10 اشتباه رایج آرایشی

به گزارش مجله پریها، برخی افراد تصور می نمایند خودشان بهتر از هر فرد دیگری می تواند در مورد نوع آرایشی که بیشتر از هر روش دیگری به او می آید، تصمیم بگیرند و حاضر نیستند نظرات دیگران در مورد نحوه آرایش را بشنوند و یا به سراغ یادگیری بهتر مدل آرایش بروند. شاید این حقیقت تا حدی درست باشد چون هر فرد با توجه به شناخت دقیقی که از اجزای صورت و چهره خود دارد، می تواند تشخیص دهد چه مدل آرایشی بیشتری تناسب را با صورت و شخصیت او دارد. ولی برخی از اشتباهات رایج در مورد نوع آرایش می تواند همه زحمات شما را خراب کند و اجازه ندهد بهترین نتیجه را از آرایش صورت خود بگیرید.

10 اشتباه رایج آرایشی

رنگ اشتباه کرم پودر

این مشکل بسیار رایج است و البته باید بدانید که راه حلش هم به بسیار ساده است. برای خرید کرم پودر مناسب رنگ پوستتان به سراغ کانتر مغازه و قسمتی که تستر لوازم آرایشی قرار دارند، بروید. کرم پودر یکی از محصولاتی است که حتماً قبل از خرید باید تست شود. رنگ پوست هر فرد دارای تناژ مختلف است و نوع آن هم با دیگری فرق می نماید. این نکات در مورد محصولات مختلف کرم پودر هم صادق است. زمانی که تناژ پوست صورتتان را بشناسید، می توانید رنگی که به پوست صورتتان می خورد را راحت تر پیدا کنید. ساده ترین روش این است که کمی از کرم پودر را بر روی خط فک امتحان کنید. این رنگ باید در نور طبیعی چک شود، پس حتی می توانید به بیرون از فروشگاه بروید و صورت خود را درون آینه نگاه کنید. بهترین کرم پودر نوعی است که درست با رنگ پوستتان یکی باشد. شاید ترجیح دهید کمی برنزه شوید و یا رنگی دیگر به پوست خود بدهید. باید بدانید این تفاوت رنگ با گردن و دست هایتان نشان می دهد که هیچ چیز طبیعی نیست.

استفاده از برس های قدیمی، آلوده و کثیف

برس های آرایشی هر روز مورد استفاده قرار می گیرند ولی به راستی هر چند وقت یک بار آنها را تمیز می کنید و می شویید؟ آخرین باری که یک ست برس آرایشی نو خریدید، چه زمان بوده است؟ برس های آلوده و قدیمی حاوی باکتری هایی هستند که می توانند در حین استفاده این آلودگی را به شما منتقل نمایند و باعث التهاب، قرمزی و ایجاد آکنه و جوش روی پوست صورت شوند. برس های آرایشی را با آب و صابون بشویید و اگر حوصله یا زمان کافی ندارید، برس های جدیدی تهیه کنید.

استفاده از برنز نماینده های براق

زمانی که از پودرهای برنز نماینده براق و درخشان استفاده می کنید، ظاهر شما غیرطبیعی، تیره و به هم ریخته به نظر می رسد. از محصولات آرایشی با فرمولاسیون مات بهره ببرید تا پوست صورتتان را گرم تر نمایند و ظاهری طبیعی به صورت شما ببخشند.

هماهنگ نبودن رنگ خط لب و رژ لب

شاید شما هم تصور کنید که استفاده از خط لب خصوصاً زمانی که تفاوت رنگ مشهودی با رژ لب داشته باشند، از مد افتاده است و یادآور دهه شصت خواهد بود، باید بدانید که به غیر از خط لب تیره که حقیقتاً بسیار قدیمی گردیده است، اگر خط لب را به درستی و با انتخاب رنگ صحیحی انجام دهید، می تواند حجم لب را بهتر و برجسته تر نشان دهد و از پخش شدن احتمالی رژ لب خارج از خطوط اصلی لب نیز جلوگیری کند. برای این ترفند باید به دنبال مدادی باشید که با رنگ رژ لبتان ست باشد و تنالیته رنگی یکسانی داشته باشند. حال می توانید خط لب را دور تا دور خطوط لب با دقت بکشید تا علاوه بر آنکه رژلبتان را طبیعی تر جلوه دهد، باعث ماندگاری بیشتر آن نیز شود.

بیشتر بخوانید: روحیه از دست رفته خود را با استفاده از این رنگ ها به دست بیاورید!

استفاده بیش از حد از پودر یا پنکک

با توجه به گفته های افراد متخصص در زمینه آرایش و زیبایی، اگر از پنکک و دیگر پودرهای آرایشی بیش از میزان مجاز بهره ببرید، موجب به وجود آمدن خطوط و رگه هایی روی پوست می شود که باعث بالا رفتن سن می شود. تصور نکنید که با داشتن پوست چرب مجاز به استفاده نامحدود از پودرهای صورت برای از بین بردن چربی صورت هستید. بلکه باید با استفاده از روش های مراقبتی پوست از چربی اضافی جلوگیری کنید. زمانی که پودر و پنکک ها را روی قسمت های براق صورت به کار می برید، باعث می شود آرایشتان سنگین و غلیظ تر به نظر برسد و حالتی تیره به صورت می دهد. می توانید از محصولات ورقه ای مخصوص پوست چرب بهره ببرید تا چربی و براق بودن اضافی صورت را بگیرید و آرایشتان را تازه تر کنید.

ابروهای پر گردیده با آرایش

ابروهای زیبا با فرم درست می تواند ویژگی های صورت شما را برجسته تر کند، چشم ها را بازتر نشان دهد و چهره تان را هم جوان تر کند. زمانی که سعی می کنید با استفاده از سایه یا مداد ابرو، فرم اصلی ابروها را تغییر دهید و آنها را تیره تر کنید، آرایش صورت غلیظ تر می شود. برای اینکه بتوانید تنها فضاهای خالی ابرو را پر کنید و ظاهری طبیعی به آنها ببخشید، از مداد و سایه های نرم و سبک تر بهره ببرید. می توانید با استفاده از برس تمیز و شسته گردیده ریمل پودرهای اضافی را از روی ابرو پاک کنید و سایه ها را به خوبی ترکیب کنید. بعد از آنکه فرم مورد نظرتان به دست آمد، از ژل ابرو برای ثابت ماندن آن بهره ببرید.

استفاده زیاد از کانسیلر برای زیر چشم

بسیاری از خانم ها به صورت روزانه از کانسیلر استفاده می نمایند ولی این به آن معنا نیست که کار روزمره تان درست است. اغلب افراد از کانسیلر برای پوشاندن سیاهی های زیر چشم استفاده می نمایند و به همین دلیل رنگ روشن تر را انتخاب می نمایند. ولی واقعیت این است که این رنگ و مدل استفاده از کانسیلر آرایش را سنگین می نمایند و حتی می توانند باعث ایجاد رگه و نمایان شدن چروک بیشتر شود. به گفته متخصصین کانسیلر باید یک درجه روشن تر از رنگ پوستتان باشد تا اثر روشن نمایندگی مطلوبی بر جای بگذارد. کانسیلر را با انگشت حلقه زیر چشم بزنید با این روش راحت تر پخش می شود و ظاهری طبیعی تر به چهره تان می دهد.

استفاده نکردن از پرایمر سایه چشم

آیا تا به حال برایتان رخ داده است که بعد از استفاده از سایه چشم مشاهده کنید به صورت تکه روی پلکتان باقی مانده یا ریخته است؟ این مشکلات به دلیل استفاده نکردن از پرایمر پلک و مالیدن مستقیم سایه پشم روی پلک است. این کار باعث می شود سایه به خوبی پخش نشود و رگه هایی باقی می گذارد که هدف اصلی آرایش را از بین می برد. بهتر است پلک را از خط مژه تا خط ابروها با پرایمر سایه پوشش دهید. این کار باعث می شود سایه برای مدت طولانی تری روی پلک باقی بماند. زمانی که سایه را روی پلک می مالید، آن را به خوبی محو کنید و با رنگ هایی که مد نظر دارید ترکیب کنید. بهتر است از براش مخصوص سایه که دارای مو است و نه پد اسفنجی بهره ببرید. تا ظاهری طبیعی تر به چشمان خود ببخشید.

هایلایت کردن بیش از حد اجزای صورت

برای اینکه بتوانید اجزای صورت خود را برجسته تر و زیباتر نمایان کنید، اغلب از محصولاتی به نام هایلایتر یا روشن نماینده ها استفاده می کنید. این محصولات در بسیاری از مواقع براق هستند. درخشیدن پوست زیبا است ولی زمانی که این درخشندگی بیش از اندازه شود، ظاهری غیرطبیعی و نازیبا به شما می دهد. برای اینکه نتیجه بهتری باقی بماند، از هایلایترهای طبیعی بهره ببرید که تناژ نقره ای یا اکلیل های زیاد نداشته باشد. با استفاده از برس بادبزنی آنها را روی خطوط گونه، گوشه داخلی چشم و در امتداد خط بینی به کار ببرید.

استفاده از کانتور صورت با رنگ بسیار تیره

در کنار استفاده از هایلایترها، محصولاتی به نام کانتور استفاده می شوند که رنگ تیره تری از پوست دارند و به نوعی تکمیل نماینده یکدیگر هستند. اگر کانتور را به درستی بهره ببرید، برجستگی بیشتری به اجزای صورت می بخشد ولی اگر آن را به اشتباه انتخاب کنید، چهره ای غیرطبیعی باقی می گذارد. در مورد انتخاب کانتور باید رنگی را انتخاب کنید که دو درجه از پوست صورتتان تیره تر باشد و باید آن را به خوبی روی صورت محو کنید تا به صورت خطی به چشم نیاید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 23 مهر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 685

به "10 اشتباه رایج آرایشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 اشتباه رایج آرایشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید