کارمندان گوگل خواهان تعطیلی موتور جستجوی سانسور گردیده در چین گردیده اند

به گزارش مجله پریها، چند ماه قبل گزارشی منتشر شد که طبق آن گوگل در حال توسعه یک موتور جستجو برای کشور چین است که از قوانین و مقررات سانسور این کشور تبعیت می نماید. بر اساس خبرها، اسم رمز این پروژه Dragonfly است. گوگل هم در یک نشست در مجلس سنا آمریکا این موضوع را تایید کرد ولی وارد جزئیات آن نشد. حالا تعداد زیادی از کارکنان گوگل خواهان تعطیلی این پروژه گردیده اند.

کارمندان گوگل خواهان تعطیلی موتور جستجوی سانسور گردیده در چین گردیده اند

در بخشی از نامه ای که روز گذشته به صورت آنلاین منتشر گردیده آمده: ما تعدادی از کارکنان گوگل هستیم که برای کوشش در راستای تعطیلی پروژه Dragonfly به سازمان عفو بین الملل پیوسته ایم. همچنین آن ها در این نامه خواهان محافظت از کارکنانی گردیده اند که برای اولین بار جزئیات این پروژه را منتشر کردند.

بسکمک از کارکنان این کمپانی، بعد از انتشار گزارش مذکور از وجود پروژه ای تحت عنوان Dragonfly خبردار شدند. در ضمن باید خاطرنشان کنیم که این گزارش حدود چند ماه بعد از انتشار خبر همکاری گوگل با پنتاگون منتشر شد. به خاطر این پروژه، 4000 کارمند گوگل درخواست لغو پروژه مذکور را امضا کردند و بعد از استعفای چندین مهندس، گوگل گفت که قرارداد همکاری با پنتاگون را تمدید نخواهد کرد.

در نامه مربوط به پروژه Dragonfly آمده که اعتراض آن ها ارتباطی با کشور چین ندارد. آن ها می گویند: ما با ارائه تکنولوژی هایی که برای سرکوب ضعیفان به قدرتمندان کمک می رسانند، در هر جای جهان که باشد، مخالفیم.

در ابتدا فقط نام تعداد اندکی از کارمندان گوگل در پایین این نامه مشاهده می شد و حالا ساعت به ساعت تعداد فزاینده ای از کارمندان این شرکت در حال امضا کردن نامه مذکور هستند. سخنگوی گوگل گفته که این کمپانی در رابطه با این موضوع حرف جدیدی برای گفتن ندارد و مانند سابق خاطرنشان نموده که این شرکت به این زودی ها در کشور چین یک موتور جستجو را عرضه نخواهد کرد.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 7 آذر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 953

به "کارمندان گوگل خواهان تعطیلی موتور جستجوی سانسور گردیده در چین گردیده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارمندان گوگل خواهان تعطیلی موتور جستجوی سانسور گردیده در چین گردیده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید