گردیده دانست و اضافه کرد: احتیاج نیست حتماً نمونه اولیه نسخه کاملی باشد. می توان نمونه اولیه را راه اندازی کرد و به مرور با آگاهی های تازه ای که به دست می آوریم آن را توسعه دهیم.

وی زمینه های همکاری معاونت در این تفاهم نامه را ایجاد ساختار و همراهی دولتی و همچنین هماهنگی با سایر مجموعه ها و سازمان ها بیان کرد و گفت: ممکن است برخی نهادها مانند نهادهای پولی و مالی کشور از ورود به عرصه بازار پول و سرمایه مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع گردیده واهمه داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1444

به "بستر فعالیت بلاک چین فراهم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بستر فعالیت بلاک چین فراهم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید