کاهش قیمت سهام فلزات اساسی در بورس تهران

به گزارش مجله پریها، علی رغم رشد قیمت سهم ها در هفته های گذشته امروز تعدادی از سهم ها با کاهش قیمت روبرو شدند، اما تعدادی از سهم های شاخص ساز با روند کاهشی دماسنج بازار مقابله کردند و باعث شدند شاخص کل هم وزن سبز باقی بماند.

کاهش قیمت سهام فلزات اساسی در بورس تهران

به گزارش خبرنگاران، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران 269 واحد افت کرد و به رقم 137 هزار و 714 رسید، اما شاخص کل هم وزن با 212 واحد رشد تا رقم 22 هزار و95 واحدی بالا رفت.

شاخص آزاد شناور 400 واحد افت کرد و به رقم 146 هزار و 897 واحدی رسید. در عین حال شاخص بازار اول 289 واحد افت کرد و تا رقم 101 هزار و 317 واحد پایین آمد. شاخص بازار دوم اما با 99 واحد افت کرد و به رقم 274 هزار و 937 واحدی رسید.

معدنی و صنعتی گلگهر، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران هر یک به ترتیب 167، 90 و 88 واحد تاثیر کاهنده روی نوسانات شاخص ها داشته است، اما خدمات انفورماتیک، پالایش نفت تهران و پالایش نفت اصفهان به ترتیب 103، 98 و 73 واحد تاثیر افزاینده روی شاخص داشتند. امروز در گروه استخراج کانه های فلزی شاهد افت قیمت ها بودیم. همچنین در گروه رایانه و فعالیت های وابسته، بیشتر نمادها با رشد قیمت روبرو شدند و تعدادی نیز با صف خرید روبه رو بودند.

امروز در گروه فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای شاهد افزایش قیمت بیش از نیمی از سهم ها بوده ایم، اما تعدادی از سهم ها نیز با کاهش قیمت روبه رو شد، البته این کاهش قیمت چندان چشمگیر نبود. در گروه فلزات اساسی نیز روند قیمت ها در بسیاری از سهم ها کاهنده شد هر چند که این کاهش عمدتا کمتر از 2.5 درصد بود. در این گروه 115 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 47 میلیارد تومان مورد دادوستد نهاده شد.

در گروه محصولات شیمیایی نیز امروز شاهد کاهش قیمت سهم ها تا سقف حدود 1.5 درصد بودیم. تعدادی از سهم های این گروه توانسته اند تا حدود سه درصد و کمتر رشد نمایند، اما سهم خودرویی ها امروز با رشد قیمت همراه شد و تقریبا بیشتر آنها سبزرنگ شدند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم 541 میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن 2.1 میلیارد سهم و اوراق مالی طی 126 هزار و 202 نوبت بود.

آیفکس نیز امروز 11.22 واحد رشد کرد و به رقم 1579.93 رسید. حجم معاملات فرابورس ایران به رقم 980 میلیون سهم و اوراق مالی رسید و ارزش معاملات آن رقم 459 میلیارد تومان را رد کرد.

در روزها و هفته های اخیر شاهد فرازوفرودهای زیادی در قیمت سهم هایی بودیم که شرکت مربوطه آنها واردات محور بود. قیمت دلار در این روزها در فراز و فرود قیمت سهم ها بسیار تاثیرگذار است و باعث گردیده یک روز شاهد کانال شکنی های پی در پی باشیم و روزهای دیگر با کاهش دماسنج بازار سرمایه روبه رو شویم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آذر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 967

به "کاهش قیمت سهام فلزات اساسی در بورس تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت سهام فلزات اساسی در بورس تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید