آنها که مانع قرنطینه قم شدند باید جوابگوی مردم باشند ، شهرها قرنطینه یا اماکن عمومی تعطیل شوند

به گزارش مجله پریها، رئیس فراکسیون پیشگیری و مدیریت بحران مجلس شورای اسلامی گفت: امروز پزشکان و پرستاران درخط مقدم مبارزه با بیماری کرونا هستند وجلوه های زیبایی از ایثارگری را در تاریخ این سرزمین به ثبت می رساند.

آنها که مانع قرنطینه قم شدند باید جوابگوی مردم باشند ، شهرها قرنطینه یا اماکن عمومی تعطیل شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، سیدمهدی مقدسی در مورد اپیدمی ویروس کرونا گفت: قرنطینه اولین راهکار اساسی در جلوگیری این بیماری هم گیر بود که کشور چین در مورد شهر ووهان اجرا کرد. از ابتدای شیوع این بیماری باید شهر قم به عنوان شهری که درگیر این بیماری بود قرنطینه می شد که متاسفانه در ابتدای امر با توجه به تذکراتی که مسئولان می دادند نسبت به قرنطیه این شهر بی توجهی شد که امروز شاهد همه گیری این بیماری در سطح کشوری هستیم؛ به همین دلیل مسئولان مربوطه که مانع قرنطینه شهرهای درگیر ویروس کرونا بودند باید جوابگوی مردم باشند.

  • کنترل شدید کلیه مبادی ورودی و خروجی شهرها

مقدسی در ادامه به تردد مردم در جاده های کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به شدت شیوع ویروس کرونا و افزایش بیماری در روزهایی پایانی سال بهترین راهکار بستن و کنترل شدید کلیه مبادی ورودی و خروجی شهرها است ولی متاسفانه این کار ضروری تا این لحظه جدی گرفته نشده است هنوز هم شاهد تردد مردم در جاده های کشور هستیم؛ از مسئولان ذیربط و اعضای ستاد مبارزه با کرونا در تهران و دیگر استان ها درخواست دارم ضمن بررسی ابعاد این موضوع، بدون فوت وقت قرنطینه شهرها یا حداقل تعطیلی کامل اماکن عمومی و یا حساس را مدنظر قرار دهند.

  • تنها راه مهار بیماری مردم هستند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بیشتر استان های کشور درگیر ویروس کرونا هستند و تنها راه مهار این بیماری در شرایط کنونی مردم هستند؛ مردم می توانند با همکاری وزارت بهداشت و رعایت دستورات پزشکی، کرونا را شکست داده تا شاهد اتفاقات ناگوار در کشور نباشیم.

وی در ادامه تاکید کرد: امروز پزشکان و پرستاران درخط مقدم مبارزه با بیماری کرونا هستند و جلوه های زیبایی از ایثارگری را در تاریخ این سرزمین به ثبت می رساند؛ حمایت از این گروه وظیفه مردم و مسئولان است اگر مردم توصیه های پزشکان را رعایت کنند بهترین قدردانی را از این قشر زحمت کشور در این شرایط بحرانی به جا می آورند.

عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس گفت: از مسئولین امرهم انتظار داریم به هرطریق ممکن در تامین مواد و تجهیزات و وسایل مورد نیاز در درمان فوری این بیماری همت گمارند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3287

به "آنها که مانع قرنطینه قم شدند باید جوابگوی مردم باشند ، شهرها قرنطینه یا اماکن عمومی تعطیل شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنها که مانع قرنطینه قم شدند باید جوابگوی مردم باشند ، شهرها قرنطینه یا اماکن عمومی تعطیل شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید