آمریکا استفاده کنندگان از اینستکس را تهدید به تحریم کرد

به گزارش مجله پریها، تسنیم نوشت: نماینده آمریکا در اتحادیه اروپا به شرکت هایی که قصد استفاده کردن از سازوکار اقتصادی ویژه برای تجارت با ایران (موسوم به اینستکس) را دارند، هشدار داد که ممکن است توسط ایالات متحده تحریم شوند.

آمریکا استفاده کنندگان از اینستکس را تهدید به تحریم کرد
به نقل از بلومبرگ، گوردن ساندلند سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا در مصاحبه ای هشدار داد که شرکت هایی که قصد بهره گیری از ابزار پشتیبان مبادلات تجاری با ایران را دارند ممکن است با برخورد تلافی جویانه واشنگتن روبرو شوند.

وی توضیح داد: هر کس که در عمل از آن (اینستکس) برای تجارت هر چیزی غیر از فعالیت های انساندوستانه استفاده کند، توسط ایالات متحده تحریم خواهد شد... ما آن ها را پیدا نموده و تحریمشان می کنیم و دیگر هیچ مراوده تجاری با آمریکا نخواهند داشت.به گفته ساندلند، هدف آمریکا از این تهدید این است که از اینستکس استفاده ای نشود.

کانال تبادل اقتصادی با ایران موسوم به اینستکس توسط فرانسه، آلمان و انگلیس 11 بهمن رسماً تشکیل شد.پاریس میزبان این کانال اقتصادی خواهد بود و یک بانکدار برجسته آلمانی نیز مسئولیت این کانال اقتصادی را به عهده می گیرد. انگلیس نیز در این بین رئیس هیئت نظارت خواهد بود و از این سه کشور یک دیپلمات از وزارت امور خارجه در این کانال اقتصادی حضور خواهد داشت. همچنین این گروه در آلمان نیز شعبه خواهد داشت. مدیر این سازوکار یکی از کارشناسان بانکی از فرانکفورت آلمان است.

بر اساس گزارش ها، این کانال اقتصادی میان اتحادیه اروپا و ایران، در مرحله نخست اقلام غذایی و دارویی و ابزار پزشکی را در بر می گیرد و می تواند دامنه فعالیت آن گسترش یابد.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2230

به "آمریکا استفاده کنندگان از اینستکس را تهدید به تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا استفاده کنندگان از اینستکس را تهدید به تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید