چین بزرگترین طلبکار آمریکا است

به گزارش پریها، پکن- خبرنگاران- تازه ترین آمارها نشان می دهد اوراق قرضه دلاری چین به یک هزار و 121 میلیارد دلار رسیده است که با این حساب آمریکا بزرگترین بدهکار و چین بزرگترین طلبکار این کشور است.

چین بزرگترین طلبکار آمریکا است

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

تارنمای یی سی چین روز آدینه نوشت، اگرچه در ماه فوریه رقم اوراق قرضه خزانه دلاری چین یک هزار و 131 میلیارد بود و در ماه مارس تا اندازه ای کاهش یافت اما هنوز چین بزرگترین دارنده این اموال دلاری است.

آمار نشان می دهد که در ماه فوریه میزان دارایی های دلاری ژاپن یکهزار و 72 میلیارد بوده که این رقم در ماه مارس با کمی افزایش به یک هزار و 78 میلیارد دلار رسیده است.

با این حساب چین و ژاپن به تنهایی نزدیک به یک سوم از دارایی های قرضه دلاری آمریکا را در اختیار دارند دو کشوری که حالا درگیر منازعات تجاری گسترده ای با واشنگتن هستند.

گزارش ها حاکی است که اگر روابط تجاری چین و آمریکا بیش از این به وخامت کشیده گردد آن موقع ممکن است پکن از این بدهی های آمریکا برای تحت فشار قرار دادن این کشور استفاده کند.

تشدید مناقشات تجاری میان چین و آمریکا باعث شده است تا دو کشور همه ابزارهای احتمالی برای تحت فشار قرار دادن یکدیگر را مورد توجه قرار دهند.

در تازه ترین مورد نیز آمریکا شرکت مخابراتی هواوی چین و 70 موسسه وابسته به آن را در فهرست سیاه این کشور قرار داده است که با این حساب دستیابی آنها به فناوری ها و تجهیزات آمریکایی بشدت محدود و بعضا ناممکن خواهد شد.

سوزان تورنتون مقام ارشد تجاری منطقه ای سابق آمریکا می گوید که اگر وضعیت به همین منوال پیش برود بهتر است پکن برای تغییر شرایط صبوری نشان دهد و منتظر زمان و تحولات آینده مرتبط با ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 میلادی باشد.

آساق**231**1904**

منبع: ایرنا
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2436

به "چین بزرگترین طلبکار آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین بزرگترین طلبکار آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید