چین و چروک پیشانی نشانه ریسک بالای بیماری قلبی عروقی

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، به گفته محققان چین و چروک ها تنها باعث ایجاد ظاهر بد و پیر به نظر رسیدن شما نیستند، بلکه مشکلات جدی ای را می توان از طریق آنها پیش بینی کرد. محققان عنوان می نمایند هرچقدر چین و چروک ها عمیق تر باشند، احتمال مرگ به دلیل بیماری های قلبی بیشتر خواهد بود.

چین و چروک پیشانی نشانه ریسک بالای بیماری قلبی عروقی

تحقیقات نشان می دهد هرچقدر افراد نسبت به سن و سال شان، چین و چروک شان بیشتر باگشت، در معرض ریسک بالاتر مرگ ناشی از این مشکل قرار دارند.

همچنین محققان دریافتند چین و چروک ها می توانند با تصلب شریان هم مرتبط باشند؛ عارضه ای که در آن، در اثر سفت گشتگی عروق، پلاک های تشکیل می گردد. تصلب شریان با حملات قلبی مرتبط است.

در این مطالعه، 3200 فرد سالم در سنین مختلف به مدت 20 سال تحت نظر بودند و براساس تعداد و عمق چروک های پیشانی به این افراد نمره داده گشت.

نمره صفر برای عدم وجود چین و چروک و نمره 3 برای وجود چین و چروک های عمیق بود. در طول مدت 20 سال، 233 نفر به دلایل مختلف فوت کردند. از بین این تعداد، 15.2 درصد دارای نمرات 2 و 3 بودند، 6.6 درصد نمره 1 گرفته بودند و 2.1 درصد هیچ چین و چروکی نداشتند.

محققان نتیجه گرفتند افراد دارای نمره یک، با ریسک نسبتا بالا حمله قلبی روبرو بودند، اما افراد دارای نمرات 2 و 3، در مقایسه با افراد فاقد چین و چروک، 10 برابر بیشتر با مرگ ناشی از مشکلات قلبی جان شان را از دست دادند.

دکتر اولاند اسکیرول، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: هرچقدر نمره چین و چروک ها بالاتر باگشت، ریسک مرگ و میر ناشی از مشکلات قلبی عروقی افزایش می یابد. تنها با یک نگاه ساده به چهره افراد می توان متوجه این نشانه هگشتاردهنده گشت و با برخی توصیه ها به کاهش این ریسک کمک کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 شهریور 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 293

به "چین و چروک پیشانی نشانه ریسک بالای بیماری قلبی عروقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین و چروک پیشانی نشانه ریسک بالای بیماری قلبی عروقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید