طراحی ماسک با پارچه قلمکار اصفهان

به گزارش مجله پریها، هنرمندان اصفهانی همزمان با روز پرستار اقدام به طراحی ماسک هایی برگرفته از هنر ایرانی و به صورت نمادین کردند تا با تقدیر از کادر درمانی کشور، بخشی از ماسک ها را نیز به شهرهای خواهرخوانده اصفهان در جهان بفرستند.

طراحی ماسک با پارچه قلمکار اصفهان

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

مهدی تمیزی - یکی از اعضای تیم طراح ماسک و مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان - در گفت وگو با خبرنگاران، با اعلام این خبر، درباره این اقدام شرح می دهد: به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان، بعضی اقدامات اجرایی توسط هنرمندان در حوزه های مختلفِ ادبیات، سینما یا موسیقی و تجسمی، با هدف ثبت در تاریخ و یاری به شرایط حاکم در جامعه انجام شد. متولیان شهری اصفهان نیز در طرحی جدید قصد دارند در روز پرستار از کادر درمانی کشور و البته جهان تقدیر نمایند.

او با بیان این که شهرداری اصفهان در کنار خدمات بهسازی برای شهروندان اصفهان به تازگی طرحی هنرمندانه را اجرا نموده که به نوعی می توان از آن به عنوان یک اثر در حوزه صنایع خلاق و صنایع دستی نام برد، اظهار می نماید: این اثر از یک سو برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مفید خواهد بود و از سوی دیگر به ترویج یکی از صنایع دستی نام دار اصفهان در جهان نیز یاری می نماید.

تمیزی با اشاره به این که ماسک تهیه شده توسط گروه هنری اصفهان با پارچه قلمکار است و با یک مُهر ویژه قلمکاری شده، می افزاید: مُهر تهیه شده برگرفته از نشان اصفهان برج قوس است که تصویر آن نیز بر سردر بازار قیصریه میدان نقش جهان نقش بسته است.

او با بیان این که این اثر هنری توسط یک کارگروه در حوزه مد و لباس به سرپرستی دلارا خدایی و با اجرای معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان طراحی و اجرا شده و در سطح ملی و بین المللی توزیع می گردد، می گوید: همزمان با روز پرستار - 23 اردیبهشت - طرح اصلی رونمایی و به صورت نمادین بخش زیادی از آن به جامعه پزشکی و پرستاری در بیمارستان های اصفهان اهدا می گردد.

به گفته مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان، بخشی از ماسک های تهیه شده نیز به 13 شهرِ خواهرخوانده اصفهان مانند شیان در چین، کوالالامپور و فرایبورگ در آلمان فرستاده می گردد. همچنین بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده و درصورت امکان، تعدادی از ماسک های طراحی شده به چند نقطه فرهنگی جهان مانند سازمان ملل و وزارت بهداشت جهانی ارسال می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3436

به "طراحی ماسک با پارچه قلمکار اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ماسک با پارچه قلمکار اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید