کمبود 3900 نیروی آموزگار در مرکزی، 1000معلم سال جاری بازنشسته می شوند

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، شهریار فولادوند عصر شنبه با حضور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اراک با اشاره به قرار دریافت در آستانه بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی، گفت: در آستانه سال تحصیلی جدید نظارت دقیق از سوی بازرسان آموزش و پرورش در استان مدنظر قرار گرفته تا از هرگونه تخلف در مدارس و مراکز آموزشی جلوگیری گردد و چنانچه در مدارس هیات امنایی هزینه ای دریافت می گردد به منظور برگزاری کلاس های فوق برنامه است.

کمبود 3900 نیروی آموزگار در مرکزی، 1000معلم سال جاری بازنشسته می شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی اضافه کرد: در حال حاضر در کل کشور با کمبود معلم روبرو هستیم که در سال های آتی این کمبود بیشتر خواهد شد و در استان مرکزی نیز این مشکل وجود دارد، به طوری که هم اکنون سه هزار و 900 نیروی آموزگار در استان کم داریم.

فولادوند بیان نمود: برمبنای برآورد انجام شده، تا انتها امسال یک هزار معلم از بدنه آموزش و پرورش استان به علت بازنشستگی جدا می شوند که خود عاملی برای کمبود نیرو در این حوزه است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به هزینه های دریافتی مدارس غیرانتفاعی خاطرنشان ساخت: برای هزینه های دریافتی این مدارس سقف تعیین گردیده و چنانچه مدرسه ای به منظور برگزاری کلاس های فوق برنامه بیشتر، قصد دریافت هزینه بالاتری داشته باشد باید حتما با آموزش و پرورش استان هماهنگی به عمل آورد.

وی توضیح داد: امسال در زمینه سرویس مدارس نیز از سوی آموزش و پرورش استان نظارت دقیق صورت می گیرد، اما خانواده ها بدانند که آموزش و پرورش فقط در مقابل سرویس های تحت نظارت خود پاسخگو است و در رابطه با سایر سرویس ها مسئولیتی بر عهده این اداره نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1045

به "کمبود 3900 نیروی آموزگار در مرکزی، 1000معلم سال جاری بازنشسته می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود 3900 نیروی آموزگار در مرکزی، 1000معلم سال جاری بازنشسته می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید