گوگل هم چنان حرف اول را می زند

به گزارش مجله پریها، تازه ترین گزارش ها نشان می دهد که باز هم اسپیکرهای هوشمند گوگل از رقیب همیشگی خود یعنی آمازون سبقت گرفته است.

گوگل هم چنان حرف اول را می زند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از وب سایت phonearena، از آنجا که امسال 2017 میلادی سالی مملو از محصولات جدید و شگفت انگیز در عرصه تکنولوژی و اشیای هوشمند بود، یکی از بزرگترین رقابت ها نیز میان دو شرکت آمازون و گوگل بر سر اسپیکرهای هوشمند بود.

حالا جدیدترین گزارش های منتشره از موسسه تحقیقاتی کانالیز، عرضه اسپیکرهای هوشمند گوگل موسوم به گوگل هوم در سه ماهه دوم امسال 2018 میلادی، بسیار بیش تر و موفقیت آمیزتر از رقیب قدرتمند خود یعنی اسپیکرهای هوشمند آمازون اکو بوده است.

در چند سال اخیر که فروش و عرضه اسپیکرهای هوشمند رونق فراوانی یافته است، رقابت تنگاتنگی میان آمازون و گوگل در گرفته است و هر از گاهی یکی از دیگری در میزان فروش و عرضه سبقت می گیرد.

با ارائه این گزارش می توان گرفتن که این دومین فصل پیاپی از سال 2018 میلادی است که اسپیکرهای هوشمند گوگل از آمازون جلو می زند و نظر کاربران و علاقمندان به تکنولوژی را به خود جلب می نماید. این آمارها به خوبی نشان می دهد که اسپیکرهای هوشمند گوگل همچنان در جهان از لحاظ محبوبیت، مقبولیت و میزان فروش حرف اول را می زنند.

اسپیکرهای هوشمند به کاربران این امکان را می دهند تا در صورت داشتن مشغله، وسائل خانگی خود را با دستورهای صوتی کنترل نمایند بعنوان مثال، از وضعیت آب و هوا و جدیدترین اخبار آگاه گردیده، تایمر و زنگ هشدار برای خود تنظیم نمایند و با دوستان و خانواده خود تماس برقرار نمایند.

آمازون که نخستین بار در سال 2015 از اسپیکر هوشمند اکوی خود رونمایی کرد، حالا این بار برای دومین بار متوالی امسال 2018 میلادی از رقیب دیرینه و قدرتمند خود یعنی گوگل عقب افتاده است.

بر اساس اعداد و ارقام ذکر گردیده در جدول بالا، گوگل که در سه ماهه دوم سال گذشته 2017 میلادی تنها توانسته بود 16.9 درصد از سهم بازار این گجت ها را از آن خود کند، در مدت زمان مشابه سال 2018، سهم خود را به 32.3 درصد رسانید. این در حالیست که سهم آمازون که در مدت زمان مشابه سال 2017، 82.3 درصد بود، در امسال 2018 به 24.5 درصد رسیده است.

بسیاری از تحلیلگران برآورد نموده و براین باورند که اسپیکرهای هوشمند سریع تر از ابزارهای واقعیت مجازی و افزوده به رشد خود ادامه داده و در سال 2018 سهم بسیار بیش تری از بازار ابزارهای هوشمند و دیجیتال را از آنِ خود خواهند کرد.

تحلیلگران موسسه کانالیز همچنین می گویند انتظار دارند در سال 2018 بیش از 56.3 میلیون اسپیکر هوشمند راهی بازار گردد که می توان رشد سریع آن را بالاتر از ابزارهای واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و همچنین ابزارهای پوشیدنی دانست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 شهریور 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 314

به "گوگل هم چنان حرف اول را می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل هم چنان حرف اول را می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید