آیفون قدرت جادویی خود را ازدست داده است ، سرنوشت نوکیا در انتظار اپل

به گزارش مجله پریها، تقریبا 12 سال پیش استیو جابز در مک ورد روی صحنه رفت و آیفون را به عنوان محصولی انقلابی و جادویی معرفی کرد. موفقیت بی سابقه، حرفهای مرحوم جابز را تایید کرد.

آیفون قدرت جادویی خود را ازدست داده است ، سرنوشت نوکیا در انتظار اپل

به گزارش خبرنگاران، آیفون در بحبوحه بحران اقتصادی 2008 دوام آورد و علی رغم گوشی های ارزان قیمت در بازار، همچنان خریداری شد و بعداً اپل به عنوان ارزشمندترین کمپانی دنیا شناخته شد.

اما در حال حاضر به نظر می رسد آیفون قدرت جادویی خود را ازدست داده است.

درحرکتی غیرمنتظره، چهارشنبه گذشته تیم کوک مدیر اجرایی اپل در نامه ای خطاب به سهامداران بیان کرد فروش ها کاهش یافته و خبری از سودهای هنگفت قبلی نیست. به گفته وی دلیل اصلی بازار چین است که کاربران رغبتی به خرید آیفون نشان نمی دهند. این در حالی است که امریکا با چین وارد جنگ تجاری گردیده است اما به عقیده کارشناسان مشکل آیفون فراتر از چین و بازار چین است.

به گفته ژان مونستر تحلیلگر در Loup Ventures یک سوم از مشکل به دلیل بالا بردن قیمت پایه آیفون توسط اپل است که مردم را وادار نموده است تا دست کم 1000 دلار برای گوشی های جدید هزینه نمایند. به گفته وی بسیاری از کاربران که قصد ارتقاء گوشی خود را داشتند، از تصمیم خود منصرف شدند.

البته تیم کوک در نامه خود اشاره مشتقیم به قیمت آیفون نکرد ولی روی فاکتورهایی مانند چین تأکید کرد که در کنار آن تعویض باتری با قیمت پایین نیز در عدم خرید مؤثر بوده است.(تیم کوک اشاره نکرد که اپل سال گذشته سعی کرد سر کاربران کلاه گذاشته و با تخریب عمدی باتری آن ها را وادار به خرید آیفون جدید کند.پس از لورفتن استراتژی اپل، بسیاری از کاربران از اپل دلسرد شدند.)

چهارشنبه تحلیلگران گلدمن ساکس پیش بینی کردند که فروش آیفون در سال های بعد نیز دچار کاهش گردد که این موضوع نگران نماینده تر از وضعیت بازار چین تلقی می گردد.

واقعیت این است که اپل قدرت جادویی خود را در برابر رقبای چینی و کره ای که روزگاری آن ها را کپی کار می خواند، ازدست داده و ممکن است مثل نوکیا فروبپاشد.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 دی 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1245

به "آیفون قدرت جادویی خود را ازدست داده است ، سرنوشت نوکیا در انتظار اپل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون قدرت جادویی خود را ازدست داده است ، سرنوشت نوکیا در انتظار اپل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید