اخبار جدید برای بازنشستگان

به گزارش مجله پریها، رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به افزایش یکسان امتیازات حق اولاد و عائله مندی میان شاغلان و بازنشستگان گفت: پاداش سرانجام خدمت تمام بازنشستگان سال 98 حداکثر تا مهر ماه پرداخت خواهد شد.

اخبار جدید برای بازنشستگان

به گزارش مجله پریها به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد باقر نوبخت در لایو اینستاگرامی خود در گفتگو با بازنشستگان با تشریح اقدامات اجرا شده در راستای هماهنگی هرچه بیشتری دریافتی بازنشستگان و شاغلان گفت: عمده سؤالات و ابهامات بازنشستگان محترم بر این محور تأکید داشت که شرایط مالی کشور به گونه ای است که حقوق و پرداختی بازنشستگان به هیچ وجه جوابگوی تنگناهای موجود نیست، بر این اساس راه چاره قطعی از نظر ما در سازمان برنامه و بودجه این بود که از همه ظرفیتهای قانونی برای افزایش سطح رفاه بازنشستگان محترم استفاده شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: به این ترتیب در گام نخست با دعوت از کنندگان تشکلها و کانونهای بازنشستگان نظر آنها در استفاده از ظرفیتهای قانونی موجود دریافت شد.

معاون رئیس جمهور گفت: 2 بند از فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری وجود دارد که در آنها به صراحت به حقوق بازنشستگان محترم اشاره شده است، یک بخش در رابطه با ایثارگران و بخش دیگر در خصوص حق عائله مندی و حق اولاد بازنشستگان و شاغلان است، بر این اساس بایستی امتیازات در نظر گرفته شده برای شاغلان در این حوزه به طور یکسان برای بازنشستگان نیز لحاظ شود.

وی اضافه کرد، بر همین اساس افزایش 50 درصد امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در خصوص حق اولاد و عائله مندی به طور یکسان میان شاغلان و بازنشستگان بایستی اجرا شود. افزایش امتیازات مذکور از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به صندوقهای بازنشستگی برای اجرا از اول فروردین ماه ابلاغ شد، هرچند صندوقها در این خصوص با تنگنای مالی روبرو بودند اما پشتیبانی اعتباری لازم برای افزایش امتیازات مذکور از اول فروردین ماه از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام خواهد شد.

نوبخت در بخش دیگری از مباحث خود به موضوع پرداخت پاداش انتها خدمت بازنشستگان در سال 98 اشاره کرد و گفت: پیش از این برای پرداخت هرچه سریع تر پاداش انتها خدمت کارکنان از سوی سازمان برنامه و بودجه به دستگاهها ابلاغ شد تا از طریق فروش اموال مازاد نسبت به پرداخت این بدهی اقدام کنند.

وی ادامه داد، دستگاهها اعلام کردند که اموال مازادی برای واگذاری و پرداخت پاداش انتها خدمت در اختیار ندارند، بر همین اساس سازمان برنامه و بودجه تأکید دارد، چه برای سازمانهایی که امکان واگذاری اموال مازاد را در اختیار دارند و چه سایر دستگاهها پاداش انتها خدمت کارکنان با پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه حداکثر تا مهر ماه سال جاری پرداخت شود.

وی راجع به همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: عده ای برداشت کرده بودند که دولت به دنبال همسان سازی حقوق بازنشستگان با یکدیگر است اما بر اساس قانون پیگیر همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان هستیم.

نوبخت ادامه داد، برای نیل به این هدف در مرحله اول باید فاصله منطقی دریافتی دو گروه بازنشستگان و شاغلان مشخص شود. از سوی دیگر بایستی نحوه مقایسه حقوق دو گروه بازنشستگان و شاغلان بر حسب میانگین و یا طبقه شغلی مشخص شود، بر این اساس از کنندگان کانونهای بازنشستگی درخواست شد برای مشخص فرمول و ضابطه مربوطه پیشنهادات لازم را در جلسات آینده ارائه کنند.

رییس سازمان بودجه در انتها با ابراز اینکه قطعاً تمامی تکالیف قانونی در خصوص پرداخت حقوق و مزایای بازنشستگان اجرا می شود، گفت: تمامی ظرفیتهای باقی مانده در خصوص پرداختی بازنشستگان با همراهی کنندگان تشکلهای بازنشستگان بررسی و احصا شده و موارد لازم در چارچوب بخشنامه بودجه سال 1400 گنجانده خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3514

به "اخبار جدید برای بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار جدید برای بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید