چین آمریکا را به یک باجگیر مالی دانست

به گزارش پریها، ایرنا نوشت: وزیر خارجه چین از آمریکا به عنوان یک باجگیر مالی یاد کرد که بی دلیل و مدرک شرکت های خارجی را تحت فشار قرار می دهد و تحریم می نماید و برای آنها چالش می آفریند.

چین آمریکا را به یک باجگیر مالی دانست

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.

خبرگزاری شینهوا روز آدینه گزارش کرد وانگ یی در حاشیه اجلاس سازمان همکاری شانگهای در بیشکک به پریها گفت که نمونه این باجگیری مالی مانع تراشی های آمریکا برای شرکت مخابراتی چینی هواوی است.

دولت آمریکا اعلام نموده است دیگر اجازه فعالیت به هواوی و ارتباط آن با شرکت های آمریکایی را نمی دهد و شماری از مسئولان آمریکایی خواهان خارج کردن هواوی از بازار آمریکا و دیگر کشورهای غربی شده اند.

وزیر خارجه چین اقدام آمریکا برای سرکوب یک شرکت خصوصی چین را نمونه آشکار از باجگیری مالی دانست و گفت: آمریکا می خواهد به هر شکل، جهت توسعه مالی چین را مسدود کند و نمی خواهد شاهد رشد این کشور باشد.

وی با اشاره به ضرب المثلی که عدالت همواره پیروان و حامیان بیشتری خواهد داشت و بی عدالتی مورد حمایت قرار نمی گیرد، اضافه نمود: آمریکا اصلا دلیل و مدرک متقنی برای ممنوعیت های ایجاد شده برای هواوی ارایه ننموده است.

وانگ یی گفت که اقدامات آمریکا هرگز از حمایت جامعه بین المللی برخوردار نخواهد شد و در بیانیه پایانی اجلاس وزیران خارجه شانگهای هم با یکجانبه گرایی و حمایت گرایی تکجانبه تجاری مخالفت شده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 تیر 1398 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2485

به "چین آمریکا را به یک باجگیر مالی دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین آمریکا را به یک باجگیر مالی دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید