10 کاری که افراد شاد هرگز فراموش نمی نمایند

به گزارش مجله پریها، حتماً در اطرافیان، دوستان و آشنایان شما هم افراد شاد و پر انرژی وجود دارند که هم صحبتی با آنها حال شما را هم خوب می نماید. برخی افراد با داشتن دید مثبت به زندگی، غرق در شادی هستند و سعی می نمایند از لحظه لحظه زندگی خود لذت ببرند. راز افراد خوشحال چیست؟ به غیر از ذهنیات مثبت و خوش بینانه، برخی عادات و فعالیت های روزمره و معمول زندگی باعث حس و حال بهتر در افراد می گردد. شاید بهتر باشد شما هم از این عادت ها اطلاع داشته باشید تا روند شاد و امیدوارتری را در زندگی پیش بگیرید.

10 کاری که افراد شاد هرگز فراموش نمی نمایند

باوری وجود دارد که می گوید استرس، اضطراب و نگرانی سلامت را به خطر می اندازد. محققان دانشگاه هاروارد مطالعه ای انجام داده اند تا ببیند آیا عکس این باور هم صحیح است و شادی و افکار مثبت می تواند موجب سلامت بیشتر گردد. مطالعات اولیه امیدوار کننده اند. پس چگونه می توان با وجود استرس های روزانه، احساس شادی بیشتری داشت؟ جزو افراد شاد بودن خیلی هم کار سختی نیست؛ برخی فعالیت ها می توانند حال و هوای شما را بهتر کند، انرژی بیشتری بدهد و شادترتان کند.

قوانین را بشکنید

دستیابی به اهداف بزرگ زندگی احتیاج به زمان زیادی دارد و به همین دلیل ندیدن نتیجه ای که مد نظر داریم، به راحتی احساس نامیدی به ما می دهد. هر از گاهی به خود پاداش دهید و به دوری کردن از برنامه بلند مدت یکنواخت خود، به خودتان فرصتی برای استراحت و آرامش بدهید. چند روزی به مسافرت بروید یا تفریحاتی که دوست دارید را انجام دهید. اگر این کارها باعث می گردد برنامه غذایی سالم خود را بشکنید یا ورزش کردن را برای مدتی کنار بگذارید، نگران نباشید بعد از بازگشت به زندگی روزمره، مجدد آنها را پیش بگیرید.

به اندازه کافی بخوابید

در کنار اینکه خوابیدن خستگی را از بدن خارج می نماید، خواب آسوده شبانه باعث می گردد فعالیت مغز به حداکثر ظرفیت خود برسد. کمبود خواب نه تنها انجام کارهای روزانه را با کاهش تمرکز سخت تر می نماید، بلکه با احساس تحریک پذیری و بدخلقی حال فرد را نیز به هم می ریزد. اگر صبح که از خواب بیداری می شوید، چشمانتان به زور باز می شوند و هنوز خواب آلود هستید، سعی کنید شب ها زودتر به رخت خواب بروید یا در طول روز یک چرت کوتاه بزنید.

ورزش کنید

چه پیاده روی و دوی صبحگاهی داشته باشد و چه ورزش های حرفه ای را در باشگاه دنبال کنید، ورزش کردن نقش بسیار زیادی در شادی بیشتر و حس بهتر دارد. ورزش کردن و حرکات فیزیکی اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد، بدنتان را قدردان شما می نماید و باعث آزاد شدن اندورفین از مغز می گردد. هورمون اندورفین احساس شادی و آرامش را افزایش می دهد و موجب می گردد از استرس و نگرانی دور شوید.

برنامه صبحگاهی داشته باشید

احساس گیجی و کسلی در صبحگاه، تا زمانی که ظهر برسد از بین می رود و بهبود پیدا می نماید ولی اگر یک برنامه همیشگی را در صبح انجام دهید، می توانید این احساس رخوت و بی حالی را در طول روز کنترل کنید. به غیر از برنامه های بهداشتی همیشگی مانند شستن صورت و دوش دریافت در ابتدای صبح، هر روز صبح چند دقیقه را به برنامه ریزی برای کارهای روزانه خود اختصاص دهید، اهداف خود را مشخص کنید و کمی حرکات مدیتیشن و تمرکز انجام دهید. این حرکات ذهنی باعث تمرکز ذهن می گردد و اعتماد به نفسی به شما می دهد که بتوانید فعالیت های خود را در طول روز انجام دهید.

شکرگزاری کنید

برای کسی که در حقتان لطفی انجام داده است، یادداشت تشکر و سپاسگزاری بگذارید، حق شناس نعمت ها و داشته های خود باشید و زمانی را در طی روز برای مدیتیشن و تمرکز و تفکر به جنبه های مثبت زندگی خود اختصاص دهید. هرچه بیشتر این کارها را انجام دهید و تشکر و قدردانی خود را بیشتر کنید، احساس مثبت و شادی بیشتری می کنید. زمانی که برای داشته های خود شکرگزاری می کنید، نگران نداشته هایتان نیستید.

تجربه های جدید داشته باشید

پول خوشحالی نمی آورد ولی می توانید با آن خاطره های شادی بسازید. به جای اینکه مبلغ زیادی را بابت گجت ها و لباس های جدید هزینه کنید، به سفر یک روزه بروید، بلیط کنسرت بخرید یا یک سرگرمی جدید را تجربه کنید. احساسی که از تجربه های جدید به دست می آورید، شاید کوتاه مدت باشند ولی تأثیر خود را در خاطر شما می گذارد و افکار شاد و مثبت را در ذهنتان تقویت می نماید. اگر می خواهید جزو افراد شاد باشید از تلفن همراه دور شوید.

اخم را از صورتتان بردارید

اگر احساس افسردگی می کنید، به خاطرات خوشایند و خوش زندگی تان فکر کنید و مثبت اندیش باشید. اخم را از بین ببرید و لبخند بزنید. خندیدن ساده است و همین کار ساده می تواند شادی را حتی برای مدت کوتاه به شما بازگرداند و احساسات منفی را دور کند.

نیمه پر لیوان را ببینید

اگر زندگی برایتان سخت می گردد، سعی کنید نکات مثبت آن را ببینید. درست این که دیدن نیمه پر لیوان آن هم در شرایط بد زندگی سخت است ولی اگر بتوانید خوش بین باشید، استرس و افسردگی خود را کاهش داده اید. به جای اینکه روی سناریوی سخت زندگی خود تمرکز کنید، چالش زندگی تان را بشکنید و سعی کنید مرحله به مرحله آن را حل کنید. به راه موفقیت خود بیندیشید و خود را در آن نقطه ببینید. زمانی که دید خود را باز کنید، می توان به مشکلات فائق آمد.

به میزان زیاد آب بنوشید

60 درصد بدن انسان از آب تشکیل گردیده است و بسیار مهم است که این میزان را ثابت نگه داشت. تأثیرات منفی کمبود آب از مشکلات ذهنی قدیمی مانند استرس و تمرکز کم تا علائم فیزیکی مثل سردرد و خستگی متفاوت است. از طرفی نوشیدن منظم آب باعث می گردد ذهن باز و بدن پر انرژی باشد. اگر فراموش می کنید در طول روز به مقداری کافی آب بنوشید، می توانید از برنامه های هشداردهنده تلفن همراه خود جهت یادآوری بهره ببرید.

غذای مناسب و سالم بخورید

خوردن فست فود و غذاهای مضر شاید اشتها و هوس شما به خوردن غذا را راضی نگه دارد، ولی نبود کالری می تواند شما را از مواد مغذی و لازم برای بدن محروم کند و باعث گردد احساس بداخلاقی و کسلی داشته باشید. برای رژیم غذایی خود از غذاهای سالم و مغذی بهره ببرید موادی مانند غذاهای دریایی تقویت کننده مغز، سبزیجات سبز ارگانیک و سیب زمینی شیرین حاوی آنتی اکسیدان فراوان در این دسته قرار می گیرند. زمانی که برنامه غذایی شما پر از مواد مغذی و مقوی باشد، علاوه بر اینکه انرژی و حالتان را بهتر می نماید، باعث می گردد میزان قند خونتان نرمال ماند و انرژی متعادلی داشته باشید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 19 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 844

به "10 کاری که افراد شاد هرگز فراموش نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 کاری که افراد شاد هرگز فراموش نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید